Kapalı

BAŞKAN YILDIRIM’IN İDDİALARI VAR VE İDDİALI KONUŞTU

YAZARLAR - Mayıs 25, 2020 18:02 A A

Cuma günü (15/03/2019) Erbaa Belediye Başkanı ve Adayı: Hüseyin Yıldırım’la YÖRE FM’de bir radyo programı yaptık. Programda çalışmalarından, projelerine, seçim tahmininden, işçi çıkarmalarına kadar bir dizi söyleşi gerçekleştirdik. Özellikle işçi çıkarmaları ve seçim tahmini, konusunda yaptığı iddialar gündeme oturdu. Bugün o söyleşiyi kısa başlık ve özet cevaplar halinde sizlere aktarmak istiyoruz.
“Seçim çalışmalarınız ne durumda?
Halkımız bizlere her geçen gün daha çok teveccüh gösteriyor ve bizi ilk günkü aşkla bağrına basıyor. Gün geçtikçe de bu ilginin arttığını gözlemliyoruz. Çünkü halkımız bizi hem kendinden biri olarak görüyor hem de seviyor.
Siz seçmen olsanız Hüseyin Yıldırım’a neden oy verirdiniz?
En başta projeler gerçekçi olduğu ve geçmiş dönemde söz verdiği projeleri yaptığı için “Ben seçmen olsam Hüseyin Yıldırım’a oy verirdim.”
Kampanyalar başlamadan önce belediyenin 400 milyon lira borcu olduğu söyleniyordu. Sizin karşınıza her hangi bir belgeyle çıkıp borcu soran oldu mu?
Eğer o kadar borcumuz varsa ve belgeleri varsa ben bugün istifa ediyorum ve aday olmuyorum. Bir de madem bu kadar borcumuz var neden batmış bir yere talip oluyorlar. Bizim şu an 75 milyon tutarında borcumuz var.
Aday tanıtım ve proje toplantınız mitinge nasıl dönüştü bunu nasıl karşıladınız?
Bizler meydanı böyle büyük yaparken arkadaşlarımız ‘bu kadar büyük meydana gerek var mı?’ diye sormuşlardı. O gün gördük ki bize bu meydan az geliyor. Ve bizim topladığımız kalabalığı toplamak için bazıları Genel başkan bazı adaylar da sanatçı getiriyorlar. Fakat bizim buna ihtiyacımız olmadığını gördük. Tabi bizi sevenler meydanı doldurunca rakiplerimizde bir korku ve telaş başladı. Bunu da kaybetme duygusunun bir belirtisi olarak yorumluyorum.
Son günlerde twitter üzerinden başlayan bir tartışma konusu oldu bu konuda neler söylemek istersiniz?
Bir aday arkadaşımız kendi paylaşım sitesinden bir takım açıklamaları vardı. Bu sadece kendi mesleğini aşağılamakla kalmamış kendi genel başkanını bile tenkit eden bir takım yazışmaları vardı. Bizler de bu gündeme taşıdık ve sorduk. “bugün övündüğünüz meslek hakikaten ‘saçma sapan bir meslek mi?’ diyoruz.
Sizce Devlet Bahçeli nasıl bir lider?
Devleti için ömrünü adamış ve her türlü şahsi çıkarını bir kenara bırakarak devleti için gövdesini taşın altına koymuş bir kişidir. Bizler ona sonsuz derecede saygılı ve hürmetkârız.
İşçi çıkarmalar hakkında neler söylemek istersiniz?
Ben göreve ilk geldiğimde geçmiş dönemden kalan arkadaşlarıma ne bizim partimize ne de kendi partilerine gitmemeleri konusunda ricada bulundum. Fakat bu arada geçmiş dönemde Milliyetçi Hareket Partisi o dönemki İlçe Başkanı o dönemde de belediyeden ‘Parkomat ve Su sayaç okuma bedeli ihalesi ve Bilbord panoları ihalesi’ alan İpekyolu şirketinin yöneticisi olan şahıs belediyeyle olan bir takım yükümlükleri vardı. Hatta borçları vardı. Bize de bir teklifle geldi ve dedi ki; ‘Eğer bize işlerimizde esneklik sağlarsanız ben çıkarılacak olan işçileri idare ederim.’ Babında bir söz istedi. Fakat bizde bunun mümkün olmadığını belirttikten sonra kendisi parti ilçe teşkilatında işçi kardeşlerimizle bir toplantı yaptı. Tabi bizde bu toplantıdan sonra bazı işçileri çıkarmak zorunda kaldık. Ki mevzu sadece toplantıya katılmaları değildi. Bundan sonra da mevcutta bulunan bilbordlara zabıtalarımız el koydu. O günde herkesin malumu olduğu üzere Erbaa meydanında istemediğimiz olaylar yaşandı. Bunu da maalesef o gün Ülkü Ocağına karşı yapılmış bir olay gibi lanse etmeye çalıştılar. Fakat bizim hiçbir zaman Ülkücü Hareket ve Ülkücülerle sorunumuz olmadı. Hatta bugün bizim bünyemizde çalışan ve eski dönemden kalan birçok arkadaşımız mevcuttur. İşlerinde de hiçbir sıkıntı yoktur bizler de onlardan son derece memnunuz.
Konuşmalarınızda Diz çöktürmek isteyenlerden bahsediyorsunuz? Bunlar kimdir hâlâ bunlar var mıdır?
‘Erbaa benim olsun’ diyenler var. Biz onlarla mücadele ettik ve ediyoruz. Bugün şimdi yıllarca dava adamlığından bahsedip Erbaa’ya el koyamayanlar var. Bunların kim olduğunu ve bugün nerede kimin yanında kimin arkasında bizimle mücadele ettiklerini bizler de milletimizde çok iyi biliyor. İşte o yüzden milletimiz bize sahip çıkıyor. Yani Erbaa bizim olsun diyen Hüseyin Yıldırım’a sahip çıkıyorlar.
Seçim tahmininiz var mı?
Oyların hepsine talibiz fakat en az OTUZBİN oy alacağız.” Diyerek sözlerini bitirdi.
Kısaca özetleyerek aktardığımız programımız ve detayları bundan ibaret. İddia ve değerlendirmelerin olduğu bu söyleşi internette de mevcuttur.
Allah tüm aday ve partilerimize kolaylıklar versin.
Fatih KAPLAN 17.03.2019

YAZARLAR - 18:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]