12° Açık

Başkan Eroğlu: Kanal Tokat 2 Hızla İlerliyor

TOKAT - Ekim 7, 2021 10:08 A A

BAŞKAN EROĞLU: KANAL TOKAT 2 HIZLA İLERLİYOR

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun yeni dönem projeleri arasında yer alan Kanal Tokat 2 çalışmaları hızla devam ediyor.

Kanal Tokat 2 kenarında yapılan peyzaj ve park çalışmalarını teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokatlıların gurur duyacağı bir şehri inşa ettiklerini söyledi.

Kanal Tokat 2 Projesi kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi:

“Yaklaşık 25 Bin metrekarelik peyzaj alanı ile Kanal Tokat 2’ye yeni bir alanı daha kazandırıyoruz. 2018 Yılında başlattığımız Kanal Tokat Projemiz 1350 metre uzunluğuna sahipti. Bu alana 700 metre daha ekleyerek toplam uzunluğunu 2000 metreye çıkartıyoruz.

SU DEĞİRMENİ DÖNMEYE BAŞLADI

Bu alan içerisinde; yürüyüş yolları, bisiklet yolları, 3 adet çocuklarımız için park, su değirmeni, bol yeşil alan ve kamelyalarla birlikte sahil yolunda yapacağımız seyir balkonlarıyla Kanal Tokat 2’yi halkımızla buluşturacağız. 1,5 aya kadar alan çalışmamız bitmiş olacak ve insanlarımızın dinleneceği, eğleneceği güzel bir alana sahip olacağız. Toplamda 70 Bin metrekarelik bir peyzaj alanına kavuşmuş olacak.

Yaklaşık 5 Km’lik bir bantta Kanal Tokat’ı büyütmek, bu alanda kayıkların yüzdüğü, su gösterilerinin olduğu, insanlarımızın gezmekten doyamadığı bir hale getireceğiz.

Bu yaz döneminde de gördük ki; Kanal Tokat bu şehrin önemli simgelerinden biri haline geldi. Dışardan gelen insanlar önce Sulusokağı, tarih kokan sokaklarımızı ziyaret ediyor daha sonra da Kanal Tokat’a gelerek doğayla iç içe burada dinleniyorlar. Şehrimize gelenler her zaman şehrimizden övgüyle bahsediyorlar.

Siz değerli hemşehrilerimizin gurur duyacağı, iftiharla benim şehrim diyebileceğiniz çalışmaları yapmak için yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.”

Başkan Eroğlu beraberindeki teknik ekibiyle birlikte çalışma alanlarını ziyaret ederek, kolaylıklar diledi.

TOKAT - 10:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]