15° Kapalı

Ayten Turan Yazdı: Reşadiye’nin Demirbaşları

REŞADİYE - Ağustos 11, 2020 20:26 A A

REŞADİYE’NİN DEMİRBAŞLARI

Efendim geçenlerde bir rüya gördüm yazıma gördüğüm rüya ile başlamak istiyorum desemde siz rüyamı gerçek gibi algılayın.

Rüya işte koskoca bir memleketin, finansal sorunları varmış ve o ülkenin ileri gelenleri bu sıkıntılı süreci nasıl atlatacaklarını bilmiyorlarmış. dedim ya rüya.

O ülkenin paşaları oturmuş karar vermişler, ülkemize ait Demirbaşların elden çıkaralım diye,  paşalardan biri olur mu, Halk ne der?

Diğer paşada Halk ne desin, az biraz tepki verirler ardından sebebini bile sormadan unutur giderler.

Rüya işte diyesim var ama bizim güzel memleketimiz aklıma geliyor ve fikir zikir meselesi ile birleşince bu rüyadan öte bir şey demek istiyorum.

Tabi bu işin latifesi olsa da güzel memleketimizin Reşadiye ilçesinde yaşanan belediyeye ait yerlerin satışını kaleme almak istiyorum bu yazımda sorular sormak istiyorum.

Duyduğumuz bir habere göre Reşadiye belediyesinde, düşünmüşler  tartışmışlar, çektikleri kaynak sıkıntısı yüzünden, belediye halinin bulunduğu alanı ve belediye iş hanını satışa çıkarılmış.

Değerli Reşadiye belediye başkanı da bu konuda ki açıklamasında iyi bir gelir sağlayacağız, ilçemizin alt yapı sorununu çözeceğiz demiş.

Şimdi burada sorulması gereken şu, bir belediye başkanı bir şeyleri satmadan kaynak yaratamaz mı, belediye yönetimi için belediyelerin aldığı ödenek yeterli değilse bu konuda bir çalışma yapamaz mı?

Belediyelerin yasal  yerlerine satma kiralama hakları olabilir ama ben bu satışı çok doğru bulmuyorum.

Memleketimize ait satışa çıkan yerleri kim alacak, ya dışarıdan birileri gelip alırsa, alan insan orayı değerlendirmek ve çalıştırmak için alacaksa, Reşadiye belediyesi de oraları satmak yerine Reşadiye nin ileri gelenlerine sorup, satış yoluyla değil, yap işlet yoluyla kiralama metoduyla kaynak sağlayamaz mı?

Reşadiye belediyesinin bu kadar çıkmazda olan finans yetersizliği varsa buralarda yetmezse sırada nereleri satmayı düşünür gibi deli sorularda kafamda canlanıyor.

Diğer taraftan gazetelere bile düşen bu haberi Reşadiye halkı duymamış olamaz duyduysa neden tepkisizler, satmak yerine halk olarak çözüm odaklı bir şeyler üreterek ellerinde ki, ben Demirbaş diyorum çünkü

( Kişiler geçer belediyeler kalır ) bu demirbaşların satışını doğru buluyorlar mı?

Bana göre tepki vermeliler ve belediyede ki, sıkıntıları var olanı satıp yok ederek değil Halkla birlikte çözüm arayarak doğru olan kazancı sağlamanın yoluna bulmalarından yanayım.

Muhteşem bir memleketimiz var, inanın bir şeyleri yok etmek satmak her zaman kolaydır, bir çıkmazın içinde satmak yerine var etmeyi zoru başarmayı denemeliyiz.

Değerli belediye başkanı da sanırım bu tür söylemleri duyuyordur diye düşünüyorum oda bu fikrini tekrar gözden geçireceğini umuyorum.

Neticede belediye ye ait bazı yerlerin hiç parasına gittiği yerleri gördük ellerinde ki kaynakların hakkıyla değerleriyle satmadan gelire gönderecek formülleri bulmalarını umarak bu yazımda azda olsa latifeyle ama gerçekleri de yansıtarak bazı şeyleri vurgulamak istedim umarım yazımı okuyan değerli memleketlilerimiz bu söylemlerin peşine düşerek haklarını arar kendilerine ait olana sahip çıkarlar.

Sağlıkla kalın.

REŞADİYE - 20:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]