11° Açık

Başkan Eroğlu’ndan Yeni Fuar Alanı Müjdesi

TOKAT - Ekim 4, 2021 13:56 A A

BAŞKAN EROĞLU’NDAN YENİ FUAR ALANI MÜJDESİ

Tokat’ta bu yıl 9.’su düzenlenen Tokat Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Yöresel Ürünler Fuarı hakkında açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, son verilere göre 100 Binden fazla insanın fuarı ziyaret ettiğini belirtti.

Başkan Eroğlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“28 Eylül’de açılışını yaptığımız ve 5 gün süren 9. Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Yöresel Ürünler Fuarımız yaklaşık 10 Bin Metrekarelik bir alanda yer aldı. 180 Civarında firmanın katılım sağladığı fuarımızı 5 gün içinde 100 Binden fazla insanımız ziyaret etti.

Tokat Tarım Fuarı’nda; tarımsal anlamda çiftçilerimize, üreticilerimize hitap eden ürünlerin yanı sıra, Tokat’taki tarımın hangi aşamada olduğunu gösteren stantlar yer aldı. Kayseri Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü standı, kadınlarımızın kurmuş olduğu Kadın Kooperatiflerimiz, tarımsal aletleri üreten, pazarlayan firmalarımız, traktör firmalarımız, Tokat’ın yöresel ürünlerini üreten firmalarımız, endüstriyel üretim yapan firmalarımız, başta Dimes olmak üzere Tokat’ımızın markalaşan değerleri Tarım Fuarımızda yer aldı.

İnsanlarımız Tokat’ın yöresel ürünlerini tatma imkânı buldu. Ayrıca Tokat dışından gelen insanlarımız bu fuarı ziyaret ederek, hem şehrimiz hakkında hem de burada üretilen yöresel ürünler hakkında bilgi aldılar. Tokat’ımızı tanıtma imkânı bulduk, şehrimizde güzel bir hareketlilik oldu. Fuarın organizesinde emeği geçen; Tokat Valiliğimize, Tokat Ticaret ve Sanayi Odamıza, Pars Fuarcılığa ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.

Tokat’ımız mümbit arazileriyle, kadim tarihiyle, hayvancılığı ile tarımı ile kısaca her yönüyle ülkemizin nadide şehirlerin bir tanesidir. İnşallah bu güzel şehrimizi Dünya üzerindeki 1,5 Milyon Tokatlımızla birlikte tanıtacağız. İnanıyorum ki; şehrimiz birkaç yıl sonra çok daha güzel yerlere gelecek.

Yaklaşık üç aydır Tokat’ta programlarımız çok yoğun bir şekilde geçiyor. Pandemi döneminde Tokat’a gelemeyen, şehrini, akrabalarını özleyen, buralı olmasa da Tokat’ı merak eden insanlarımız bu üç aylık zaman zarfında şehrimizi ziyaret ettiler. Bayram günü şehrimizin nüfusu 1 Milyonu aştı ve 15 gün süresince devam etti. Ayrıca turizm firmalarımız, iş insanlarımız ziyarette bulundular. İnşallah bu bereket devam eder.

40 BİN METREKARELİK YENİ FUAR ALANI MÜJDESİ

Fuar alanı Tokat için elzem haline geldi. Belediyemizde bu konuyla ilgili bir çalışmamız var ve Ekim ayı Belediye Meclis Toplantımızda bu konuyla ilgili karar alacağız. 10 Bin metrekare açık alan, 10 Bin metrekare kapalı alan ve 20 Bin metrekarelik otopark alanıyla toplamda 40 Bin Metrekarelik bir Fuar alanını Tokat’ımıza kazandıracağız.

DHMİ Genel Müdür Yardımcımız geçtiğimiz günlerde Tokat’ta idi. Havaalanında incelemelerde bulunduk. Çok hızlı bir şekilde yeni Havaalanımız ilerliyor. Bir taraftan çevre yolu bağlantısı da devam ediyor. Çok yakında yeni Havaalanımıza kavuşmuş olacağız. Tokat’ımıza her yönden kazanç getirecek olan bu yatırımın şehrimize hayırlı olmasını dilerim.

Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı teknik direktörümüz hemşehrimiz, ülkemiz için bir bacağını feda eden Gazimiz Osman Kaptanımızla yaptığımız telefon görüşmesinde milli takımımızı Tokat’a davet ettik. Kendisi de sağ olsun bizi kırmayarak, davetimizi kabul etti. Böylece Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımımızı şehrimizde misafir ederek kendilerini müthiş bir sevgi seliyle karşıladık. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, öğrencisiyle takımımızı gururla karşıladık. Teknik Direktörümüz hemşehrimiz Osman Çakmak hocamıza ve kahraman futbolcularımıza teşekkür ediyorum.”

TOKAT - 13:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]