20° Kapalı

BEYEFENDİYE BİR KAÇ SORU

ERBAA - Haziran 9, 2020 09:46 A A

BEYEFENDİYE BİR KAÇ SORU

 

Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun’a birkaç soru daha soralım.

 

 • Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun birkaç haftadır Erbaa’yı fitne kazanına çeviren bir resmin çekilme olayını önceden biliyor muydunuz? Dün beni arayarak neden tehdit ettiniz?
 • Ben yazıda isim zikretmediğim halde önce siz yazıyı üzerinize alınıp sonrasında yazıda geçen ‘Fake Hesap’ kullanıcısının adını bizzat kendiniz vererek onu da direkt kabullenmiş olduğunuzu kabul edebilir miyiz?
 • Sizden sonra beni arayan ve edep sınırları içerisinde konuşan efendi bir elemanınız. Fitneye sebep olan resmi kendisinin çektiğini, sahte bir hesaba başka bir arkadaşı tarafından gönderildiğini ve bunun da sizin tarafınızdan önceden bilindiğini bize beyan etti.
 • Bu resmin yayımlanmasından sonra ilçede konuşulan dedikoduları eğer siz duymadıysanız bu şehirde yaşamanıza gerek var mı?
 • Velev ki duydunuz ve şehrin seçilmiş belediye başkanı ve bir partinin ilçe başkanı hakkındaki dedikodularda kulağınıza geldiyse, elemanınızdan resmin hangi amaçla çekildiğini açıklamasını neden istemediniz? (Bu arada arayan kibar arkadaşımız resmi neden çektiğini anlattı açıklamak isterse ona sitemizde yayımlayabileceğimizi söz verdim. Yayınlarım.)
 • Konuyu size yakın bir belediye encümeniyle paylaştınız mı?
 • Resmin neden çekildiğini size yakın belediye encümenine bildirmediyseniz bu ona güvenmediğiniz anlamına gelmiyor mu? Onun kefil olduğu Sayın Belediye Başkanı sıkıntı çekerken ondan bunu gizlemek uygun mudur?
 • Konuyu size yakın belediye encümenine bildirdiyseniz, sayın belediye encümeni bir yıl önce kefil olup ona vekalet edecek kadar güvendiği Sayın Belediye Başkanı hakkında üretilen dedikodulara neden engel olmamıştır?
 • Fitne ve fesadın önüne geçmek için elemanınıza bir açıklama yaptırtıp, maksadının başka olduğunu ama Sayın Belediye Başkanı ve Sayın İlçe başkanının düştüğü nahoş durumdan kurtulması için neden bir girişimde bulunmadınız?
 • Bugüne kadar neden bir kenarda bekleyip sessizce izlemeyi uygun gördünüz?
 • Elinizde bu imkânlar varken bu insanları da temize çıkarmak veya en azından yargısız infaza maruz kalmasını önlemek adına neden böyle bir girişimde bulunmadınız?
 • Bu tür dedikodu ve çirkin siyasetin şehrimize neler kaybettirebileceğini ve etrafımızda nasıl karşılık bulacağını neden hiç düşünmediniz mi?
 • Bir şüpheyi ortaya atan bir gazeteciye, hakaret etmek yerine erdemli bir davranış olarak, arayıp nazikçe neden kısa bir açıklama yapmadınız?
 • Bana hakaret ederek bu şüphelerin haklılığını kabul ettiğinizi düşünebilir miyiz?
 • Bu saatten sonra makamınızı hak ettiğinizi ve şehrinizi güzelleştirmek uğruna işinizi hakkıyla yapabileceğinizi düşünüyor musunuz? Erbaa’yı temsil edebilir misiz?
 • Ve hakikaten merak ediyorum. Şehir, şehrin seçkinlerini seçen milletimiz, seçilenler ve partilerini temsil eden insanlar bu kadar sıkıntı içindeyken sizler o salonda kahkahaları neden atıyordunuz?
 • İsminizin bile geçmediği bir yazıya hakaret ederek karşılık vermek suçluluk ve suçu kabul etme psikolojisi midir?
 • İsminizin geçmediği bir yazıya bu kadar köpürürken haftalardır sadece bir resim karesiyle toplum vicdanında yargısız infaza maruz bırakılan şehrin Belediye Başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu partinin İlçe Başkanına yapılanlar için hiç empati kurmayı düşündünüz mü?
 • Siz ve konudan haberi varsa (yoksa o sizin aranızdaki mesele) Sayın Belediye Encümeni koltuğunuzda oturmaya kararlı mısınız? İstifayı düşünüyor musunuz?

…………………..

Sorular çoğalır.

Bu sorulara cevap vermeyi düşünüyorsanız size sayfamız ve haber sitemiz sonuna kadar açıktır.

 

El cevap Gökalp Coşkun!

Gelelim Pazartesi günü yaşanan hakaret ve tehdit olayına:

 

08/06/2020 tarihinde Tokatmedyam.com haber sitemde Erbaa’da son günlerde bir fotoğrafın yayılmasıyla beraber gelişen üzücü olayları kaleme alan bir yazı yayınladım.

Olayın içinde çekilen bir resim ve sonrasında yaşananlarla beraber bu olayların örtüşebileceği ve şüphelerimizin olduğu bir takım görüntüleri ‘İsim vermeden’ kaleme aldık. Buraya kadar normal olan bir durum; 08/06/2020 günü saat 17. 49 da isminin Gökalp Coşkun olduğunu söyleyen şahıs tarafından arandım.

10 dakika 18 saniye süren bu görüşmede telefonu açar açmaz ağzındaki galiz küfürleri ve aşağılamaları sürekli tekrarlayarak şahsıma akla hayale gelmeyecek sözler sarf etmiştir. Hatta bize; ‘Dört deneme yazmayla sen kendini gazeteci mi zannediyorsun!’ diyerek hakaretlerine devam etmiştir.

Erbaa Ticaret Odası Başkanlığı makamında oturan ve milletine hizmet eden birisi olarak bildiğimiz Gökalp Bey(?)bizi, ‘Ölüm, dövdürme, meydana davet etme’ gibi sözlerle de tehditlerine devam etmiştir. Ve dahi; ‘Dört polisle gez seni elimden kimse kurtaramaz…’ diyerek bizi ve devletimizi aşağılayıcı cümlelerle tahkir etmiş, sözlerini hiç durmadan bağırarak devam ettirmiştir. Sürekli sakin olmasını istememe rağmen ve ona ‘Bey’ diye hitap etmeme rağmen kendisi; ‘Ne Beyi Ulan. Bana Bey deme…’ diyerek karşılık vermiştir.

Neyse sözü uzatmayalım bizim ağzımıza almaktan ar edeceğimiz ve buraya yazamayacağımız birçok sözü sarf eden Gökalp Coşkun’u bir kez daha sükûnete davet ediyorum.

Biz yine en doğal hakkımız olan devletimize sığınma hakkını kullandık. Erbaa polis merkezine giderek şikâyet dilekçemizi verdik. Bundan sonraki süreci yine yüce milletimizle haber sitemizden paylaşacağız. Söz devletimizin yüce makamlarında!

Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun, belki siz şüpheyle bakabilirsiniz ama biz devletimize sonuna kadar güveniyoruz.

Yargı sürecini takip ettiğimizi ve kamuoyuna sürekli açıklama yapacağımızı, aklımıza takılan tüm soruların devamlı sorulacağını bildiririz.

Devletimize ve milletimize güvenimiz sonsuzdur!

 

Fatih KAPLAN 09/06/2020

 

 

ERBAA - 09:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  İstanbul Dijital Sanat Festivali 2 Haziran’da Başlıyor
  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Dijital Sanat Festivali (IDAF), 2 Haziran’da Atatürk Kültür Merkezi’nde başlıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, PASHA Bank ana sponsorluğunda, Mezo Dijital tarafından hayata geçirilen festival, dijital sanatlar alanında yurt içinden ve yurt dışından önemli isimleri bir kez daha sanatseverlerle buluşturacak. Türkiye’nin ilk ve tek dijital sanat festivali, 5 Haziran’a […]
 • 02
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Tokat’ta Coşkuyla Kutlandı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Tokat’ta protokol ve halkın katıldığı bir törenle kutlandı. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajda: “Türk tarihinin en büyük kırılma noktalarından biri olan 19 Mayıs, tarih sahnesinden ebediyen silinmek istenen milletimizin yedi düvele karşı giriştiği son ve en büyük […]
 • 03
  Fatih Kaplan Yazdı: Altılı Masa Chp’ye Ne Getirdi Ne Götürdü?
  14 Mayıs seçimleri farklı yönleriyle elbette incelenecektir. Türk siyasi hayatının en temel taşlarından biri olan Cumhuriyet Halk Partisi üzerindeki etkileri ve Chp seçmeni üzerinde yarattığı psikolojik travmaları üzerinde çokça yorum yapılacaktır. Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun belki de bugün Chp’liler tarafından en çok eleştirildiği nokta Cumhurbaşkanlığı’nı kazanamaması değil partinin seçimlerde aldığı düşük oy oranı ve […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Oğan’cılar Apo’cular, Soğancılar ve Siha’cılar Arasında Tercih Yapacak
  Seçimler geçti fakat bir dip dalgası olan sonuçlarının etkisi geçmedi. Üstelik bu dip dalgası seçimlerin ikinci tura kalmasını sağladı. Seçimlere damga vuran en önemli olaylardan biri de 100 yıl önce devletin kurucu iradesi olarak meydana çıkıp dünyaya kafa tutan ve yeni devletin temellerini atan Türk Milliyetçilerinin bugünkü seçime etkisi oldu. Türk Milliyetçileri, parti kursa belki […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Kadınlar Hep Beraber Başardı
  Aslında bu yazı biraz geç kalınmış bir yazı bu yazıyı bir hafta önce yazmam gerekti, lakin sizlerinde bildiği gibi Türkiye’nin bir seçimi vardı. Bu yazımda seçim analizi yapmayacağım, aslında öyle çok yazmak istiyorum ki, ama şunu fark ettim değmiyor siyasette, emek yerini bulmuyor. Siyasetin nankör tarafını görmekten yorulduğumuz bu günlerde siyaset adına ne yazsak boş […]