11° Açık

Başkent’in Şampiyon Takımı FOMGET Yeni Sezonda İddialı

SPOR - Ağustos 12, 2023 17:29 A A

Başkent’in Şampiyon Takımı FOMGET Yeni Sezonda İddialı

ANKARA – BHA

Futbolu kadınlara sevdiren ve elde ettikleri başarılarla adını tüm Türkiye’ye duyuran Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET Gençlik ve Spor Kulübü (GSK) Kadın Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına başladı. FOMGET, hem Avrupa’da hem de ligde başarılı bir sezon geçirerek kupayı kaldırmayı hedefliyor.

Yeni Transferlerle Yeşil Sahaya Çıktı

Cumhuriyetin 100. yılında şampiyonluk kupasını Başkent’e getiren FOMGET Kadın Futbol Takımı, yeni sezonda da Ankara’yı başarılı bir şekilde temsil etmek için hazırlıklarına başladı. Yeni sezon için antrenmanlarını Yenikent Osmanlı Stadı’nda gerçekleştiren FOMGET’in yeni transferleri Medine Erkan, Dilan Yeşim Taşkın, Vusala Seyfaddinova, Beyza Kocatürk, Gabrielle Diane Viviner ve Marin Award da sahada takım arkadaşlarıyla birlikte ter dökmeye başladı.

“Taraftarlarımız Bizi Yalnız Bırakmasın”

Avrupa’da ve Turkcell Kadınlar Futbol Ligi’nde başarı hedeflediklerini ve bu yolda taraftarlarının desteğine ihtiyaç duyduklarını kaydeden başarılı sporcular “Taraftarlarımız bizi yalnız bırakmasın” diyerek şunları söyledi:

FOMGET Kadın Futbol Takımı Sportif Direktörü Fahri Bayraktar hazırlıklara başladıklarını dile getirerek, ‘‘Yeni sezon hazırlıklarımıza başladık. Geçen seneki şampiyonluk ünvanımızı korumak ve UEFA’da tur atlamak istiyoruz” dedi.

FOMGET Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü Siyaset Asgarov şampiyonluğu amaçladıklarını belirterek, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Bu sene de ligi şampiyon olarak tamamlamak istiyoruz ve Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

FOMGET Kadın Futbol Takımı Kaptanı Selda Akgöz, takımın hedeflerinden söz ederek, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Antrenmanlarımız gayet güzel geçiyor. Şampiyonlar Ligi’nde eleme turlarını geçerek gruplara kalmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

FOMGET Kadın Futbol Takımı futbolcusu Armisa Kuc hazırlıklara başladıklarını söyleyerek, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Şampiyonlar Ligi’ne hazırlanıyoruz. Çok iyi bir takımımız var ve Şampiyonlar Ligi’nde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum” açıklamasında bulundu.

FOMGET Kadın Futbol Takımı Futbolcusu Tuğba Karataş ise, “Yeni sezon hazırlıklarına başladık. Herkesin enerjisi çok yüksek ve sahayı çok özlemiş. Şampiyonlar Ligi’nde eleme maçlarını geçip daha da başarılı sonuçlar almayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

 

SPOR - 17:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]