10° Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: 9 Işık Yolunda Cumhur İttifakı

YAZARLAR - Nisan 4, 2021 00:50 A A

9 Işık Yolunda Cumhur İttifakı

Milliyetçi Hareket Partisi Merhum Genel Başkanı Türk Dünyasının son Başbuğ’u Alparslan Türkeş’in vefat yıldönümündeyiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yüzüncü yılına yaklaştığımız bir dönemde ülke yönetiminde bulunan, Cumhur İttifakı bünye ve düşünce olarak 9 Işık Milli Doktrini’nin çizdiği yolda emin adımlarla yürümektedir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden, altı yüz milletvekilinin olduğu meclis sayısına, tek yerden ve hızlı karar alma sürecinden, her yerde faaliyette olan Gençlik Merkezlerinden, yeni ve milli sanayileşmeden, üretken ve fabrika yapan fabrikaların kurulmasına kadar daha birçok konuda Milli Doktrin’in uygulandığını görmek Başbuğ Alparslan Türkeş’e nasip olmadı.

Hayatını adadığı Türk Milleti verdiği her nefeste bir gün daha fazla yaşayabilme umudunu hiçbir zaman yitirmedi.

120 bin kişiyle başladığı siyasi mücadelede, Biz bir siyasi parti değil bir davanın temsilcileriyiz… derken ardında davasını devam ettirecek milyonlar bıraktı.

Evlatlarına, hepiniz birer Türk Bayrağısınız, bayrağı kirletmeyin… derken onun evladıyım diyen, onu temsil eden herkes hal ve hareketine dikkat etmek zorundadır.

9 ışık Milli Doktrininde çizdiği hedeflere Türkiye Cumhuriyeti Devleti adım adım ilerlerken, Mozaikleri parçalayıp atan Alparslan Türkeş’in evlatları bugün başları dik, alınları açık, hiç durmadan Türk Milletinin yücelmesi için çalışmaktadırlar.

Cumhur İttifakının tüm birey ve tarafları, ittifaka zarar verecek hareket ve söylemlerden uzak durmaları gerektiğini her geçen gün biraz daha kavrıyor olmalılar. Yönetim kadrosunda buluşulan aynı ülküler etrafında kenetlenecek olan milletimizin üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey olmadığını görmek zorundayız.

Ne Ak Parti’nin bir zamanlar güvendiği Fetö ve artıklarından, ne de Mhp’nin topuklu ardında düşen artıklarından her iki partiye, devlete ve millete fayda gelemeyeceğini görmek için kör olmak gerekir.

Başbuğ, Kahvaltı sofraları kurulmasın diye Mozaikleri parçalamadı mı?

Rahmetli Erbakan, Milli Görüş ve Milli Ekonomi… Dediği için her ikisi de İttifak yapmadı mı?

Şimdi onun izinden gittiğini söyleyenler, onların mirasçısı olduğunu iddia edenler onlar gibi İttifak için, anlaşma ve her şeyin en güzelini milletlerin en güzel olan Türk Milleti için yapmak zorunda değil midir?

Prangaları söküp atmak, yedi düvele gerektiğinde meydan okumak ve dünyaya Türk Milletinin şahlanışını ispat etmek için bu mücadelenin siyasi ayağına yakışır şekilde yaşamak ve aynı ülkülerde birleşmek gerekemez mi?

Bugün Mhp’liyim deyip Ak Partiliye zulmedenler veya Ak Partiliyim deyip Mhp’liye aynısını reva görenler bilsinler ki hem Başbuğ’un hem de Necmettin Erbakan’ın davasına ihanet eden iki yüzlü gafillerdir.

Büyük Türkiye, Güçlü Devlet, Güçlü Millet, Lider ülke Büyük Türkiye için ömrünü feda edenlerin ruhu şad mekanı cennet olsun!

Fatih Kaplan 04/04/2021

 

YAZARLAR - 00:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]