Kapalı

Bahçeli: Gezi’de Konu Ağaç Değilse Akbelen’de de Değil

Politika - Ağustos 10, 2023 22:33 A A

Milliyetçi Hareket Başkanı (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2024 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler ve gündeme dair yaptığı basın açıklamasında, 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından Türk milletinin takdir ve tercihiyle yeni bir dönemin başladığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin stratejik avantajları sayesinde kabinenin hızla kurulduğunu ve siyasi istikrarın korunduğunu vurgulayan Bahçeli, Türk milletinin önümüzdeki beş yılın ve Türkiye Yüzyılı’nın yol haritasını belirlediğini ifade etti.

Bahçeli, muhalefet partilerinin yerel yönetimlerde sınıfta kaldığını ve dağıldığını belirterek, hizmet siyaseti yerine hamaset ve husumet siyaseti izleyen muhalefetin milletin istikbali ve istiklaline gölge düşürmeye çalıştığını söyledi.

”Büyükşehirler ve HDP’li Belediyeler Cumhur İttifakına Geçmeli”

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Muğla, Hatay, Eskişehir, Tekirdağ ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri ile HDP‘li başkanların yönettiği belediyelerin Cumhur İttifakı’nın yönetimine geçmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, yerel yönetimlerdeki mevzi ve merkezkaç istilanın olduğunu ve bunun son bulması gerektiğini dile getirdi.

”Muhalefet Partileri Akbelen’de Provakasyon Yapıyor”

Bahçeli, muhalefet partilerinin provokasyonlara tevessül ettiğini ve Akbelen‘de Gezi Parkı eylemlerine benzer olaylar çıkarmak için çaba sarf ettiğini söyledi. MHP lideri, Millet İttifakı’nın ülkenin güvenliğini ve toplumsal huzurunu sarsmaya çalıştığını, içine düştüğü kaosu ülke geneline yaymaya çalıştığını belirtti.

MHP Genel Başkanı, CHP’nin içindeki anlaşmazlıkları örtbas etmek amacıyla provokasyonlara yeltendiğini söyleyerek, milletvekillerinin Türk askerine düşmanca tavır takınmasının cezasız bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

“2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu”

Bahçeli, MHP’nin Mahalli İdareler Seçimleri’ne yönelik stratejilerini “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla belirlediğini ve mevcut belediye başkanlıklarını koruyarak yeni belediyeleri kazanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

”Esenyurt’ta İşlenen Cinayet Üzerinden Toplumsal Korku Aşılayan Zillet Zihniyetdir”

”Esenyurt’ta işlenen menfur bir cinayet üzerinden toplumsal yapıya korku aşılayan, tedirginliği artıran, güven ve huzur ortamını karartmaya çalışanlar da siyasetten ve demokrasinden umudunu kesen zillet zihniyetinden başkası değildir. Suç ve suçluyla mücadele kararlılıkla devam edecek, bu süreçte hiç kimsenin gözünün yaşına da bakılmayacaktır.”

Politika - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]