18° Az bulutlu

Ak Parti Erbaa İlçe Bşk. Selçuk Barsbay: İşlerine Gelince İttifak İşlerine Gelmeyince…

ERBAA - Şubat 15, 2024 10:58 A A

Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in karşılama töreninde konuşan Ak Parti Erbaa İlçe Başkanı Selçuk Barsbay’ın açıklamalarına İttifak vurgusu dikkat çekti.

Ömer Çetin’in Erbaa girişinde bin beşyüze yakın araçla karşılayan partililerin hazır bulunduğu törende Barsybay’ın; “Tokat genelinde bizim tarlayı sürüyorlar diye bir söylenti var. Tokat ve ilçelerinde ittifak yok. İşlerine gelince İttifak gelmeyince esamesi bile okunmuyor…” sözleri Mhp’ye gönderme olarak algılandı.

Ak Parti Erbaa İlçe Başkanı İş İnsanı Selçuk Barsbay’ın açıklamaları şu şekilde:

“Çok Kıymetli Erbaalı hemşerilerim, saygıdeğer hanımefendiler, beyefendiler ve geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz genç kardeşlerim; hepinizi şahsım ve teşkilatım adına hürmet ve muhabbetle selamlıyor, düzenlemiş olduğumuz Aday Tanıtım programına hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.

Bildiğiniz gibi bugün Genel Başkan Yardımcımız Sn. Zafer SIRAKAYA’nın katılımıyla il başkanımızın ev sahipliğinde Tokat geneli başkan adayları tanıtım toplantımızı yaptık ve bizlerde başkanlarımla ve hemşerilerimizle katılım sağladık. (Ama sanıyorum Ömer başkanım, Erbaa daha mı kalabalık) İnşallah 31 Mart akşamı Zafer kutlamamızda aynı coşkuyla yaparız.

Sözlerimin başında, geçtiğimiz hafta yıldönümü olan ve 11 ilimizi etkileyen, binlerce canımıza mal olan, yüreklerimizi yakan, asrın felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Lakin üzülerek ifade ediyorum, ülkemizde depremzede kardeşlerimiz üzerinden dahi utanmadan sıkılmadan siyasi istismarlar yapıldı. Bu kendini bilmezlere de gereken cevabı siz verdiniz, milletimiz verdi. 2023 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkan’ımıza verdiğiniz güçlü destekle, kazanan Türkiye oldu.

HER TÜRLÜ İFTİRALARA KARŞI BUGÜNLERE GELDİK

Evet, Ak partide siyaset yapmak, Ak Partili olmak kolay değil. Biz bazı siyasi partiler gibi masalarda kurulmadık ve asla bir tabela partisi olmadık. İnandığımız yolda yürüdük, iftira ve yalanları bir bir ifşa ederek bugünlere geldik. Her türlü engellemelere ve ihanet şebekelerine rağmen, tarihin bize yüklemiş olduğu sorumluluğun da her dönem olduğu gibi bugünde bilincindeyiz. Asırlardır bu topraklarda, Lazı’yla, Gürcü’süyle, Çerkez’iyle, muhaciri ve kürdü ile hep birlikte bu topraklarda mücadelemizi verdik, veriyoruz. Ne diyor Sn. Cumhurbaşkanımız; bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız, Erbaa olacağız!

31 Mart yerel seçimlerinde dikkatlerden kaçmaması gereken bir diğer konu ise; merkezi yönetimle, yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa, o şehirde işler yolunda gitmez. İktidarda kim var? Ak Parti ve Genel başkan Recep Tayyip Erdoğan var.

İŞLERİNE GELDİĞİ ZAMAN İTTİFAK İŞLERİNE GELMEYİNCE…

Tokat genelinde bildiğiniz gibi yerel seçimlerde ittifak söz konusu değil ve her partinin adayı mevcut. Tabi Erbaalı hemşerilerim bunun bilincindeler ve bunu suiistimal eden çevreler var. Bunu sık sık ifade ediyoruz. Hatta bizim tarlayı ekip biçiyorlar diye bir söylem var. İşlerine geldiği zaman ittifak işlerine gelmediği zaman esamesi bile okunmuyor. Ama görüyoruz ki, Cumhur ittifakını çıkarları gereği su istimal edenler var, inanıyorum ki Erbaalı hemşerilerim en doğru kararı verecektir.

BİRLİK BERABERLİK RUHUNU DEVAM ETTİRECEĞİZ

Aday adaylarımız sahnede.

Evet, Yaklaşık 2.5 aylık aday adaylığı sürecinde Birlik beraberlik ruhunu, söylemlerimizle olsun, eylemlerimizle olsun sahaya yansıttık, yansıtıyoruz. Bu birlik ve beraberliği muhafaza ettiğimiz sürece, ilçe ve beldelerimizde seçim kazanma kaygısı yaşamayan tek parti, Ak Parti’dir. Birbirinden kıymetli aday adaylarımıza da yürekten teşekkür etmek isterim. Hepinizden Allah razı olsun. Oğuzhan başkanım, Göksen Müdürüm ve Çağlar kardeşim, parti kültürümüze ve kendinize yakışanı yaptınız, dik durdunuz. Sağolun varolun.

FETRET DÖNEMİNİ BİTİRECEĞİZ

Ömer Çetin başkanım ve ekibiyle, önümüzdeki dönem, Belediyemizin, ilçemizin kaynaklarını israf etmeyen, hizmet odaklı ve gerçek belediyecilik anlayışı ile proje üreten, iş ve aş üreten yeni ERBAA için yola çıkıyoruz. 5 yıllık fetret dönemini bitirip, yeni Erbaa’yı hep beraber inşa ediyoruz.

Hazır mıyız? Kararlı mıyız? Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın, rabbim hepinizden razı olsun.

31 Mart da, Yaklaşık 50 gün sonra; Ak Parti olarak 18. kez seçime gidiyoruz. Başta Erbaa olmak üzere, sonuçların ülkemiz genelinde hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Erbaa’mızı Türkiye yüzyılına taşıyacak, gerçek belediyecilikle buluşturacak vizyon ve misyona sahip adaylarımızı tanıtma vakti geldi. Adaylarımızı önce Allaha, sonra sizlere emanet ediyorum.”

 

ERBAA - 10:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]