14° Kapalı

15 Temmuz Türkiye’mizi Bir Kere Daha Vatan Kıldığımız Gecenin Adıdır.

Asayiş - Ağustos 11, 2023 15:41 A A

15 Temmuz Türkiye’mizi Bir Kere Daha Vatan Kıldığımız Gecenin Adıdır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: “Türkiye’mizi bir kere daha vatan kıldığımız gecenin adıdır 15 Temmuz. Aziz milletimizin bütün farklılıkları geride bırakarak ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ olduğumuzu ispat ettiği gecedir” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarının katılımıyla Milli Kütüphane Konferans ve Sergi Salonu’nda “Türkiye Yüzyılının Kahramanları” programı düzenlendi.

Program 15 Temmuz Şehitleri ve tüm şehitler için Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmasıyla başladı. Ardından 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitler için dua edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinliklerinin bu yıl Türkiye Yüzyılının Kahramanları sloganıyla düzenlendiğini belirten Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, “Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen bu özel programda sizlerle bir arada olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

“Tüm Dünyanın Gözlerini Kamaştırdık”

15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milletimi meydanlara davet ediyorum” çağrısıyla milletin gözünü kırpmadan hainlerin kullandığı tanklara, uçaklara, mermilere göğsünü siper ettiğini anımsatan Göktaş, “Dünyada bir benzeri daha olmayan muhteşem destan şehitlerimizin kanıyla yazıldı. O gece, şan ve şerefle dolu binlerce yıllık tarihimiz boyunca zulme ve esarete asla boyun eğmeyen asil Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük iradesini bir kere daha göstererek, tüm dünyanın gözlerini kamaştırdık” şeklinde konuştu.

 

15 Temmuz Diriliş Ruhu İçimizde Yaşamaya Devam Edecek”

Bakan Göktaş, “Allah’a şükürler olsun ki bayrağımızı yere indirtmedik, Sayın Cumhurbaşkanımızı mahcup etmedik, vatanımızı böldürtmedik, milli iradeye sahip çıktık. Bundan böyle de 15 Temmuz diriliş ruhu içimizde, ruhumuzda, benliğimizde yaşamaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

“15 Temmuz Türkiye’mizi Bir Kere Daha Vatan Kıldığımız Gecenin Adıdır”

Konuşmasının devamında 15 Temmuz şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarına seslenen Bakan Göktaş, “Sizler 15 Temmuz’un en yakın şahitlerisiniz. 15 Temmuz, şehit ve gazilerimizin kanıyla, canıyla bu ülkeyi, Cumhuriyeti, demokrasiyi, milli birlik ve beraberliğimizi koruduğu bir destan gecesidir. Türkiye’mizi bir kere daha vatan kıldığımız gecenin adıdır 15 Temmuz. Aziz milletimizin bütün farklılıkları geride bırakarak “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet” olduğumuzu ispat ettiği gecedir” sözlerine yer verdi.

“O Resimler, O Mektuplar, O Şiirler Bize Daima 15 Temmuz’u Hatırlatacak”

Göktaş, o gece, şan ve şerefle dolu binlerce yıllık tarih boyunca zulme ve esarete asla boyun eğmeyen asil Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük iradesini bir kere daha göstererek tüm dünyanın gözlerini kamaştırdığını belirtti.

Program kapsamında açılışı gerçekleştirilecek sergide, kurumlarda misafir edilen gençler, kadınlar, yaşlılar ve bakanlık personelinin yazdığı mektuplar, şiirler ve resimler bulunduğunu anlatan Göktaş, “O resimler, o mektuplar, o şiirler bize daima 15 Temmuz’u hatırlatacak. İhaneti ve kahramanlığı hatırlatacak. 15 Temmuz gecesini, o ihanet gecesini, o kahramanlık destanını böyle güzel ve etkileyici bir şekilde sergiledikleri için tüm kardeşlerimi kutluyorum” dedi.

Programın ardından Bakan Göktaş Türkiye Yüzyılının Kahramanları Programı anısına hazırlanan 15 Temmuz Anı Defterini imzaladı.

Bakan Göktaş, konuşmasının ardından, kurumlarda misafir edilen gençler, kadınlar, yaşlılar ve bakanlık personelinin yazdığı mektuplar, şiirler ve resimlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştirdi. Sergiyi gezen Göktaş, şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarıyla sohbet etti.

Asayiş - 15:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 02
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 03
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 04
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 05
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]