Açık

BEYEFENDİYE BİR KAÇ SORU

ERBAA - Haziran 9, 2020 09:46 A A

BEYEFENDİYE BİR KAÇ SORU

 

Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun’a birkaç soru daha soralım.

 

 • Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun birkaç haftadır Erbaa’yı fitne kazanına çeviren bir resmin çekilme olayını önceden biliyor muydunuz? Dün beni arayarak neden tehdit ettiniz?
 • Ben yazıda isim zikretmediğim halde önce siz yazıyı üzerinize alınıp sonrasında yazıda geçen ‘Fake Hesap’ kullanıcısının adını bizzat kendiniz vererek onu da direkt kabullenmiş olduğunuzu kabul edebilir miyiz?
 • Sizden sonra beni arayan ve edep sınırları içerisinde konuşan efendi bir elemanınız. Fitneye sebep olan resmi kendisinin çektiğini, sahte bir hesaba başka bir arkadaşı tarafından gönderildiğini ve bunun da sizin tarafınızdan önceden bilindiğini bize beyan etti.
 • Bu resmin yayımlanmasından sonra ilçede konuşulan dedikoduları eğer siz duymadıysanız bu şehirde yaşamanıza gerek var mı?
 • Velev ki duydunuz ve şehrin seçilmiş belediye başkanı ve bir partinin ilçe başkanı hakkındaki dedikodularda kulağınıza geldiyse, elemanınızdan resmin hangi amaçla çekildiğini açıklamasını neden istemediniz? (Bu arada arayan kibar arkadaşımız resmi neden çektiğini anlattı açıklamak isterse ona sitemizde yayımlayabileceğimizi söz verdim. Yayınlarım.)
 • Konuyu size yakın bir belediye encümeniyle paylaştınız mı?
 • Resmin neden çekildiğini size yakın belediye encümenine bildirmediyseniz bu ona güvenmediğiniz anlamına gelmiyor mu? Onun kefil olduğu Sayın Belediye Başkanı sıkıntı çekerken ondan bunu gizlemek uygun mudur?
 • Konuyu size yakın belediye encümenine bildirdiyseniz, sayın belediye encümeni bir yıl önce kefil olup ona vekalet edecek kadar güvendiği Sayın Belediye Başkanı hakkında üretilen dedikodulara neden engel olmamıştır?
 • Fitne ve fesadın önüne geçmek için elemanınıza bir açıklama yaptırtıp, maksadının başka olduğunu ama Sayın Belediye Başkanı ve Sayın İlçe başkanının düştüğü nahoş durumdan kurtulması için neden bir girişimde bulunmadınız?
 • Bugüne kadar neden bir kenarda bekleyip sessizce izlemeyi uygun gördünüz?
 • Elinizde bu imkânlar varken bu insanları da temize çıkarmak veya en azından yargısız infaza maruz kalmasını önlemek adına neden böyle bir girişimde bulunmadınız?
 • Bu tür dedikodu ve çirkin siyasetin şehrimize neler kaybettirebileceğini ve etrafımızda nasıl karşılık bulacağını neden hiç düşünmediniz mi?
 • Bir şüpheyi ortaya atan bir gazeteciye, hakaret etmek yerine erdemli bir davranış olarak, arayıp nazikçe neden kısa bir açıklama yapmadınız?
 • Bana hakaret ederek bu şüphelerin haklılığını kabul ettiğinizi düşünebilir miyiz?
 • Bu saatten sonra makamınızı hak ettiğinizi ve şehrinizi güzelleştirmek uğruna işinizi hakkıyla yapabileceğinizi düşünüyor musunuz? Erbaa’yı temsil edebilir misiz?
 • Ve hakikaten merak ediyorum. Şehir, şehrin seçkinlerini seçen milletimiz, seçilenler ve partilerini temsil eden insanlar bu kadar sıkıntı içindeyken sizler o salonda kahkahaları neden atıyordunuz?
 • İsminizin bile geçmediği bir yazıya hakaret ederek karşılık vermek suçluluk ve suçu kabul etme psikolojisi midir?
 • İsminizin geçmediği bir yazıya bu kadar köpürürken haftalardır sadece bir resim karesiyle toplum vicdanında yargısız infaza maruz bırakılan şehrin Belediye Başkanı ve Cumhuriyetimizin kurucusu partinin İlçe Başkanına yapılanlar için hiç empati kurmayı düşündünüz mü?
 • Siz ve konudan haberi varsa (yoksa o sizin aranızdaki mesele) Sayın Belediye Encümeni koltuğunuzda oturmaya kararlı mısınız? İstifayı düşünüyor musunuz?

…………………..

Sorular çoğalır.

Bu sorulara cevap vermeyi düşünüyorsanız size sayfamız ve haber sitemiz sonuna kadar açıktır.

 

El cevap Gökalp Coşkun!

Gelelim Pazartesi günü yaşanan hakaret ve tehdit olayına:

 

08/06/2020 tarihinde Tokatmedyam.com haber sitemde Erbaa’da son günlerde bir fotoğrafın yayılmasıyla beraber gelişen üzücü olayları kaleme alan bir yazı yayınladım.

Olayın içinde çekilen bir resim ve sonrasında yaşananlarla beraber bu olayların örtüşebileceği ve şüphelerimizin olduğu bir takım görüntüleri ‘İsim vermeden’ kaleme aldık. Buraya kadar normal olan bir durum; 08/06/2020 günü saat 17. 49 da isminin Gökalp Coşkun olduğunu söyleyen şahıs tarafından arandım.

10 dakika 18 saniye süren bu görüşmede telefonu açar açmaz ağzındaki galiz küfürleri ve aşağılamaları sürekli tekrarlayarak şahsıma akla hayale gelmeyecek sözler sarf etmiştir. Hatta bize; ‘Dört deneme yazmayla sen kendini gazeteci mi zannediyorsun!’ diyerek hakaretlerine devam etmiştir.

Erbaa Ticaret Odası Başkanlığı makamında oturan ve milletine hizmet eden birisi olarak bildiğimiz Gökalp Bey(?)bizi, ‘Ölüm, dövdürme, meydana davet etme’ gibi sözlerle de tehditlerine devam etmiştir. Ve dahi; ‘Dört polisle gez seni elimden kimse kurtaramaz…’ diyerek bizi ve devletimizi aşağılayıcı cümlelerle tahkir etmiş, sözlerini hiç durmadan bağırarak devam ettirmiştir. Sürekli sakin olmasını istememe rağmen ve ona ‘Bey’ diye hitap etmeme rağmen kendisi; ‘Ne Beyi Ulan. Bana Bey deme…’ diyerek karşılık vermiştir.

Neyse sözü uzatmayalım bizim ağzımıza almaktan ar edeceğimiz ve buraya yazamayacağımız birçok sözü sarf eden Gökalp Coşkun’u bir kez daha sükûnete davet ediyorum.

Biz yine en doğal hakkımız olan devletimize sığınma hakkını kullandık. Erbaa polis merkezine giderek şikâyet dilekçemizi verdik. Bundan sonraki süreci yine yüce milletimizle haber sitemizden paylaşacağız. Söz devletimizin yüce makamlarında!

Erbaa Ticaret Odası Başkanı Gökalp Coşkun, belki siz şüpheyle bakabilirsiniz ama biz devletimize sonuna kadar güveniyoruz.

Yargı sürecini takip ettiğimizi ve kamuoyuna sürekli açıklama yapacağımızı, aklımıza takılan tüm soruların devamlı sorulacağını bildiririz.

Devletimize ve milletimize güvenimiz sonsuzdur!

 

Fatih KAPLAN 09/06/2020

 

 

ERBAA - 09:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]