Açık

Bahçeli: Gezi’de Konu Ağaç Değilse Akbelen’de de Değil

Politika - Ağustos 10, 2023 22:33 A A

Milliyetçi Hareket Başkanı (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2024 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler ve gündeme dair yaptığı basın açıklamasında, 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından Türk milletinin takdir ve tercihiyle yeni bir dönemin başladığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin stratejik avantajları sayesinde kabinenin hızla kurulduğunu ve siyasi istikrarın korunduğunu vurgulayan Bahçeli, Türk milletinin önümüzdeki beş yılın ve Türkiye Yüzyılı’nın yol haritasını belirlediğini ifade etti.

Bahçeli, muhalefet partilerinin yerel yönetimlerde sınıfta kaldığını ve dağıldığını belirterek, hizmet siyaseti yerine hamaset ve husumet siyaseti izleyen muhalefetin milletin istikbali ve istiklaline gölge düşürmeye çalıştığını söyledi.

”Büyükşehirler ve HDP’li Belediyeler Cumhur İttifakına Geçmeli”

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Muğla, Hatay, Eskişehir, Tekirdağ ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri ile HDP‘li başkanların yönettiği belediyelerin Cumhur İttifakı’nın yönetimine geçmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, yerel yönetimlerdeki mevzi ve merkezkaç istilanın olduğunu ve bunun son bulması gerektiğini dile getirdi.

”Muhalefet Partileri Akbelen’de Provakasyon Yapıyor”

Bahçeli, muhalefet partilerinin provokasyonlara tevessül ettiğini ve Akbelen‘de Gezi Parkı eylemlerine benzer olaylar çıkarmak için çaba sarf ettiğini söyledi. MHP lideri, Millet İttifakı’nın ülkenin güvenliğini ve toplumsal huzurunu sarsmaya çalıştığını, içine düştüğü kaosu ülke geneline yaymaya çalıştığını belirtti.

MHP Genel Başkanı, CHP’nin içindeki anlaşmazlıkları örtbas etmek amacıyla provokasyonlara yeltendiğini söyleyerek, milletvekillerinin Türk askerine düşmanca tavır takınmasının cezasız bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

“2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu”

Bahçeli, MHP’nin Mahalli İdareler Seçimleri’ne yönelik stratejilerini “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla belirlediğini ve mevcut belediye başkanlıklarını koruyarak yeni belediyeleri kazanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

”Esenyurt’ta İşlenen Cinayet Üzerinden Toplumsal Korku Aşılayan Zillet Zihniyetdir”

”Esenyurt’ta işlenen menfur bir cinayet üzerinden toplumsal yapıya korku aşılayan, tedirginliği artıran, güven ve huzur ortamını karartmaya çalışanlar da siyasetten ve demokrasinden umudunu kesen zillet zihniyetinden başkası değildir. Suç ve suçluyla mücadele kararlılıkla devam edecek, bu süreçte hiç kimsenin gözünün yaşına da bakılmayacaktır.”

Politika - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]