10° Kapalı

Av. M. Alparslan Demir: K-Pop’un Karanlık Yüzü Yeni Nesle Küresel Tuzak mı?

DÜNYADAN - Haziran 5, 2022 10:56 A A

ÜLKEMİZİ ve DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALAN YENİ POPÜLER AKIM  K-POP’ UN KARANLIK YÜZÜ 

Bugün dünyada olduğu gibi ülkemizi de tesiri altına alan popüler kültürün yeni akımı K-POP’un içyüzünden bahsedelim.

NEDİR BU K-POP ?

 • Temeli 1992 Yılına dayanan 2019 Uluslararası Fonografi Endüstrisi Federasyonun “Küresel Müzik raporu” 2019 Yılında dünya çapında ilk 10 müzik piyasasında 6. Sırada yer almış 2020’de %44,8 büyüme ile rekor kırmış, kendine has müzik ve dans kareografileri olan bir müzik türüdür.

PEKİ SADECE PİYASADA HATRI SAYILIR YERİNİ ALMIŞ MASUM BİR MÜZİK TÜRÜ MÜ?..

Ardında milyonlarca çocuğu peşinden sürükleyen bu tarz, sadece müzik alanında sıyrılmış Güney Kore Hükümetinin de desteğini alan bir proje ürünüdür. Şimdi biraz mevzuya inerek bu alanın nasıl oluşturulduğunu ve nasıl işlediğinden bahsedelim.

Küçük yaşlarda çocukların dansa, müziğe yatkın olanları keşfedilir ve bu çocuklarla bağlayıcı sözleşmeler yapılır.  Stajyer adı verilen potansiyel görülen kişiler bir yurtta birlikte yaşar. Burada beceri kazandırılır. Bu eğitimin maliyeti yaklaşık 3 Milyon Dolardır. Stajyer dönemi borçlarını şirkete geri ödemek için popüler olmaya başlayan kişi birkaç yıl çok para kazanamaz. İstenilen çıkışı yapamayanlar ise piyasadan süratle silinir.

Ayrıca idol dedikleri bu kişiler farklı platformda çoğunlukla oyunlar oynadığı özel içerikler de yayınlanır. TEK AMAÇ HAYRANLARIN İDOLLERLE DAHA ÇOK DUYGUSAL BAĞ KURMASI AMAÇLANMAKTADIR.

Müziği icra den kişilerin, şirketlerin Kore güzellik standartlarını dayatması ile erkekler dahil olmak üzere birçok estetik ameliyatlardan geçer. Ağır makyajlar yapar, hatta kilo almalarına dahi müdahale edilir.

BBC raporunda, K-POP endüstrisinin kullandıkları kişileri, çok ağır çalışma şartları ve kısıtlayıcı sözleşmeler yoluyla istismar ettiklerini belirtmişlerdir. Hatta bir kişinin 2009 Yılında Adil Ticaret Komisyonuna dava açması ile yeni sözleşmeler düzenlemiştir.

Şimdi gelelim bu endüstrinin toplumumuz açısından ne gibi zararlara yol açtığını, nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığımızdan bahsedelim.

Bu endüstri hem erkek hem kadın idollerini tamamen bir cinsel obje olarak kullanmaktadır. Çok açık kıyafetler giyilmesi, kışkırtıcı cinsel objeli davranışlarla, eşcinsel figürlü klipler ile küçük yaştaki çocukların dikkatini çekmeyi hedef almıştır. Hatta şarkıcılardan PARK KYUNG bir demecinde “HENÜZ BENLİK DUYGUSU KAZANMADAN ÇIKIŞ YAPAN SEKTÖRDEKİ BİR ÇOK KİŞİ HER HAREKETİNİN VE SÖYLEDİĞİ HER KELİMENİN GÖZETLENMESİ SEBEBİYLE SÜREKLİ TEMKİNLİ OLMAKTAN, ÖZGÜRLÜKLERİNİ KAYBETMİŞ OLDUĞU DUYGUSUNA KAPILARAK İNTİHAR ETTİKLERİNİ.” ifade etmiştir.

TAHRİBAT

12-18 yaş arası kitleyi hedef alan bu sektör yarattığı kültürel dezenformasyonla gençler üzerinde çok ciddi sonuçlara sebep olmaktadır. Dahası gerçek yaşamla uzaktan yakından ilgisi olmayan sahte yaşamlar sahte mutluluklar içerisinde bu endüstrinin parçası kişiler, çocuklar üzerinde çok ciddi rol model olmaktadır.

ÇIKARILMASI GEREKEN SONUÇ VE ÖNLEM !

 Hayat, çıkarılması gereken dersler ve ibret alınması gereken vakalarla doludur. Aşırı hayranlık patolojik bir durum olup derhal önlemlerinin alınması gerekir. ( K-POP ) yazımızın başında da ifade ettiğimiz üzere masum bir müzik veya folklör çalışmalarından ibaret değildir. İçerisinde çocukların zihin dünyalarını işgal eden, eşcinselliğe, cinsiyetsizliğe varana kadar objeler barındıran müziği icra eden kişilerin ekranlara yansıttıkları sahte, samimiyetsiz mutlu ve kendilerinden emin imajı veren tamamen tiyatral hayatlarıyla üst akılların karanlık projelerine hizmet eden yeni bir endüstridir. Güney Kore hükümeti kapitalist sistemin bir parçası olmuş hatta cinsiyetsizliği, eşcinselliği felsefesinin sadece tüketim üzerine kuran bu müzik alanına devlet desteği sağlayarak gelecek kuşağını adeta yok etmiştir. Önümüzdeki yıllarda nüfus verileri, psikiyatr desteği ve ilaçları alan kişilerin verileri incelendiğinde talihsiz durumu tüm halk anlayacak fakat iş işten geçmiş olacaktır.

 

Lütfen çocuklarımızı bu ve bunun gibi kapitalist, emperyalist sistemlerin tuzaklarından uzak tutalım. Onlarla hayat şartlarını bahane ederek iletişimimizi bir an olsun kesmeyelim. Bedenen, ruhen, aklen gelişmekte olan bu evlatlarımızın manevi yönden boşluğa düşmesine göz yummayalım. Yazımızı okuyan belki de hoşuna gitmeyecek kardeşlerim bilsinler ki maksadımız görüşlerinize tahammülsüzlük etmek değil bilakis tüm iyi niyetim ile bir ağabey bir amca şefkati göstererek sizleri korumaktan ibarettir. Sizlerde biliyorsunuz yaşadığımız vatan toprakları kolay kazanılmadı. Cesaretiyle tüm bir ulusun kaderini değiştiren tarih yazan Sütçü imamların, Nene Hatunların, Halime Çavuşların, Seyit Onbaşıların evlatları olarak bize düşen vazife emanetçisi olduğumuz vatanımızı adalette, fende, sanatta, sporda ileriye taşıyacak ruhen, bedenen güçlü gençlere teslim etmektir.

 

Av. Mustafa Alparslan DEMİR 05.06.2022

 

DÜNYADAN - 10:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]