Kapalı

Ayten Turan Yazdı: Chp’de 6 Okun Anlamını Unutanlar Var

YAZARLAR - Aralık 3, 2020 20:25 A A

CHP DE, ALTI OKUN ANLAMINI UNUTANLAR VAR

2020  Yılına girdiğimiz günden bu yana felaketler üst üste gelmeye başladı. Dediğim gibi Dünya kaynıyor, bu böyleyken Türkiye’de bitmeyen il ilçe içinde yaşanan tartışmalar birbirini kovalıyor.

CHP il  ilçe de, bazı CHP’lilerin veryansınlarını haklı bulduğunun altını çizerek yazıma devam etmek istiyorum.

Herkes herkesi eleştirmeye öyle müsait bir noktada ki, birbirlerini eleştirirken birbirlerine en önemlisi de kendi inandıkları siyasi düşünceye zarar verdiklerinin farkında bile değiller.

Cumhuriyet Halk Partisinin 6 Okunun anlamını dahi bazıları bilmiyor, ya da unutuyorlar, öncelikle CHP deki altı okun anlamını yazmak istiyorum

CUMHURİYETÇİLİK

MİLLİYETÇİLİK

HALKÇILIK

LAİKLİK

DEVLETÇİLİK

DEVRİMCİLİK

Altı ok aslında öyle derin bir güçten bahsediyor ki, ama bu altı OK un temelinin laik demokrat adaletli halk noktasında olduğunu unutan CHP lilerin olmasını görmek CHP li olarak bizleri üzüyor.

Adaletten bahsediyoruz, adaletsiz noktalarda koltuk savaşına girenlerimizin olması bizleri üzüyor.

Halk diyoruz, Halkın verilen kararların neresinde olduğunu unutarak, Halkı karşılarına almaları bizleri üzüyor.

Demokrat olmaktan bahsediyoruz, içimizde ki, yanlışları görüp birbirimizi uyarma hakkını bizden olmayanlarla çözmeye çalışılıyor bu bizi üzüyor.

Yani anlayacağınız Kol kırılır yen içinde kalır cümlesini unutanları görüp çıkan yaygaraya üzülüyoruz.

Maalesef ki içimizde ki yanlışlara susanları görmezden gelenleri de anlamayarak üzülüyoruz.

Burada unutmamamız gereken bir şey var, Atatürk’ün ne zorluklarla kurduğu CUMHURİYET HALK PARTİSİN den bahsediyoruz ve güçlü bir partiden, canıyla başıyla emek harcayanların, gücüyle ayakta duran bir partiden bahsediyoruz, onun için öncelikle CHP yi kendi güdülerine malzeme eden bazılarına dur denmemesine üzülüyoruz.

Türkiye’nin her zamankinden daha çok CHP ye ihtiyacı var ve bunu göz önünde bulundurarak, artık şu kendi içinde kaynayan kazanı söndürmenin zamanın geldi ve geçti bile,  bazı kişilerin CHP ye zarar verdiğini görmenin zamanı diye düşünüyoruz.

Emek veren ve gerçekten kendini bu davaya adayan birçok CHP linin de hakkına saygısızlık yaparak, daha dün CHP nin adını anmayanların bugün bu partinin içinde dava adamı gibi dolaşmasına izin verilmemeli.

Dediğimiz gibi Dünya 2020 Yılına girdiği andan bu yana doğa, evren bizlere birşeyler anlatıyor, İnsanoğlu bir yerlerde yanlış yapıyor, evrende bizlere bir şeyler anlatmak istiyor onun için ne yaparsak yapalım doğruluktan şaşmayalım adaletten vaz geçmeyelim.

Unutmayın bu güne kadar baki olan hiç bir koltuk kalmamıştır, unutulmayan adı hatırlanan hiçbir siyasetçi olmamıştır taki, insanlık için birşeyler yapan, adaletli emek harcayarak davasının yolunda doğru yürüyen ve her zaman Hak Hukuk Adalet diyen siyasetçiler çıkana kadar.

Tarih her zaman ya en iyileri yazmış, saygıyla anılmışlardır.

Ya en acımasızları yazıp arkalarından beddua edilmiştir.

Ya da tarih, unutulan siyasi isimlerle dolup taşmıştır.

Unutulmamalıdır ki CHP her zaman baki kalmış. bu yolda gerçek dava insanlarıyla yoluna devam etmiştir.

Adaletle kalın.

Ayten Turan 03/12/2020

 

YAZARLAR - 20:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]