16° Kapalı

ARAP BAHARINDAN BAHAR KALKANINA

YAZARLAR - Mayıs 19, 2020 22:05 A A

ARAP BAHARINDAN BAHAR KALKANINA
Ortadoğu ve Arap coğrafyasını etkisi altına alan, bölgedeki ülkelere ‘Demokrasi götürme’ bahanesiyle ortaya çıktığında büyük değişimlere sebep olan ‘Arap Baharı’ operasyonlarının bugün geldiğimiz noktada hedefi tamamen ortaya çıkmıştır.
Türkiye ve toplu olarak Türk milleti içine çekildiği ateş çemberinin içinden çıkmaya çalışmaktadır. Dünyanın oyun kurucuları oynadıkları rolleri başarıyla devam ettirmektedirler. Görülen odur ki ‘Bahar Kalkanı’ harekâtı da bu oyunda yer alma çabasıdır. Tek yönlü olarak devam ettirilmeye çalışılan bu oyunu değişik cephelere yaymaktan başka çare kalmamıştır. Türk milletine düşen vazifelerden biri de artık oyunları çağını gereklerine göre oynamaktır.
Mesela:
Irak: Türkmen cephesine bağlı tüm bölgeler özellikle Musul-Kerkük hattında tüm kesimler bağımsızlıklarını ilan edip Irak’ta hür yaşama hakkını kullanmalıdır.
İran; nüfusu yüzde kırkbeş oranında Türk olan İran’da soydaşlarımız bağımsızlık isteklerini dile getirmek için harekete geçmelidir.
Rusya: içerisinde ve güdümünde bulunan tüm özerk ve bağımsız (?) olan devletler gizli tümden bağımsızlıklarını ilan etmelidir.
Avrupa: Avrupa’nın bize karşı yetiştirdiği ve desteklediği tüm terör örgütlerine karşı onların başına terör bela edilmeli ve burada yaşayan göçmenlerin asli memleketlerinin sömürülmesine isyan etmeleri desteklenmelidir.
Amerika: Büyük şeytanın içinde ve etrafında bulunan tüm ülkelerle ilişkiler geliştirilmeli ve gerekirse bu ülkeye karşı komşu ülkelere gerekirse asker gönderilip herhangi bir iç karışıklıkta Amerika’daki vatandaşlarımızı korumak için askerlerimiz ülkeye girmelidir.
İngiltere: bu ülkenin sahip olduğu tüm sömürgelerde bağımsızlık hareketleri desteklenmeli ve şimdiye kadar bu ülkelerden aldıkları hesap edilip tazminat olarak bu ülkeden geri istenmelidir.
Çin: hastalık ve salgınlarla boğuşan ülkeye dünyanın ambargo uygulaması sağlanmalı ve ülkenin ekonomik olarak çökertilmesi gerekmektedir.
Araplar: başlarındaki güdümlü liderler şehir meydanlarında asılmalı ve halkları özgür bırakılmalıdır.
Yunanistan ve Bulgaristan’ı saymaya gerek yok Avrupa ve Amerika’nın kapı köpekliğini yapan bu iki ülkeye içimizdeki göçmenlerin gitmesi onlara yetecektir.
İsrail: işte yılanın başı. Onun için gizli hiçbir hareket yapılmamalı bir gece içinde yerle bir edilip Kudüs dahil olmak kaydıyla Ankara’ya bağlanmalıdır.
Eğer bunlar yapılmayacaksa ne harekatı başlatırsanız başlatın sadece günü kurtarma gayretinde olur ve sürekli içerde ve dışarıda; terör, göçmen, işsizlik, yoksulluk ve kaos la uğraşırız.
Allah devletimize ve ordumuza güç kuvvet versin.
Fatih KAPLAN 2.03.2020

YAZARLAR - 22:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]