Açık

Bir Kumpasın Şifreleri: Soruyoruz

ERBAA - Haziran 8, 2020 13:56 A A

 

Şehrimiz birkaç gündür dedikodu ve söylentilerle çalkalanmaktadır. Her kafadan bir sesin çıktığı, kimin kimi, neden suçladığı, kimin sessiz kalıp kimin neyi, neden savunduğunun belli olmadığı kör bir kuyunun içine çekilmeye çalışılan bir ortamın içine girdik. Biz şimdiye kadar hiçbir dedikoduya dâhil olmadık, olmayacağız. Fakat bizler de aklımıza takılan birkaç soruyu sorup bazı bilinmeyenleri öğrenmek istedik.

 • Fitne kaynağını meydana getiren resmi kim, neden çekmiştir? Amaç ve hedefi nedir?
 • Bir sivil toplum kuruluşu başkanı bu işlerin içinde midir? Veya organizatör müdür?
 • Bir Sivil toplum kuruluşu başkanının yanında çalışan bir şahıs bu işe dâhil midir? Dâhil ise şehrin en önde bulunan böyle bir kuruluşun başkanı, fitneye sebep olan şahıs hakkında işlem yapmış mıdır?
 • Belediye bünyesinde Ertuğrul Karagöl’ün seçimden sonra işe aldığı kısa dönem çalışmış fakat bilinmeyen sebeplerden dolayı ayrılmış ya da iş bıraktırılmış bir şahıs bu işlere dâhil midir?
 • Bu ‘eski belediye çalışanı’ ve bir belediye encümeni arasında nasıl bir ilişki vardır?
 • Bu ‘Eski belediye çalışanı’ ile malum sivil toplum kuruluşu başkanı arasında bir ilişki var mıdır?
 • Bu ‘eski belediye çalışanı’ bir dönem de önceki başkanı karalama kampanyasına dâhil olup ‘Sahte Hesaplar’ açan şahıs mıdır?
 • Böyle gayri meşru işlere dâhil olan insanların şehrin en önünde giden aklı başındaki insanların yanında ne işi vardır?
 • Bunlar emir komuta zinciri dâhilinde bir birlerine bağlı ise emri kimden almaktadırlar?
 • Belediye encümeni olan şahıs veya şahıslar, ne istemiş, neyi alamamış ve bu olaylara neden dâhil olmuştur?
 • Belediyede üst düzeyde biri, verilen makamları yetersiz görüp kendini başkanın yerinde görüp, başkalarının emrinde ve tüm bu kirli işlere dâhil olmakta mıdır? Olmakta ise sayın başkan bu şahsın kurum değiştirmesini isteyip ‘Çıban Başından’ kurtulmayı düşünmekte midir?
 • Bu işin içinde ve öncesinde seçilmişler (vekiller) vs. var mıdır? Yok ise başkana neden sahip çıkılmamaktadır?
 • Malum Sivil toplum kuruluşu başkanı eski başkanın da bir kumpasa dâhil edilme işine dâhil olmuş mudur? Bir önceki başkanla bu işin medya ayağını görüştürme işine ön ayak olup, kendini arabulucu rolüne sokmuş mudur?
 • Bu ve benzeri işler sizce ‘kirli işler midir?’ veya sizin için normal midir? Bu işler kirli ise bu ilişki ve işlerinizin bir gün meydana çıkacağını tahmin etmediniz mi? Siyasi partileri ve insanları birbirine düşürmekten ne gibi bir çıkarınız vardır?
 • Bu kirli tezgâhta, bir partinin ilçe teşkilatında olan birkaç şahıs var mıdır? Varsa veyahut yoksa teşkilat neden suskundur? Başkana neden sahip çıkılmamaktadır?
 • İl genel meclis üyeleri arasında bu tezgâhın ortakları var mıdır?
 • İl genel meclis üyeleri arasında ‘Ticari işleri ve getiri’ için belediyeden ayrıcalık istenmiş midir? Bu kirli tezgâha neden suskun kalmaktadırlar?
 • Yeni açılan veya açılmak üzere olan bir işyerine belediyeden iltimas, destek veya gayri meşru bir iş istenmiş midir? Bu iş yeri daha öncesinde başkana kumpas kurmak için kullanılmış mıdır? Bu işyerine bundan sonraki süreçte belediyeden destek verilecek midir?
 • Gelelim işin en başına ve püf noktasına. SİVİL TOPLUM KURULUŞU BAŞKANI+ BAŞKAN KARAGÖL’ÜN İŞE ALDIĞI ESKİ BELEDİYE ÇALIŞANI(FAKE HESAPÇI)+ KUMPASIN RESMİNİ ÇEKEN SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÇALIŞANI ve BELEDİYEYE YENİ GİRMİŞ BAŞKANIN EN YAKININDA OLAN BİR ŞAHIS, MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE YUKARIDAKİ ŞAHISLARLA BERABER MALUM SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN ALT KATINDAKİ BİR SALONDA BULUŞ MUDUR?
 • Bu şahısları bir araya getirip, kahkahalar attıran olay nedir?
 • İddia edildiği gibi belediye personeli böyle bir buluşmaya ‘Mesai saatleri içerisinde’ katıldı ve varsayalım ki böyle bir kumpasın bir parçası olduysa ki malumdur. İşte o anda Belediye ile ilişiği yazının yayınlandığı gün kesilecek midir?
 • Böyle bir kumpasa dâhil olduğu tahmin edilen ‘Belediye encümeni’ onurlu bir davranış olarak görevinden istifa etmeyi düşünmekte midir?
 • Malum STK başkanı böyle bir çirkefin içinden çıkmak için onurlu bir davranış olarak istifayı düşünmekte midir?
 • Kumpasa dâhil olduğu zannedilen diğer belediye encümeni istifa etmeyi düşünmekte midir?
 • Belediye içerisinde yuvalanmaya çalışan şer odaklarının önderi onurlu bir yaşam için istifayı düşünmekte midir?

Soruları çoğaltmayalım… Zira bunların ne kadar uzayabileceğini tahmin edersiniz.

Biz dün nerede isek bugün de oradayız! Seçimle gelen seçimle gitsin, en büyük hakem millet ne karar verirse onun söylediği olsun. Seçilmişler de ne karanlık siyaset yapsınlar ne de gayri meşru işlerin içinde olsunlar. Doğru yapılan her işte yanlarında, hata yapılan her işte karşılarındayız! Bırakın seçilmişler iş yapsın ve şehrimiz kazansın.

Hiç kimse fitnenin başını çekmesin.

Hiç kimse seçilmişlerin önüne geçmeye çalışmasın!

Kimse bu toprakları sahipsiz zannedip kafasına göre oyunların içine girmesin!

Hiç kimse de bugün dedikodu boyutunda olup yarın aslı çıkabilecek bir işten dolayı hesap sormayacağımızı zannetmesin!

Ve yine hiç kimse yukarıda sorduklarımızı yarın unutacağımızı da düşünmesin!

 

 

Fatih KAPLAN 08.06.2020

ERBAA - 13:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]