Kapalı

BAŞKAN YILDIRIM’IN İDDİALARI VAR VE İDDİALI KONUŞTU

YAZARLAR - Mayıs 25, 2020 18:02 A A

Cuma günü (15/03/2019) Erbaa Belediye Başkanı ve Adayı: Hüseyin Yıldırım’la YÖRE FM’de bir radyo programı yaptık. Programda çalışmalarından, projelerine, seçim tahmininden, işçi çıkarmalarına kadar bir dizi söyleşi gerçekleştirdik. Özellikle işçi çıkarmaları ve seçim tahmini, konusunda yaptığı iddialar gündeme oturdu. Bugün o söyleşiyi kısa başlık ve özet cevaplar halinde sizlere aktarmak istiyoruz.
“Seçim çalışmalarınız ne durumda?
Halkımız bizlere her geçen gün daha çok teveccüh gösteriyor ve bizi ilk günkü aşkla bağrına basıyor. Gün geçtikçe de bu ilginin arttığını gözlemliyoruz. Çünkü halkımız bizi hem kendinden biri olarak görüyor hem de seviyor.
Siz seçmen olsanız Hüseyin Yıldırım’a neden oy verirdiniz?
En başta projeler gerçekçi olduğu ve geçmiş dönemde söz verdiği projeleri yaptığı için “Ben seçmen olsam Hüseyin Yıldırım’a oy verirdim.”
Kampanyalar başlamadan önce belediyenin 400 milyon lira borcu olduğu söyleniyordu. Sizin karşınıza her hangi bir belgeyle çıkıp borcu soran oldu mu?
Eğer o kadar borcumuz varsa ve belgeleri varsa ben bugün istifa ediyorum ve aday olmuyorum. Bir de madem bu kadar borcumuz var neden batmış bir yere talip oluyorlar. Bizim şu an 75 milyon tutarında borcumuz var.
Aday tanıtım ve proje toplantınız mitinge nasıl dönüştü bunu nasıl karşıladınız?
Bizler meydanı böyle büyük yaparken arkadaşlarımız ‘bu kadar büyük meydana gerek var mı?’ diye sormuşlardı. O gün gördük ki bize bu meydan az geliyor. Ve bizim topladığımız kalabalığı toplamak için bazıları Genel başkan bazı adaylar da sanatçı getiriyorlar. Fakat bizim buna ihtiyacımız olmadığını gördük. Tabi bizi sevenler meydanı doldurunca rakiplerimizde bir korku ve telaş başladı. Bunu da kaybetme duygusunun bir belirtisi olarak yorumluyorum.
Son günlerde twitter üzerinden başlayan bir tartışma konusu oldu bu konuda neler söylemek istersiniz?
Bir aday arkadaşımız kendi paylaşım sitesinden bir takım açıklamaları vardı. Bu sadece kendi mesleğini aşağılamakla kalmamış kendi genel başkanını bile tenkit eden bir takım yazışmaları vardı. Bizler de bu gündeme taşıdık ve sorduk. “bugün övündüğünüz meslek hakikaten ‘saçma sapan bir meslek mi?’ diyoruz.
Sizce Devlet Bahçeli nasıl bir lider?
Devleti için ömrünü adamış ve her türlü şahsi çıkarını bir kenara bırakarak devleti için gövdesini taşın altına koymuş bir kişidir. Bizler ona sonsuz derecede saygılı ve hürmetkârız.
İşçi çıkarmalar hakkında neler söylemek istersiniz?
Ben göreve ilk geldiğimde geçmiş dönemden kalan arkadaşlarıma ne bizim partimize ne de kendi partilerine gitmemeleri konusunda ricada bulundum. Fakat bu arada geçmiş dönemde Milliyetçi Hareket Partisi o dönemki İlçe Başkanı o dönemde de belediyeden ‘Parkomat ve Su sayaç okuma bedeli ihalesi ve Bilbord panoları ihalesi’ alan İpekyolu şirketinin yöneticisi olan şahıs belediyeyle olan bir takım yükümlükleri vardı. Hatta borçları vardı. Bize de bir teklifle geldi ve dedi ki; ‘Eğer bize işlerimizde esneklik sağlarsanız ben çıkarılacak olan işçileri idare ederim.’ Babında bir söz istedi. Fakat bizde bunun mümkün olmadığını belirttikten sonra kendisi parti ilçe teşkilatında işçi kardeşlerimizle bir toplantı yaptı. Tabi bizde bu toplantıdan sonra bazı işçileri çıkarmak zorunda kaldık. Ki mevzu sadece toplantıya katılmaları değildi. Bundan sonra da mevcutta bulunan bilbordlara zabıtalarımız el koydu. O günde herkesin malumu olduğu üzere Erbaa meydanında istemediğimiz olaylar yaşandı. Bunu da maalesef o gün Ülkü Ocağına karşı yapılmış bir olay gibi lanse etmeye çalıştılar. Fakat bizim hiçbir zaman Ülkücü Hareket ve Ülkücülerle sorunumuz olmadı. Hatta bugün bizim bünyemizde çalışan ve eski dönemden kalan birçok arkadaşımız mevcuttur. İşlerinde de hiçbir sıkıntı yoktur bizler de onlardan son derece memnunuz.
Konuşmalarınızda Diz çöktürmek isteyenlerden bahsediyorsunuz? Bunlar kimdir hâlâ bunlar var mıdır?
‘Erbaa benim olsun’ diyenler var. Biz onlarla mücadele ettik ve ediyoruz. Bugün şimdi yıllarca dava adamlığından bahsedip Erbaa’ya el koyamayanlar var. Bunların kim olduğunu ve bugün nerede kimin yanında kimin arkasında bizimle mücadele ettiklerini bizler de milletimizde çok iyi biliyor. İşte o yüzden milletimiz bize sahip çıkıyor. Yani Erbaa bizim olsun diyen Hüseyin Yıldırım’a sahip çıkıyorlar.
Seçim tahmininiz var mı?
Oyların hepsine talibiz fakat en az OTUZBİN oy alacağız.” Diyerek sözlerini bitirdi.
Kısaca özetleyerek aktardığımız programımız ve detayları bundan ibaret. İddia ve değerlendirmelerin olduğu bu söyleşi internette de mevcuttur.
Allah tüm aday ve partilerimize kolaylıklar versin.
Fatih KAPLAN 17.03.2019

YAZARLAR - 18:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]