15° Açık

Bir Kumpasın Şifreleri: Soruyoruz

ERBAA - Haziran 8, 2020 13:56 A A

 

Şehrimiz birkaç gündür dedikodu ve söylentilerle çalkalanmaktadır. Her kafadan bir sesin çıktığı, kimin kimi, neden suçladığı, kimin sessiz kalıp kimin neyi, neden savunduğunun belli olmadığı kör bir kuyunun içine çekilmeye çalışılan bir ortamın içine girdik. Biz şimdiye kadar hiçbir dedikoduya dâhil olmadık, olmayacağız. Fakat bizler de aklımıza takılan birkaç soruyu sorup bazı bilinmeyenleri öğrenmek istedik.

 • Fitne kaynağını meydana getiren resmi kim, neden çekmiştir? Amaç ve hedefi nedir?
 • Bir sivil toplum kuruluşu başkanı bu işlerin içinde midir? Veya organizatör müdür?
 • Bir Sivil toplum kuruluşu başkanının yanında çalışan bir şahıs bu işe dâhil midir? Dâhil ise şehrin en önde bulunan böyle bir kuruluşun başkanı, fitneye sebep olan şahıs hakkında işlem yapmış mıdır?
 • Belediye bünyesinde Ertuğrul Karagöl’ün seçimden sonra işe aldığı kısa dönem çalışmış fakat bilinmeyen sebeplerden dolayı ayrılmış ya da iş bıraktırılmış bir şahıs bu işlere dâhil midir?
 • Bu ‘eski belediye çalışanı’ ve bir belediye encümeni arasında nasıl bir ilişki vardır?
 • Bu ‘Eski belediye çalışanı’ ile malum sivil toplum kuruluşu başkanı arasında bir ilişki var mıdır?
 • Bu ‘eski belediye çalışanı’ bir dönem de önceki başkanı karalama kampanyasına dâhil olup ‘Sahte Hesaplar’ açan şahıs mıdır?
 • Böyle gayri meşru işlere dâhil olan insanların şehrin en önünde giden aklı başındaki insanların yanında ne işi vardır?
 • Bunlar emir komuta zinciri dâhilinde bir birlerine bağlı ise emri kimden almaktadırlar?
 • Belediye encümeni olan şahıs veya şahıslar, ne istemiş, neyi alamamış ve bu olaylara neden dâhil olmuştur?
 • Belediyede üst düzeyde biri, verilen makamları yetersiz görüp kendini başkanın yerinde görüp, başkalarının emrinde ve tüm bu kirli işlere dâhil olmakta mıdır? Olmakta ise sayın başkan bu şahsın kurum değiştirmesini isteyip ‘Çıban Başından’ kurtulmayı düşünmekte midir?
 • Bu işin içinde ve öncesinde seçilmişler (vekiller) vs. var mıdır? Yok ise başkana neden sahip çıkılmamaktadır?
 • Malum Sivil toplum kuruluşu başkanı eski başkanın da bir kumpasa dâhil edilme işine dâhil olmuş mudur? Bir önceki başkanla bu işin medya ayağını görüştürme işine ön ayak olup, kendini arabulucu rolüne sokmuş mudur?
 • Bu ve benzeri işler sizce ‘kirli işler midir?’ veya sizin için normal midir? Bu işler kirli ise bu ilişki ve işlerinizin bir gün meydana çıkacağını tahmin etmediniz mi? Siyasi partileri ve insanları birbirine düşürmekten ne gibi bir çıkarınız vardır?
 • Bu kirli tezgâhta, bir partinin ilçe teşkilatında olan birkaç şahıs var mıdır? Varsa veyahut yoksa teşkilat neden suskundur? Başkana neden sahip çıkılmamaktadır?
 • İl genel meclis üyeleri arasında bu tezgâhın ortakları var mıdır?
 • İl genel meclis üyeleri arasında ‘Ticari işleri ve getiri’ için belediyeden ayrıcalık istenmiş midir? Bu kirli tezgâha neden suskun kalmaktadırlar?
 • Yeni açılan veya açılmak üzere olan bir işyerine belediyeden iltimas, destek veya gayri meşru bir iş istenmiş midir? Bu iş yeri daha öncesinde başkana kumpas kurmak için kullanılmış mıdır? Bu işyerine bundan sonraki süreçte belediyeden destek verilecek midir?
 • Gelelim işin en başına ve püf noktasına. SİVİL TOPLUM KURULUŞU BAŞKANI+ BAŞKAN KARAGÖL’ÜN İŞE ALDIĞI ESKİ BELEDİYE ÇALIŞANI(FAKE HESAPÇI)+ KUMPASIN RESMİNİ ÇEKEN SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÇALIŞANI ve BELEDİYEYE YENİ GİRMİŞ BAŞKANIN EN YAKININDA OLAN BİR ŞAHIS, MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE YUKARIDAKİ ŞAHISLARLA BERABER MALUM SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN ALT KATINDAKİ BİR SALONDA BULUŞ MUDUR?
 • Bu şahısları bir araya getirip, kahkahalar attıran olay nedir?
 • İddia edildiği gibi belediye personeli böyle bir buluşmaya ‘Mesai saatleri içerisinde’ katıldı ve varsayalım ki böyle bir kumpasın bir parçası olduysa ki malumdur. İşte o anda Belediye ile ilişiği yazının yayınlandığı gün kesilecek midir?
 • Böyle bir kumpasa dâhil olduğu tahmin edilen ‘Belediye encümeni’ onurlu bir davranış olarak görevinden istifa etmeyi düşünmekte midir?
 • Malum STK başkanı böyle bir çirkefin içinden çıkmak için onurlu bir davranış olarak istifayı düşünmekte midir?
 • Kumpasa dâhil olduğu zannedilen diğer belediye encümeni istifa etmeyi düşünmekte midir?
 • Belediye içerisinde yuvalanmaya çalışan şer odaklarının önderi onurlu bir yaşam için istifayı düşünmekte midir?

Soruları çoğaltmayalım… Zira bunların ne kadar uzayabileceğini tahmin edersiniz.

Biz dün nerede isek bugün de oradayız! Seçimle gelen seçimle gitsin, en büyük hakem millet ne karar verirse onun söylediği olsun. Seçilmişler de ne karanlık siyaset yapsınlar ne de gayri meşru işlerin içinde olsunlar. Doğru yapılan her işte yanlarında, hata yapılan her işte karşılarındayız! Bırakın seçilmişler iş yapsın ve şehrimiz kazansın.

Hiç kimse fitnenin başını çekmesin.

Hiç kimse seçilmişlerin önüne geçmeye çalışmasın!

Kimse bu toprakları sahipsiz zannedip kafasına göre oyunların içine girmesin!

Hiç kimse de bugün dedikodu boyutunda olup yarın aslı çıkabilecek bir işten dolayı hesap sormayacağımızı zannetmesin!

Ve yine hiç kimse yukarıda sorduklarımızı yarın unutacağımızı da düşünmesin!

 

 

Fatih KAPLAN 08.06.2020

ERBAA - 13:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 02
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 03
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 04
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 05
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]