10° Kapalı

Bir Kumpasın Şifreleri: Soruyoruz

ERBAA - Haziran 8, 2020 13:56 A A

 

Şehrimiz birkaç gündür dedikodu ve söylentilerle çalkalanmaktadır. Her kafadan bir sesin çıktığı, kimin kimi, neden suçladığı, kimin sessiz kalıp kimin neyi, neden savunduğunun belli olmadığı kör bir kuyunun içine çekilmeye çalışılan bir ortamın içine girdik. Biz şimdiye kadar hiçbir dedikoduya dâhil olmadık, olmayacağız. Fakat bizler de aklımıza takılan birkaç soruyu sorup bazı bilinmeyenleri öğrenmek istedik.

 • Fitne kaynağını meydana getiren resmi kim, neden çekmiştir? Amaç ve hedefi nedir?
 • Bir sivil toplum kuruluşu başkanı bu işlerin içinde midir? Veya organizatör müdür?
 • Bir Sivil toplum kuruluşu başkanının yanında çalışan bir şahıs bu işe dâhil midir? Dâhil ise şehrin en önde bulunan böyle bir kuruluşun başkanı, fitneye sebep olan şahıs hakkında işlem yapmış mıdır?
 • Belediye bünyesinde Ertuğrul Karagöl’ün seçimden sonra işe aldığı kısa dönem çalışmış fakat bilinmeyen sebeplerden dolayı ayrılmış ya da iş bıraktırılmış bir şahıs bu işlere dâhil midir?
 • Bu ‘eski belediye çalışanı’ ve bir belediye encümeni arasında nasıl bir ilişki vardır?
 • Bu ‘Eski belediye çalışanı’ ile malum sivil toplum kuruluşu başkanı arasında bir ilişki var mıdır?
 • Bu ‘eski belediye çalışanı’ bir dönem de önceki başkanı karalama kampanyasına dâhil olup ‘Sahte Hesaplar’ açan şahıs mıdır?
 • Böyle gayri meşru işlere dâhil olan insanların şehrin en önünde giden aklı başındaki insanların yanında ne işi vardır?
 • Bunlar emir komuta zinciri dâhilinde bir birlerine bağlı ise emri kimden almaktadırlar?
 • Belediye encümeni olan şahıs veya şahıslar, ne istemiş, neyi alamamış ve bu olaylara neden dâhil olmuştur?
 • Belediyede üst düzeyde biri, verilen makamları yetersiz görüp kendini başkanın yerinde görüp, başkalarının emrinde ve tüm bu kirli işlere dâhil olmakta mıdır? Olmakta ise sayın başkan bu şahsın kurum değiştirmesini isteyip ‘Çıban Başından’ kurtulmayı düşünmekte midir?
 • Bu işin içinde ve öncesinde seçilmişler (vekiller) vs. var mıdır? Yok ise başkana neden sahip çıkılmamaktadır?
 • Malum Sivil toplum kuruluşu başkanı eski başkanın da bir kumpasa dâhil edilme işine dâhil olmuş mudur? Bir önceki başkanla bu işin medya ayağını görüştürme işine ön ayak olup, kendini arabulucu rolüne sokmuş mudur?
 • Bu ve benzeri işler sizce ‘kirli işler midir?’ veya sizin için normal midir? Bu işler kirli ise bu ilişki ve işlerinizin bir gün meydana çıkacağını tahmin etmediniz mi? Siyasi partileri ve insanları birbirine düşürmekten ne gibi bir çıkarınız vardır?
 • Bu kirli tezgâhta, bir partinin ilçe teşkilatında olan birkaç şahıs var mıdır? Varsa veyahut yoksa teşkilat neden suskundur? Başkana neden sahip çıkılmamaktadır?
 • İl genel meclis üyeleri arasında bu tezgâhın ortakları var mıdır?
 • İl genel meclis üyeleri arasında ‘Ticari işleri ve getiri’ için belediyeden ayrıcalık istenmiş midir? Bu kirli tezgâha neden suskun kalmaktadırlar?
 • Yeni açılan veya açılmak üzere olan bir işyerine belediyeden iltimas, destek veya gayri meşru bir iş istenmiş midir? Bu iş yeri daha öncesinde başkana kumpas kurmak için kullanılmış mıdır? Bu işyerine bundan sonraki süreçte belediyeden destek verilecek midir?
 • Gelelim işin en başına ve püf noktasına. SİVİL TOPLUM KURULUŞU BAŞKANI+ BAŞKAN KARAGÖL’ÜN İŞE ALDIĞI ESKİ BELEDİYE ÇALIŞANI(FAKE HESAPÇI)+ KUMPASIN RESMİNİ ÇEKEN SİVİL TOPLUM KURULUŞU ÇALIŞANI ve BELEDİYEYE YENİ GİRMİŞ BAŞKANIN EN YAKININDA OLAN BİR ŞAHIS, MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE YUKARIDAKİ ŞAHISLARLA BERABER MALUM SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN ALT KATINDAKİ BİR SALONDA BULUŞ MUDUR?
 • Bu şahısları bir araya getirip, kahkahalar attıran olay nedir?
 • İddia edildiği gibi belediye personeli böyle bir buluşmaya ‘Mesai saatleri içerisinde’ katıldı ve varsayalım ki böyle bir kumpasın bir parçası olduysa ki malumdur. İşte o anda Belediye ile ilişiği yazının yayınlandığı gün kesilecek midir?
 • Böyle bir kumpasa dâhil olduğu tahmin edilen ‘Belediye encümeni’ onurlu bir davranış olarak görevinden istifa etmeyi düşünmekte midir?
 • Malum STK başkanı böyle bir çirkefin içinden çıkmak için onurlu bir davranış olarak istifayı düşünmekte midir?
 • Kumpasa dâhil olduğu zannedilen diğer belediye encümeni istifa etmeyi düşünmekte midir?
 • Belediye içerisinde yuvalanmaya çalışan şer odaklarının önderi onurlu bir yaşam için istifayı düşünmekte midir?

Soruları çoğaltmayalım… Zira bunların ne kadar uzayabileceğini tahmin edersiniz.

Biz dün nerede isek bugün de oradayız! Seçimle gelen seçimle gitsin, en büyük hakem millet ne karar verirse onun söylediği olsun. Seçilmişler de ne karanlık siyaset yapsınlar ne de gayri meşru işlerin içinde olsunlar. Doğru yapılan her işte yanlarında, hata yapılan her işte karşılarındayız! Bırakın seçilmişler iş yapsın ve şehrimiz kazansın.

Hiç kimse fitnenin başını çekmesin.

Hiç kimse seçilmişlerin önüne geçmeye çalışmasın!

Kimse bu toprakları sahipsiz zannedip kafasına göre oyunların içine girmesin!

Hiç kimse de bugün dedikodu boyutunda olup yarın aslı çıkabilecek bir işten dolayı hesap sormayacağımızı zannetmesin!

Ve yine hiç kimse yukarıda sorduklarımızı yarın unutacağımızı da düşünmesin!

 

 

Fatih KAPLAN 08.06.2020

ERBAA - 13:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]