17° Açık

Bahçeli: Gezi’de Konu Ağaç Değilse Akbelen’de de Değil

Politika - Ağustos 10, 2023 22:33 A A

Milliyetçi Hareket Başkanı (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2024 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler ve gündeme dair yaptığı basın açıklamasında, 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından Türk milletinin takdir ve tercihiyle yeni bir dönemin başladığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin stratejik avantajları sayesinde kabinenin hızla kurulduğunu ve siyasi istikrarın korunduğunu vurgulayan Bahçeli, Türk milletinin önümüzdeki beş yılın ve Türkiye Yüzyılı’nın yol haritasını belirlediğini ifade etti.

Bahçeli, muhalefet partilerinin yerel yönetimlerde sınıfta kaldığını ve dağıldığını belirterek, hizmet siyaseti yerine hamaset ve husumet siyaseti izleyen muhalefetin milletin istikbali ve istiklaline gölge düşürmeye çalıştığını söyledi.

”Büyükşehirler ve HDP’li Belediyeler Cumhur İttifakına Geçmeli”

Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Aydın, Muğla, Hatay, Eskişehir, Tekirdağ ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri ile HDP‘li başkanların yönettiği belediyelerin Cumhur İttifakı’nın yönetimine geçmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, yerel yönetimlerdeki mevzi ve merkezkaç istilanın olduğunu ve bunun son bulması gerektiğini dile getirdi.

”Muhalefet Partileri Akbelen’de Provakasyon Yapıyor”

Bahçeli, muhalefet partilerinin provokasyonlara tevessül ettiğini ve Akbelen‘de Gezi Parkı eylemlerine benzer olaylar çıkarmak için çaba sarf ettiğini söyledi. MHP lideri, Millet İttifakı’nın ülkenin güvenliğini ve toplumsal huzurunu sarsmaya çalıştığını, içine düştüğü kaosu ülke geneline yaymaya çalıştığını belirtti.

MHP Genel Başkanı, CHP’nin içindeki anlaşmazlıkları örtbas etmek amacıyla provokasyonlara yeltendiğini söyleyerek, milletvekillerinin Türk askerine düşmanca tavır takınmasının cezasız bırakılmaması gerektiğini vurguladı.

“2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu”

Bahçeli, MHP’nin Mahalli İdareler Seçimleri’ne yönelik stratejilerini “2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla belirlediğini ve mevcut belediye başkanlıklarını koruyarak yeni belediyeleri kazanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

”Esenyurt’ta İşlenen Cinayet Üzerinden Toplumsal Korku Aşılayan Zillet Zihniyetdir”

”Esenyurt’ta işlenen menfur bir cinayet üzerinden toplumsal yapıya korku aşılayan, tedirginliği artıran, güven ve huzur ortamını karartmaya çalışanlar da siyasetten ve demokrasinden umudunu kesen zillet zihniyetinden başkası değildir. Suç ve suçluyla mücadele kararlılıkla devam edecek, bu süreçte hiç kimsenin gözünün yaşına da bakılmayacaktır.”

Politika - 22:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]