27° Açık

Fatih Kaplan Yazdı: 9 Işık Yolunda Cumhur İttifakı

YAZARLAR - Nisan 4, 2021 00:50 A A

9 Işık Yolunda Cumhur İttifakı

Milliyetçi Hareket Partisi Merhum Genel Başkanı Türk Dünyasının son Başbuğ’u Alparslan Türkeş’in vefat yıldönümündeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yüzüncü yılına yaklaştığımız bir dönemde ülke yönetiminde bulunan, Cumhur İttifakı bünye ve düşünce olarak 9 Işık Milli Doktrini’nin çizdiği yolda emin adımlarla yürümektedir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden, altı yüz milletvekilinin olduğu meclis sayısına, tek yerden ve hızlı karar alma sürecinden, her yerde faaliyette olan Gençlik Merkezlerinden, yeni ve milli sanayileşmeden, üretken ve fabrika yapan fabrikaların kurulmasına kadar daha birçok konuda Milli Doktrin’in uygulandığını görmek Başbuğ Alparslan Türkeş’e nasip olmadı.

Hayatını adadığı Türk Milleti verdiği her nefeste bir gün daha fazla yaşayabilme umudunu hiçbir zaman yitirmedi.

120 bin kişiyle başladığı siyasi mücadelede, Biz bir siyasi parti değil bir davanın temsilcileriyiz… derken ardında davasını devam ettirecek milyonlar bıraktı.

Evlatlarına, hepiniz birer Türk Bayrağısınız, bayrağı kirletmeyin… derken onun evladıyım diyen, onu temsil eden herkes hal ve hareketine dikkat etmek zorundadır.

9 ışık Milli Doktrininde çizdiği hedeflere Türkiye Cumhuriyeti Devleti adım adım ilerlerken, Mozaikleri parçalayıp atan Alparslan Türkeş’in evlatları bugün başları dik, alınları açık, hiç durmadan Türk Milletinin yücelmesi için çalışmaktadırlar.

Cumhur İttifakının tüm birey ve tarafları, ittifaka zarar verecek hareket ve söylemlerden uzak durmaları gerektiğini her geçen gün biraz daha kavrıyor olmalılar. Yönetim kadrosunda buluşulan aynı ülküler etrafında kenetlenecek olan milletimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey olmadığını görmek zorundayız.

Ne Ak Parti’nin bir zamanlar güvendiği Fetö ve artıklarından, ne de Mhp’nin topuklu ardında düşen artıklarından her iki partiye, devlete ve millete fayda gelemeyeceğini görmek için kör olmak gerekir.

Başbuğ, Kahvaltı sofraları kurulmasın diye Mozaikleri parçalamadı mı?

Rahmetli Erbakan, Milli Görüş ve Milli Ekonomi… Dediği için her ikisi de İttifak yapmadı mı?

Şimdi onun izinden gittiğini söyleyenler, onların mirasçısı olduğunu iddia edenler onlar gibi İttifak için, anlaşma ve her şeyin en güzelini milletlerin en güzel olan Türk Milleti için yapmak zorunda değil midir?

Prangaları söküp atmak, yedi düvele gerektiğinde meydan okumak ve dünyaya Türk Milletinin şahlanışını ispat etmek için bu mücadelenin siyasi ayağına yakışır şekilde yaşamak ve aynı ülkülerde birleşmek gerekemez mi?

Bugün Mhp’liyim deyip Ak Partiliye zulmedenler veya Ak Partiliyim deyip Mhp’liye aynısını reva görenler bilsinler ki hem Başbuğ’un hem de Necmettin Erbakan’ın davasına ihanet eden iki yüzlü gafillerdir.

Büyük Türkiye, Güçlü Devlet, Güçlü Millet, Lider ülke Büyük Türkiye için ömrünü feda edenlerin ruhu şad mekanı cennet olsun!

Fatih Kaplan 04/04/2021

 

YAZARLAR - 00:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]