10° Kapalı

BEYEFENDİYE BİR KAÇ SORU

ERBAA - Haziran 9, 2020 09:46 A A

BEYEFENDİYE BİR KAÇ SORU

 

Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun’a birkaç soru daha soralım.

 

 • Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun birkaç haftadır Erbaa’yı fitne kazanına çeviren bir resmin çekilme olayını önceden biliyor muydunuz? Dün beni arayarak neden tehdit ettiniz?
 • Ben yazıda isim zikretmediğim halde önce siz yazıyı üzerinize alınıp sonrasında yazıda geçen ‘Fake Hesap’ kullanıcısının adını bizzat kendiniz vererek onu da direkt kabullenmiş olduğunuzu kabul edebilir miyiz?
 • Sizden sonra beni arayan ve edep sınırları içerisinde konuşan efendi bir elemanınız. Fitneye sebep olan resmi kendisinin çektiğini, sahte bir hesaba başka bir arkadaşı tarafından gönderildiğini ve bunun da sizin tarafınızdan önceden bilindiğini bize beyan etti.
 • Bu resmin yayımlanmasından sonra ilçede konuşulan dedikoduları eğer siz duymadıysanız bu şehirde yaşamanıza gerek var mı?
 • Velev ki duydunuz ve şehrin seçilmiş belediye başkanı ve bir partinin ilçe başkanı hakkındaki dedikodularda kulağınıza geldiyse, elemanınızdan resmin hangi amaçla çekildiğini açıklamasını neden istemediniz? (Bu arada arayan kibar arkadaşımız resmi neden çektiğini anlattı açıklamak isterse ona sitemizde yayımlayabileceğimizi söz verdim. Yayınlarım.)
 • Konuyu size yakın bir belediye encümeniyle paylaştınız mı?
 • Resmin neden çekildiğini size yakın belediye encümenine bildirmediyseniz bu ona güvenmediğiniz anlamına gelmiyor mu? Onun kefil olduğu Sayın Belediye Başkanı sıkıntı çekerken ondan bunu gizlemek uygun mudur?
 • Konuyu size yakın belediye encümenine bildirdiyseniz, sayın belediye encümeni bir yıl önce kefil olup ona vekalet edecek kadar güvendiği Sayın Belediye Başkanı hakkında üretilen dedikodulara neden engel olmamıştır?
 • Fitne ve fesadın önüne geçmek için elemanınıza bir açıklama yaptırtıp, maksadının başka olduğunu ama Sayın Belediye Başkanı ve Sayın İlçe başkanının düştüğü nahoş durumdan kurtulması için neden bir girişimde bulunmadınız?
 • Bugüne kadar neden bir kenarda bekleyip sessizce izlemeyi uygun gördünüz?
 • Elinizde bu imkânlar varken bu insanları da temize çıkarmak veya en azından yargısız infaza maruz kalmasını önlemek adına neden böyle bir girişimde bulunmadınız?
 • Bu tür dedikodu ve çirkin siyasetin şehrimize neler kaybettirebileceğini ve etrafımızda nasıl karşılık bulacağını neden hiç düşünmediniz mi?
 • Bir şüpheyi ortaya atan bir gazeteciye, hakaret etmek yerine erdemli bir davranış olarak, arayıp nazikçe neden kısa bir açıklama yapmadınız?
 • Bana hakaret ederek bu şüphelerin haklılığını kabul ettiğinizi düşünebilir miyiz?
 • Bu saatten sonra makamınızı hak ettiğinizi ve şehrinizi güzelleştirmek uğruna işinizi hakkıyla yapabileceğinizi düşünüyor musunuz? Erbaa’yı temsil edebilir misiz?
 • Ve hakikaten merak ediyorum. Şehir, şehrin seçkinlerini seçen milletimiz, seçilenler ve partilerini temsil eden insanlar bu kadar sıkıntı içindeyken sizler o salonda kahkahaları neden atıyordunuz?
 • İsminizin bile geçmediği bir yazıya hakaret ederek karşılık vermek suçluluk ve suçu kabul etme psikolojisi midir?
 • İsminizin geçmediği bir yazıya bu kadar köpürürken haftalardır sadece bir resim karesiyle toplum vicdanında yargısız infaza maruz bırakılan şehrin Belediye Başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu partinin İlçe Başkanına yapılanlar için hiç empati kurmayı düşündünüz mü?
 • Siz ve konudan haberi varsa (yoksa o sizin aranızdaki mesele) Sayın Belediye Encümeni koltuğunuzda oturmaya kararlı mısınız? İstifayı düşünüyor musunuz?

…………………..

Sorular çoğalır.

Bu sorulara cevap vermeyi düşünüyorsanız size sayfamız ve haber sitemiz sonuna kadar açıktır.

 

El cevap Gökalp Coşkun!

Gelelim Pazartesi günü yaşanan hakaret ve tehdit olayına:

 

08/06/2020 tarihinde Tokatmedyam.com haber sitemde Erbaa’da son günlerde bir fotoğrafın yayılmasıyla beraber gelişen üzücü olayları kaleme alan bir yazı yayınladım.

Olayın içinde çekilen bir resim ve sonrasında yaşananlarla beraber bu olayların örtüşebileceği ve şüphelerimizin olduğu bir takım görüntüleri ‘İsim vermeden’ kaleme aldık. Buraya kadar normal olan bir durum; 08/06/2020 günü saat 17. 49 da isminin Gökalp Coşkun olduğunu söyleyen şahıs tarafından arandım.

10 dakika 18 saniye süren bu görüşmede telefonu açar açmaz ağzındaki galiz küfürleri ve aşağılamaları sürekli tekrarlayarak şahsıma akla hayale gelmeyecek sözler sarf etmiştir. Hatta bize; ‘Dört deneme yazmayla sen kendini gazeteci mi zannediyorsun!’ diyerek hakaretlerine devam etmiştir.

Erbaa Ticaret Odası Başkanlığı makamında oturan ve milletine hizmet eden birisi olarak bildiğimiz Gökalp Bey(?)bizi, ‘Ölüm, dövdürme, meydana davet etme’ gibi sözlerle de tehditlerine devam etmiştir. Ve dahi; ‘Dört polisle gez seni elimden kimse kurtaramaz…’ diyerek bizi ve devletimizi aşağılayıcı cümlelerle tahkir etmiş, sözlerini hiç durmadan bağırarak devam ettirmiştir. Sürekli sakin olmasını istememe rağmen ve ona ‘Bey’ diye hitap etmeme rağmen kendisi; ‘Ne Beyi Ulan. Bana Bey deme…’ diyerek karşılık vermiştir.

Neyse sözü uzatmayalım bizim ağzımıza almaktan ar edeceğimiz ve buraya yazamayacağımız birçok sözü sarf eden Gökalp Coşkun’u bir kez daha sükûnete davet ediyorum.

Biz yine en doğal hakkımız olan devletimize sığınma hakkını kullandık. Erbaa polis merkezine giderek şikâyet dilekçemizi verdik. Bundan sonraki süreci yine yüce milletimizle haber sitemizden paylaşacağız. Söz devletimizin yüce makamlarında!

Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun, belki siz şüpheyle bakabilirsiniz ama biz devletimize sonuna kadar güveniyoruz.

Yargı sürecini takip ettiğimizi ve kamuoyuna sürekli açıklama yapacağımızı, aklımıza takılan tüm soruların devamlı sorulacağını bildiririz.

Devletimize ve milletimize güvenimiz sonsuzdur!

 

Fatih KAPLAN 09/06/2020

 

 

ERBAA - 09:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]