14° Kapalı

Ak Parti Yeni İl Başkanı Aldemir’den Beklenenler

TOKAT - Şubat 11, 2021 00:08 A A

Tokat Ak Parti İl Başkanı hafta içinde yapılan kongreyle Cüneyt Aldemir’e tevdi edildi.

Siyasetin son günlerde seçim söylemleriyle geliştiği bir döneme girdik. Muhalefetin ‘Erken Seçim’ istemesinin ardından biraz daha fazla konuşulmaya başlayan sandık meselesi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Anayasa Değişikliğini’ işaret ettiği konuşmadan sonra bir hayli hızlandı.

Tokat özelinde Ak Parti yeni il başkanı partisini olası bir seçime nasıl hazırlamalı? Sorun ve çözümler nedir?

Yakın zamanda Sayın Cumhurbaşkanı’nın da bahsettiği Metal Yorgunluk en belirgin sorunların başında geliyor.

Cüneyt Bey yirmi yıla yakındır iktidar olan Ak Parti’nin aksayan, çalışmayan, halkın içine girmeyen, halkı dinlemeyen ve halkın dertleriyle hallenmeyenlerin ipini çekebilir mi? Veya çeki düzen verip Ak Parti’nin kuruluş ruhundan uzaklaşmasına çabalayanların hesabını görür mü bekleyip göreceğiz.

İl başkanı il ve ilçe bazında kurumların başına atanacak kişilerin resmi olarak son kararını veren kişi değildir. Fakat yine de kurumların idaresinde merkezi idareye tavsiye ve görüş bildirerek doğru kararların verilmesini sağlayabilecek pozisyondadır.

Milletvekilleriyle milletin iletişim kurmasında yaşanan sıkıntıları en asgariye indirmenin yollarını bulmalıdır. Son dönemde millet, vekillerine ulaşmakta yaşadığı sorunları dile getirmektedir.

Bu sebeple Ak Parti sayesinde kurumların başına atanmış, makam mevki sahibi olmuş ama makamını babasının malı gibi görenler varsa, Cüneyt Bey’in yine burada devreye girip; ‘Bağ budama zamanı geldi’ diyerek istenmeyen dalları kesip atması gerekmekte.

Bir de uzun iktidar döneminde bir de Fetö gerçeği var. Yine İl Başkanı Fetö zamanında veya Fetö’nin en güçlü olduğu zamanda makamlara yerleşenler varsa sapla samanı karıştırmadan ayıklanmasına yardımcı olmalıdır.

Ak Partili belediyelerin çalışmalarını yakından takip etmek gelen eleştirileri kabul edip sorun varsa düzelmesini sağlamaya çalışmalıdır.

Milletin içinde olup halkın sorunlarıyla yakından ilgilenmeli ekibini sırça köşklerde oturanlardan değil bizatihi milletle iç içe olmuş kişilerden seçmelidir.

Devletin malına sahip çıkmayan ruhsuz ve onursuzlar varsa hesap sorulmalı devletin bir vidası bile çarçur edildiyse o vida bulunup, dişleri söküldükten sonra dişlerinin yerine vidalar takılmalı ki devletin malını çarçur etmenin ne demek olduğunu bu kansız ve ruhsuzlar anlasın. Bundan sonra yapacak olan olursa da ders olsun.

Daha birçok konuda yapılması gerekenler var.

Devletine ve milletimize hizmet etmek için bir adım öne çıkan. Görev üstelenen Cüneyt Aldemir beyefendiye yeni görevinde başarılar dilerim.

Kendisine ve ekibine, şehrimize ülkemize hayırlı görevler yapmayı Rabbim nasip etsin.

Fatih Kaplan 11/02/2021

 

 

 

TOKAT - 00:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 02
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 03
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 04
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 05
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]