18° Az bulutlu

Borsa İstanbul’da Gong ASCE GYO İçin Çaldı

Ekonomi - Ağustos 11, 2023 00:26 A A

Borsa İstanbul’da Gong ASCE GYO İçin Çaldı

ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ (ASCE GYO), 27-28 Temmuz tarihlerindeki talep toplama döneminin ardından 3 Ağustos 2023 tarihinde Borsa İstanbul’a işlem görmeye başladı

Borsa İstanbul’da düzenlenen gong törenine Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergün, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ASCE GYO Kurucusu ve Hakim Ortağı Abdulkadir Konukoğlu, ASCE GYO Ortağı Sami Konukoğlu, ASCE GYO Ortağı Cengiz Konukoğlu, ASCE GYO Danışmanı Celaleddin Koçer, ASCE GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Uğur, halka arz konsorsiyum lideri Halk Yatırım Genel Müdürü Bülent Sezgin ile 37 konsorsiyum üyesi kurumun temsilcileri katıldı.

SANKO Holding Onursal Başkanı Zeki Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Başkan Vekili Fatih Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan ve Turgut Konukoğlu da törende hazır bulundu.

Törende konuşma yapan Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın bugün işlem görmeye başlaması nedeniyle düzenlenen halka arz törenine, Borsamıza hoş geldiniz.  Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi.

ASCE’nin, kuruluşundan bu yana pek çok önemli projeleri başarıyla tamamladığını kaydeden Ergun, “Yakın zamanda, çok değerli bir karar alarak, daha kurumsal ve daha verimli olmak amacıyla, gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşmüştür. Ben bu stratejik karardan dolayı Şirketin değerli yöneticilerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

ASCE’nin, halka arzdan sağladığı finansmanla sürdürülebilir bir büyüme hedeflediğini anımsatan Ergun, şöyle devam etti:

“Bu amaçla Borsada işlem görmeye başlayarak, kendisine güvenerek halka arzdan pay alan 1,3 milyon yatırımcıdan aldığı güçle başarılarını daha da ileriye taşıyacaktır. Gaziantep’ten bir şirketimizin daha Borsamızda işlem görmeye başladığı bugün, ülkemizin tüm şehirlerinde faaliyet gösteren şirketlerimizi, sermaye Piyasalarının sunduğu imkanlardan faydalanmak üzere Borsamıza davet ediyorum. Kurumsallaşmasını ve uzun vadeli gelişimini sermaye piyasaları aracılığı ile sağlamaya davet ediyorum.

ASCE GYO, gelen yüksek taleple, 2 milyar liranın üzerinde halka arz büyüklüğü ile başarılı bir halka arz gerçekleştirdi. Bu başarılı halka arz sürecinde emeği geçen herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma, teşekkür ediyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.”

Törende konuşan ASCE GYO Kurucusu ve Hakim Ortağı Abdulkadir Konukoğlu, şirketin yüzde 25,04’ünü halka açtıklarını, halka arz ile amaçlarının kurumsallaşma olduğunu söyledi.

Halka arzın şirketlerin kurumsallaşmasına katkı sağladığına dikkat çeken Konukoğlu, “Kurumsallaşmayı sağlamak amacıyla çıktığımız halka arz yolculuğumuz sona erdi. Gong töreni ile Borsa İstanbul’da artık biz de varız” diyerek, mutluluğunu dile getirdi.

Halka arzla birlikte hem kurumsallaşmada hem yeni projelerde çok daha güçlü biçimde ilerleyeceklerine vurgu yapan Konukoğlu, özetle şunları kaydetti:

“Halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılarda 2 kat, yurt içi kurumsal yatırımcılarda ise 3,23 kat talep geldi. Ülkemize değer katmak ve yatırımcılarımıza kazandırmak için daha çok çalışacağız. Türkiye’ye güveniyoruz. Yüzde 25,04 halka açıklık oranımızla şeffaf, kurumsal, yatırımcılarına değer katan bir marka olarak güçlü adımlar atacağız. Gücümüze ortak olan tüm yatırımcılarımızın ilgisine ve güvenine teşekkür ederiz.”

2,2 KAT TALEP GELDİ

27-28 Temmuz tarihlerinde Halk Yatırım liderliğinde toplam 37 kurumdan oluşan konsorsiyum aracılığı ile halka arz edilen ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ’nin paylarının ilişkin talep toplama işlemleri, “Sabit Fiyatla Talep Toplama” yöntemiyle gerçekleşti.

Birim fiyat 12,60 TL olarak belirlenirken halka arz edilen 165 milyon TL nominal değerli payların satışıyla halka arz büyüklüğü 2.079 milyar TL oldu. Halka arzda; Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ayrılan payların yaklaşık 2,00 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara ayrılan payların ise yaklaşık 3,23 katı olmak üzere ortalamada 2,2 kat talep geldi.

ASCE GYO hisseleri 3 Ağustos 2023 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da Yıldız Pazarda işlem görmeye başladı.

Ekonomi - 00:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]