27° Açık

Başkan Başdeğirmen, Pirimehmet Mahallesi Esnafıyla Buluştu

Politika - Ağustos 10, 2023 17:02 A A

Başkan Başdeğirmen, Pirimehmet Mahallesi Esnafıyla Buluştu

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmasına Pirimehmet Mahallesi’yle devam ederken, esnafın talep ve önerilerini yerinde dinledi. Kendilerine vermiş olduğu desteklerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür eden esnaf, “Şehre güzel hizmetler ve eserler kazandırdınız. Allah razı olsun” dedi.

 

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Geleceğin Şehri Isparta için elbirliği, gönül birliği ile çalışmalarına ortak akılla yön vermeye devam ediyor. Bu bağlamda esnaf buluşmalarını sürdüren Başkan Başdeğirmen, esnafı dinleyerek, talep ve önerilerini alıyor, projeler hakkında istişarelerde bulunuyor. Başkan Başdeğirmen esnaf buluşmasına PirimehmetMahallesi’yle devam etti. Pirimehmet Mahallesi’nde Şemsiyeli Sokakta gerçekleşen buluşmada esnaf tek tek söz alarak, talep ve isteklerini dile getirdi. Başkan Başdeğirmen, anında çözülmesi gereken konularla ilgili talimat verirken, diğer taleplerle ilgili planlamalar yapıldı.

Esnaf ve yerel sanatçı Ramazan Akden, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i sokağa gelişinde türküyle karşılarken, programın sonunda da türküyle uğurladı.

Pirimehmet Mahallesi Muhtarı Mustafa Bayram Kısadere, mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, esnaf buluşmalarını farklı noktalarda yaparak esnaflarla beraber olduklarını, bu buluşmalarla amaçlarının istişare halinde hizmetlerini arttırmak olduğunu söyledi.  Başkan Başdeğirmen, misafirperverliklerinden dolayı esnafa teşekkür etti.

Esnaf da tek tek söz alarak talep ve önerilerini dile getirirken, bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti. Şemsiyeli Sokağa Başkan Başdeğirmen’in büyük destek verdiğini ifade eden esnaf, sokaklarındaki aydınlatmaların daha da arttırılmasıtalebinde bulunurken, mahalledeki otopark yerinin durumunu sordu. Esnaf, “Başkanım sizin esnaf olarak ilk kez bir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak belediye başkanımızın esnafın halinden daha iyi anlayacağına eminiz, biliyoruz. Bunu yaşıyoruz da.  Teşekkür ediyoruz. Gıyabınızda size dua ediyoruz” dedi.

Başkan Başdeğirmen, beraberindeki CK Akdeniz Yatırım Yöneticisi Mustafa Şendil’e esnafın aydınlatmayla ilgili talebinin yerine getirilmesi için neler yapılabileceğini sordu. Şendil, “Burası için etüt çalışmasını yapalım. Bu sene içerisinde yaparız başkanım” derken Başkan Başdeğirmen, aydınlatma çalışmasının yapılmasıyla birlikte kendilerinin de altyapı çalışmaları gerçekleştireceklerini ve sokaktaiyileştirmeler yapacaklarını söyledi. Başkan Başdeğirmen, “Aydınlatma çalışmalarını hızlandıralım. Bizde altyapıyı yapalım” dedi.

Başkan Başdeğirmen, Pirimehmet Mahallesi otoparkına ilişkin olarak da alanla ilgili son bir hukuki süreç olduğunu onun da çözüme kavuşturulduğunu belirterek, “Orası bizim otoparkyerimiz olarak netleşti. Projesi çalışılıyor. Katlı mekanik bir otopark olacak. Bu şekilde 300 araç koyma imkanımız olacak. O otoparkımızı yapınca bu bölgede otopark ihtiyacımız kalmayacak. Ayrıca Askeri Lojmanların yanında 450 araçlık yeraltı otoparkın inşaat çalışması devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kunduracılar Sitesi adına söz alan Hasan Sadi Kahyaoğlu, Kunduracılar Sitesi’ndeki tuvaletlerin Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in talimatlarıyla yenilendiğini ve pırıl pırılolduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Bir esnaf da ocak ayından bu yana Şemsiyeli Sokakta hizmet verdiğini, bugüne kadar görevi gereği 12 ilde ikamet ettiğini belirterek, “Türkiye’nin farklı şehirlerini gözlemledik. Diğer illerdeki yaşam tecrübemizden sonra Isparta’daki temizlik hizmetinden ötürü şükranlarımı sunuyorum. Temizlik İşleri ekibi on numara çalışıyor. Saat başı geliyor, çöpümüzü alıyor konteynerlerimiz devamlı ilaçlanıyor. Bundan dolayı çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Bölgede otel işletmeciliği yapan Şükrü Altuğ da Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in şehre güzel hizmetler kazandırdığını ifade ederek, “ITKM, GES projeleri Isparta’da ileriye dönük büyük eser olarak kalacaktır. Allah razı olsun. Bizim bir arka sokağımızda ışıklandırma konusunda mükemmel bir çalışma yaptınız. Güzel bir canlılık geldi” dedi.

Esnaf buluşması hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Politika - 17:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]