11° Açık

30 Ağustos Milletimizin Bağımsızlık Ve Hürriyet Sevdasının En Önemli Zaferidir

Gündem - Ağustos 31, 2023 14:32 A A

Başkan Ekrem Yüce: 30 Ağustos Milletimizin Bağımsızlık Ve Hürriyet Sevdasının En Önemli Zaferidir

SAKARYA – BHA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliklere katıldı. Başkan Yüce’nin yanı sıra programda Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Milletvekili Ertuğrul Kocacık, İl Garnizon Komutanı vekili Topçu Albay Tarık Demirci, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, STK temsilcileri, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Meydanda Kutlama

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Büyükşehir Mehteran Takımı’nın gösterileriyle devam etti. Sakaryalı vatandaşların meydanı doldurduğu buluşmada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı büyük bir coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Bizlere bu zaferi kazandıran Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, gazi Meclisimizin tüm üyelerini, kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle yad ediyorum. Aynı şekilde terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimizi şükranla yad ediyor, hepsine de Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum. Allah bizlere bir daha o günleri yaşatmasın” dedi.

Zafer Ayı Ağustos

Yüce, “Bugün bir araya geldiğimiz bu anlamlı günün verdiği haklı mutluluğun ve gururun içerisindeyim. Ağustos ayı vatanımız için zafer ayıdır. Anadolu Türk-İslam birliğini temin ettiğimiz Çaldıran zaferi, bütün dünyaya huzur, güvenlik ve barış getiren Mercidabık zaferi, Sakarya ve Dumlupınar zaferleri, Anadolu’yu yurt edinmemizi sağlayan Malazgirt zaferi ve milletimize bağımsızlığın kapılarını aralayan 30 Ağustos Zaferi bu aydadır.

Milletimiz bu şanlı zaferle; milli hâkimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Millet olarak topyekûn bir olduk. Genç, yaşlı, çocuk demeden hepimiz fedakârlıklarda bulunduk. Cumhuriyetimizin temelleri bu zaferle atıldı” dedi.

Asil, Güçlü Ve Vatanına Sadık Bir Milletiz

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un, ‘Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan,

Bu vatan batmayacaktır” sözleriyle konuşmasını sürdüren Yüce, “Biz asil, güçlü ve vatanına sadık bir milletiz. Her fırsatta vatanımızı kasteden iç ve dış mihraklara karşı dik duracağız.

Var gücümüzle daha da ileriye giderek çalışacağız. Bunu bu vatan için çekinmeden canlarını feda eden şehitlerimize, korku nedir bilmeden düşmanın üzerine koşan gazilerimize borçluyuz” ifadelerini kullandı.

 

Zaferlerimiz Tarih Kitaplarında Yazıyor

Ağustos ayının Türk–İslam âlemi için öneminden bahseden Milletvekili Ertuğrul Kocacık, “Bugün büyük zaferin 101’nci yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimiz adına ağustos ayı bizim çok önemli bir yerde. Malazgirt, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Belgrad, Mohaç, Kıbrıs Zaferi, Sakarya ve Dumlupınar gibi savaşlar ağustos ayında zaferlerle sonuçlandı. Bu milletin asla diz çökmeyeceği, çöktüremeyeceği tarihin her satırında yerini aldı” dedi.

Şükranlarımı Sunuyorum

Sakarya gibi bir coğrafyada görev yapmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Vali Yaşar Karadeniz, “Göreve başladığım ilk günlerde böyle önemli bir zaferin yıl dönümünde sizlerle beraber olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ağustos ayının Türk dünyası için öneminden bahsedildi. O dönemin olumsuz şartlarında büyük fedakârlık gösteren bu zaferi elde etme gayesiyle yola çıkıp bu yolda muzaffer olmuş başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarının hepsine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Gündem - 14:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]