10° Kapalı

Başkan Eroğlu: Gençlerin Abisi Olmaya Yanlarında Olmaya Devam Edeceğiz

TOKAT - Şubat 28, 2022 16:10 A A

GÜNEŞLİ MAHALLESİ YÜZME HAVUZU BELEDİYE’YE TAHSİS EDİLDİ

BAŞKAN EROĞLU: “GENÇLERİN ABİSİ OLMAYA, YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Tokat Belediyesi arasında gençlere yönelik iki ayrı protokol imzalandı. Protokol ile Güneşli Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Havuzu Tokat Belediyesi’ne tahsis edildi.

Gönüllülük Alanında İş Birliği protokolü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı tesislerin ortak kullanılmasının yanı sıra her iki kurumun gençlere yönelik faaliyetlerini tesislerde gerçekleştirilmesine yönelik imza atıldı. İkinci protokol ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan onay yazısı çıkan Güneşli Mahallesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Tokat Belediyesi’ne teslim edildi.

Protokol imza töreninde konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar;

“Kıymetli Belediye Başkanımızla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Çalışmaları Gönüllü Faaliyetleri kapsamında ortak bir protokol imzaladık. Bakanlığımızın protokolü çerçevesinde işlevlik kazandırdık. Belediyemizin Gençlik Çalışmalarını Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tüm tesislerinde, Gençlik Merkezlerinde birlikte programlar yapılacak, ortak kullanılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Valilik, Belediyemiz ve İl Özel İdaremizin imzalamış olduğu yatırım protokolleri arasında yer alan yüzme havuzlarımız Belediyemize tahsis edildi. Bakanlığımızdan onay yazısı geldi. Gençlerimiz, mahallelerimiz bu hizmetten yararlanacaklar. Hayırlı olsun” dedi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün iki güzel imzayı attık, gençliğimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Gençlerimiz bizim yarınlarımız, başımızın üstünde tuttuğumuz kıymetlilerimizdir. Hepimiz belirli bir dönem genç olduk. Gençler enerji dolu, hayat doludur. Gençlerimizin enerjisini kendi enerjimize katabilirsek çok daha başarılı olabiliriz. Her daim gençlerimizi önemsiyoruz. Biz de kendimizi Gençliğin Abisi olarak nitelendiriyoruz. Bu bizim için gururdur. Spor Bakanlığımız gençlerle ilgili çok önemli çalışmalar yapıyor, Tokat’ta da bunun yansımasını gördük. Gençlerimize yönelik çok güzel faaliyetler yapmaya devam ediyorlar. Tokatlı gençlerimiz çok ciddi başarılar elde ettiler. KYK’larda kalan kardeşlerimizin rahatlıkla yaşamaları, onların sohbetleri bizi mutlu ediyor. Yapılan işlerin güzelliğini bir kez daha görüyoruz.

İlk olarak Gönüllülük Faaliyetlerine yönelik bir protokol imzaladık. Her iki kurum olarak gençlerimize yönelik birçok faaliyetler yapıyoruz. Bundan sonra da birlikte aynı tesislerde gençlerimize yönelik faaliyetlere devam edeceğiz.

İkinci protokolümüz ise inşası tamamlanan Yüzme Havuzumuza yönelik. Yaklaşık 1,5 yıl önce Tokat Merkezimize iki yarı olimpik yüzme havuzlarının yapılmasıyla ilgili Bakanlığımızla ilgili protokol imzalamıştık. Bu havuzlardan biri Parekende Mahallesi’nde bulunan ve yaklaşık 6-7 mahalleyi ilgilendiren yüzme havuzu idi. Bu havuzumuzun yapımı tamamlandı ve faaliyetine başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından işletilmesi devam ediyor.

Diğer bir havuz ise Güneşli bölgesinde yer alan yüzme havuzu idi. Bu havuzumuzun da inşası tamamlandı ve Bakanlığımıza bu havuzun belediyemize tahsisi için müracaatta bulunmuştuk. Onay yazımız geldi ve bugünkü bu protokolle birlikte Tokat Belediyesi olarak bizler üstlenmiş bulunmaktayız. Gençlerimizin, o bölgedeki mahalle sakinlerimizin faydalanması amacıyla Tokat’ta Yüzme Bilmeyen Kalmasın sloganıyla faaliyetini sürdüreceğiz. Şehrimizin iki ayrı noktasında iki güzel havuzun olması hemşehrilerimizi mutlu edecektir. En kısa sürede Karşıyaka Yüzme Havuzumuzu açarak gençlerimizin hizmetine kazandıracağız. Hayırlı olsun.

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Tokat Milletvekillerimize, Tokat İl Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Protokol İmza töreninin ardından Güneşli Mahallesi’ndeki havuz bölgesine geçen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar’dan havuzun anahtarını teslim aldı. Anahtar teslim töreninde kısa bir açıklama yapan Başkan Eroğlu; “Kıymetli Basın Mensupları biraz önce protokolünü yapmış olduğumuz Güneşli Mahallesi Yazı Olimpik Yüzme Havuzumuzun anahtarını teslim aldık. Bu güzel havuzun yapımında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başta gençlerimiz olmak üzere Tokatlılara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” diyorum” dedi.

 

TOKAT - 16:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]