18° Az bulutlu

Ak Parti Aday Adayı Çağlar Yıldırım: Erbaa’ya Daha İyi Hizmet Etmek İçin Aday Oldum

ERBAA - Kasım 21, 2023 11:25 A A

Erbaa Belediye Başkanlığı için aday adaylığına başvuracak olan; Ecz. Çağlar Yıldırım, Erbaa’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldiği yemekli basın toplantısında; Aday adaylığı süreci, yerel seçimlere yönelik yaptığı çalışmalar ve izlediği politikayla ilgili görüş ve çalışmalarını aktardı.

Çağlar Yıldırım konuşmasının başında;

“22/11/2023 tarihinde yani Salı günü Saat 19.00 da Erbaa Cumhuriyet Meydanı’ndan geniş bir halk kitlesiyle parti teşkilatımıza hareket ederek Aday adaylık başvurusunda bulunacağız. Bizi yalnız bırakmak istemeyen Erbaa halkını ve sizi bu etkinliğimize davet ediyorum.” Dedi.

Ecz. Çağlar Yıldırım’ın açıklamalarından konu başlıkları şu şekilde oldu:

ERBAA’YA DAHA İYİ HİZMET YAPABİLMEK İÇİN ADAY OLDUM

Daha önceden de aday adayı oldum fakat nasip değilmiş bugün tekrar Erbaa’mızın huzuruna çıktım. İnsanları anlayabilme konusunda işimin de verdiği avantajlarla kimin ne olduğunu anlayabiliyoruz. Her türlü insanla diyalog halindeyiz.

Belediye Başkanı adayı olmamın en büyük sebeplerinden birisi eczanemde insanlara faydalı oluyorum fakat ben daha fazla insana faydalı olmak istiyorum. Kabuğumuzdan çıkıp daha fazla insana yardımcı olmak istiyorum. Daha fazla insanın derdine derman olmak için belediyeyi bir araç olarak görüyorum. İktidar partisinin avantajlarını kullanarak Erbaa’mızın ihtiyaçlarını gidermek için aday oldum.

AİLEMİN VE BENİM GEÇMİŞ SİCİLİMİZ TEMİZ

Evliyim bir tane oğlum var. Eşim Kırımca ailesinden. Chp kökenli bir aile olduğunu bilmeyeniniz yoktur. Böyle bir artımız olacaktır. Biz aday olduğumuzda bunun göz ardı edilmeyeceğini tahmin ediyorum. Özellikle büyük bir şans mı dersiniz artık ne dersek. Onun haricinde Türk Fındıcağı köyündeniz. Maalesef Erbaa’da bir dağlı-ovalı ayrımı var. Biz her ne kadar tasvip etmesek de böyle bir durum var. Günümüzde dağ kökenli olmak bir avantaj durumuna geldi. Ama tabi ki ben bunu bir avantaj değil de kökümüzün nerden geldiğini bilmeniz için söyledim.

ADAYLIK SÜRECİNDE HİÇ KİMSENİN BÜTÇESİNE İHTİYACIM YOK

Aslında çok önemli bir konu bu; adaylık süresince başkalarından finans desteği kesinlikle beklemiyorum. Zira bugün hiç kimseden bir şey almadığımız için yarın kazandığımız takdirde her imkan Erbaa halkına kullanılacak. Aslında önemsiz gibi görünse de çok önemli bir konu bu.

BÜTÜN ERBAA’NIN BELEDİYE BAŞKANI OLMAYI HEDEFLİYORUM

Hiç kimseyi ayırmadan herkesin belediye başkanı olmayı hedefliyorum. Hiç kimseyi ayırmadan hizmet yapacağım.”

Açıklamaların ardından soru cevap kısmında; ‘Anket yaptırdınız mı?’ sorusuna;

“Bu süreçte anket yaptırmadım fakat geniş çaplı bir anket yaptırmayı düşünüyorum. İnsanların bize olan tepkileri çok güzel ve özellikle ne dedemin ne babamın hayatında en ufak bir leke olmadığı için insanların bize karşı tutumu çok güzel ve memnuniyet verici.

Ben Erbaa Belediyesi’nin 31 Mart akşamı Ak Partiye geçeceğine yürekten inanıyorum. Bunun da bizim adaylığımızda olacağına olan umudum tam.

ADAY OLDUĞUMUZDA PROPAGANDA SÜRECİMİZİ SEVİYELİ ŞEKİLDE SÜRDÜRECEĞİZ

Aday olduğumuzda seçimlerde propagandamızı gerektiği şekilde yapacağız. Fakat kesinlikle elimizde kesin belge ve bilgi olmadan tabiri caizse, bel altı karalama siyasete bulaşmayacağız. Şimdilik bu konuda fazla bir şey söylemek istemiyorum. O konuları aday olduktan sonra konuşmanın uygun olduğunu düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Gazetecilerin; ‘Beş yıldır bu seçimlere hazırlanıyorum dediniz. Beş yıl içinde Erbaa Belediyesi’nin ihalelerini, yaptığı işleri, aldığı adamları veya attığı adamları hiç araştırdınız mı? Bu konulara çalıştınız mı? Örneğin; Erbaa Belediyesi’nden 80 tane adam atıldı bu süre içinde 8 tanesini aradınız mı? Ne yapıyorsunuz dediniz mi?’ sorusuna karşılık Yıldırım cevaben;

“Hayır aramadım. Ama bu hafta onlarla ilgili bir toplantı yapacağız. Erbaa Belediyesi’nin beş yıllık süreçte borcuyla ilgili söylentiler var fakat kesin bilgim yok. İhalelere gelince işin iç yüzünü nasıl bilebilirim. Yolsuzluk var mı yok mu bilemem ki? Ama adaylık sürecimiz kesinleşince bu işlerle ilgilenen arkadaşlarımız var, o zaman gerekeni yapacağız…” dedi.

Kaynak: Tokatmedyam.com

ERBAA - 11:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]