15° Açık

Başkan Eroğlu: 3, Ligde Şampiyon Olacağız

TOKAT - Nisan 27, 2023 11:55 A A

BAŞKAN EROĞLU: “3. LİGDE DE ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Bal Ligi 4’üncü Grupta şampiyon olarak 3. Lige yükselen Tokat Belediye Plevnespor’un yükseldiği 3 Ligde de hedefinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

İki sezon üst üste şampiyon olarak amatör ligten profesyonel lige yükselen Tokat Belediye Plevnespor Kanal Tokat’ta etkinlik alanında gerçekleştirilen şampiyonluk kutlamasına futbol takımı, takım yönetimi, şehir protokolü ve binlerce Tokatlı katıldı. Havai fişek gösterileri ve konserlerin yapıldığı programda Tokat Belediye Plevnespor’un şampiyonluğu doyasıya kutlandı. Futbolcuların taraftarların tezahüratları arasında tek tek sahneye çağrıldığı kutlamalarda onları sahnede Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu karşılayarak başarılarını tebrik etti.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şampiyonluk kutlamalarında yaptığı konuşmada başarının gelişini ve yeni hedeflerini anlattı.
Tokat şehrine tutkuyla bağlı olduklarını ifade eden Başkan Eroğlu, Tokat Belediye Plevnespor’un Tokat’ın önemli bir değeri olduğunu söyledi. Eroğlu şöyle dedi: “Tokat bizim aşkımız, bizim sevdamız, bizim heyecanımız Tokat. Bu şehir bizim kalbimizde her zaman sevdasını heyecanını taşıdığımız, bize enerji veren şehrimiz. Tokat’ımızın birçok değeri vardır. Hemen şu anda yanımızda bulunan Hıdırlık Köprümüzle, tarihi Sulusokak ile, saat kulemiz, kebabımız ile, daha birçok değerimizin adını Tokat ile müsemma edebiliriz. Bunlar Tokat’ın değerleridir. Tokatspor da Tokat’ın değerlerinden bir tanesidir. 1963 yılında kurulan ve hepimizin gönlünde olan Tokatspor’umuz ve şimdiki ismiyle Tokat Belediye Plevnespor’umuz bizim ve şehrimizin önemli değerlerinden bir tanesidir”
Tokatspor camiası için üzüntülü günlerin geride kaldığını dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Bir söz vardır ya ‘Yiğit düştüğü yerden kalkar’. İşte biz de bundan iki yıl önce yiğit düştüğü yerden kalkacak dedik. Şehrimize, size, vefakar taraftarlarımıza bir söz verdik. Geçtiğimiz yıl amatör ligde Tokat Belediye Plevnespor takımını kurduk. Şunu söyledik : ‘Biz bu ligde misafiriz, şampiyon olacağız, Bal ligine çıkacağız’ dedik. Geçtiğimiz yıl bu takım bize şampiyonluk kazandırdı. Annesinin helal ak sütü gibi Bal Ligine çıktı” dedi.

Takımın teknik direktörü Semih Tokatlı hakkında övgü dolu sözler söyleyen Başkan Eroğlu başarıyı ekip ruhunun getirdiğini söyledi. Eroğlu “Bu sezon Semih hocamız ile birlikte bir takım kurduk. Bu şehrin yabancısı değildi. 2005’te bu takımı şampiyon yapmıştı. Sonrasında başka bir takıma gitmiş, hikayesi yarım kalmıştı. Hocamla görüşmemizde ‘Hocam belki Tokatlı değilsin ama soyadın Tokatlı. Sen bu takımı şampiyon yaptın, haydi gel yine birlikte bu takımı şampiyon yapalım’ dedik. Ve o Süper Ligden Alanyaspor’dan Tokat’a geldi. O bize güvendi, biz ona güvendik. Birlikte, buradaki kulüp yöneticilerimizle beraber olmak üzere bir söz verdik. Ben orada hocama şunu söyledim: ‘Benim için önemli olan birkaç husus var. Hocam bize öyle bir takım kur ki; ahlakıyla, zekasıyla, insanlığıyla, sporculuğuyla öyle bir örnek olsun ki, Tokat’ımıza öyle yakışsın. Bu hususlarla inşallah hep birlikte başaralım. Şimdi bu sözlerin ne kadar doğru olduğunu görüyorsunuz. Burada 27 tane pırlanta gibi sporcumuz var. Böyle başardık. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Bu şampiyonluk Tokat halkına bu ekibin bir armağanıdır. Malzemecisinden aşçısına, teknik heyetinden, sağlıkçısından, futbolcusundan taraftarına herkesin çok büyük emeği var, teşekkür ediyorum” dedi.

Destekleri için Tokat Valisi Numan Hatipoğlu’na teşekkür eden Başkan Eroğlu “Sayın valimizle zaman zaman maçlara birlikte geldik. Daraldık yanına gittik. Bizi hep motive etti, her zaman desteğini gösterdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Eroğlu 2023-2024 sezonunda 3. Ligde hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi. Başkan Eroğlu “Şimdi 3. Ligdeyiz. Biz hep şunu söyledik. Tokat’ın olduğu yerde başarı olur. İnşallah bu ligde de misafir olacak. Bu ekip 3. Ligde de şampiyon olacaktır. Yeter ki siz yanımızda olun, desteğinizi esirgemeyin. İnşallah burada yaptığımız kutlamalar gibi takımımızın 2 Lige yükselmesini de aynı coşkuyla kutlayacağız” diye konuştu.

TOKAT - 11:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 02
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 03
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 04
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 05
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]