Kapalı

2. Büyük Kitap Okuma Töreni Düzenlendi

TOKAT - Haziran 26, 2021 12:12 A A

Tokat Valiliği’nden yapılan açıklamada:

“Kitap Tokat Projesi kapsamında düzenlenen 2. Büyük Kitap Okuma Yarışması ve Hayallerimi Çiziyorum Resim Yarışması  Ödül Töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

www.kitaptokat.gov.tr sistemi üzerinden alınan veriler değerlendirilerek sonuçlandırılan yarışma için 15 Temmuz Şehit Birol Yavuz Anadolu  Lisesi  bahçesinde tören düzenlendi. Değerlendirme sonucunda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde birinci, ikinci ve üçüncü olan öğrenciler Vali Dr. Ozan Balcı tarafından ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan,  Vali Dr. Ozan Balcı, okuma kültürüne katkı sunan; okul idarecileri, öğretmenler ve velileri tebrik ederek, nice başarılarda bir araya gelebilme temennisinde bulundu.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Başarılı ve nitelikli kültür sahibi olmanın en önemli yollarından biri nitelikli bilgiye sahip olmaktır. Nitelikli bilgiye sahip olmanın en önemli yolu da kitap okumaktır. Okumayı sevmeliyiz. Nasıl yemek yemek için, su içmek için vakit ayırıyorsak, kitap okumak içinde özel vakit ayırmamız lazım. Günde en az 45 dakika da olsa kitap okumayı alışkanlık haline getirmemiz lazım.

Ben çocuklarımıza hep  şunu söylüyorum. Çalışkanlık sizin karakteriniz olsun. Bütün çocuklar çok çalışkan olsun. Çalışkan olmakla hepiniz gurur duyun. Çocuklar zaten dürüsttürler ki ; insanlar çalışkan olduğu zaman bir de dürüst oldukları zaman asla sırtları yere gelmez. Aşamayacakları hiçbir engel, çözemeyecekleri hiçbir mesele yoktur. Bütün başarılar onların olur.” dedi.

Kütüphanelerimizi Zenginleştiriyoruz

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ta kitap okuma çok güzel çalışmalar yürütüldüğünü belirterek ”İlimizde bulunan bütün kütüphanelerimizi zenginleştiriyoruz. Şu anda Tokat İl Halk Kütüphanesi yeniden yapılıyor, inşallah bu sene sonunda bitecek. Çocuklarımızın Tokatlı hemşerilerimizin ve kitapseverlerin hizmetine girmiş olacak. Yine Türkiye’de ilk müstakil bebek ve çocuk kütüphanesi kurduk. Okullarımıza zenginleştirilmiş kütüphaneler yapıyoruz. Şu ana kadar 90  zenginleştirilmiş kütüphane yapıldı. İnşallah 1 yıl sonra bittiği zamanda  220’ye yakın okulumuza da Z Kütüphane  yapılmış olacak.

Bunun yanında Tokat Merkez  ilçeler de  9 kütüphane yapıyoruz. Niksar, Reşadiye, Artova, Almus, Başçiftlik, Pazar, Yeşilyurt,  Pazar İlçe Halk kütüphaneleri en kısa sürede tamamlanacak. Tokat’ta kitaba ilişkin bir sürü güzel iş yapıldı ve yapılmaya da devam edecek.

Dünyanın Bütün Kitaplarını Çocuklarımızla Buluşturmak Bizim Görevimiz

Yeter ki çocuklarımız okusun, dünyanın bütün kitaplarını onlarla buluşturmak, bizim görevimiz. Bundan da çok büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.

Tekrar çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Emek verdiler başarılı oldular, bu ödülleri aldılar, onların hepsini kutluyorum. Başarılarının hep böyle sürekli olmasını diliyorum. Çocuklarımıza destek veren velilere, Tokatlı hemşerilerimize özellikle annelere çok çok teşekkür ediyorum.

Projenin gerçekleştirilmesinde büyük emekleri olan Kaymakamlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize, bu projeyi yüreklendiren Kitap Tokat ekibine, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm Tokatlı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Çocuklara iyi tatiller diliyorum.”

Programda öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan birbirinden güzel şarkılar  seslendirildi. Büyük Kitap Okuma Yarışması ve Hayallerimi Çiziyorum Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Dr. Ozan Balcı ve programa katılan protokol mensupları tarafından verildi.

Ödül törenine Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Kitap Tokat ekibi, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.” denildi.

TOKAT - 12:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]