16° Açık

Ç. Ramazan Ordu: Erbaa Belediye Başkanlığı’nı Kazanacağız

ERBAA - Ekim 30, 2023 11:43 A A

Yeniden Refah Partisi Erbaa İlçe Başkanı Ç. Ramazan Ordu haber merkezimize yaptığı ziyarette; yerel seçim çalışmaları, yaptıkları anket sonuçları, aday adaylarıyla yapılan görüşmeler ve daha birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Başkan Ordu’nun yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde:

ÜYE KAYIT ve YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİRİYORUZ

Partimizi ilçemizde ilk kurduğumuz günlerde ciddi anlamda zorluklar çektik. 14 kişiyi bulmak için çok uğraştık ama bugün üye sayımızda, partimize gönül verenlerde, partimizin görünürlüğü de istediğimiz seviyede olmasa bile belli bir çıtayı yakaladık. Önümüzdeki yerel seçimlerde Türkiye’de en az 100 belediye başkanlığı hedefimiz var. Bunların içinde Erbaa’da var.

YEREL SEÇİMLER İÇİN GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ ADAYLAR OLDU

Yerel seçimlerde adaylık konusunda geçtiğimiz sürede; Bir Stk başkanı, siyasette bir dönem hizmet eden biri ve ismini şuan veremeyeceğim birkaç arkadaşımızla görüşmelerimiz oldu. Biz kiminle daha çok oy alırız, kiminle iddialı olur ve kazanırız onun derdindeyiz. Biz bir tabela partisi değiliz, adayımızla kazanacağımıza inanıyoruz.

Partimizden aday olacak kişi kim olursa olsun başka partiden aday adayı veya aday olmadan gelip partimizden aday olmasını istiyoruz.

Çok adaylı, çok partinin güçlü aday çıkaracağı bir seçim ortamına doğru gidiyoruz. İnanıyorum ki 10 Bin oy alan parti Erbaa’da Belediye Başkanlığını alır.

PARTİMİZ ADINA 21 GÜN SÜREN BİR ANKET YAPTIRDIK

Yeniden Refah Partisi adına 21 gün süren bir anket yaptırdık. Bu ankette isimleri vatandaşa sunduk. Dedik ki adayımız şu olursa hangisine oy verirsiniz? Tüm mahalle ve bölgelerde aynı sonuç çıktı. İsmi sizde saklı kalmak kaydıyla ……. İsimli aday açık ara birinci çıktı. Bu sadece bir noktada değil şehrin her yerinde aynı neticeyi aldık. Kim olduğunu ismi birinci çıkana bile söylemedik.

ESKİ BİR SİYASETÇİ İTTİFAK OLURSA DİYE SORUNCA

Bir partinin bir dönem ilçe başkanlığını yapan, siyasetin içinde bulunmuş bir dostumuz Erbaa’da Ak Parti ve Mhp’nin olası bir ittifak yapması durumunda seçim tahminimi sorunca ona; Ben sabah namazına kalktığımda dua ediyorum İttifak olsun. Biz alacağız deyince sıralamaya başladı; işte Ak Parti’nin şu kadar Mhp’nin bu kadar oyu var dediğinde. Ona dedim ki onlar hayali işler artık hiç kimse istemediği adaya oy vermiyor. Son genel seçimlerde bunu yaşadık. Ak Parti Tokat’ta 60 Bin oyu neden kaybetti sorgulamak lazım.

Kaybedilen oyların ilk gittiği adresin partimiz olduğunu söylememize gerek yok sanırım.

“Ramazan Ordu bir avukatın büyük bir törenle partilerine katılacağının sorulması üzerine”

Bizim kapımız milletimize hizmet etmek isteyen herkese açık. Partimiz hem ülkemizde hem de bölgemizde zaten yeterince duyuldu. Partimize katılacak olduğunu söylediğiniz arkadaşımız sağ cenahtan gelen bir arkadaşımız ve sadece onu değil herkesi partimize geçtik.

ERBAA BELEDİYESİ’NDEN VATANDAŞ EN ÇOK…

Sürekli halkın içindeyiz. Vatandaş Erbaa Belediyesi’nden alt yapı sorunlarından şikâyetçi, Millet Bahçesi’nin küçük yapılmasından işlerin yürümemesinden halk şikâyetçi. Hastane yolu çok uzadı ondan şikâyetçi.

HASTANE YOLUNU KARAYOLLARININ YAPTIĞINI BİLİYORUM

Tam hatırlamıyorum ama Karayollarının yaptırdığını biliyorum dersem yalan olmaz. Orada belediyenin araçlarını da gördüm karayollarının araçlarını da gördüm. İşin özüne baktığımızda çok uzun bir süreç oldu ve vatandaş mağdur oldu. Erbaa’nın ciddi anlamda hizmete ihtiyacı var.” Şeklinde oldu.

Haber-röportaj: Tokatmedyam.com

 

 

ERBAA - 11:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 02
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 03
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 04
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 05
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]