11° Açık

Çalışkan ve Örnek Başkan Bir Yılın Hesabını Verdi

ERBAA - Mayıs 22, 2020 02:04 A A

Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Karayaka Beldesi Ak Partili Belediye Başkanı: Mehmet Başar’la seçimi kazanmasının üzerinden bir yıl geçmesinden dolayı özel bir röportaj gerçekleştirdik. Bir yıllık çalışmalarının kısa özetiyle gelecek dönemde yapacağı çalışmalar, şu anda ülkemizin ve dünyanın uğraştığı; Korona Virüsüyle mücadele kapsamındaki çalışmaları hakkında bilgi aldık.

Sayın Başkan, öncelikle tüm dünyanın uğraşmakta olduğu korona virüsüne karşı nasıl bir önlem aldınız?

Mehmet Başar: Öncelikle kasabamızda halkımızın yoğun olduğu yerlerde ilaçlama faaliyetlerini ilk günden başlattık. Daha sonra bu ilaçlamayı kasabamızın her tarafına yaymanın derdine düşüp; “İlaçlanmayan en ufak nokta kalmasın” parolasıyla çalışmalarımıza hız verdik. Şu an geldiğimiz noktada çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bir de kasabamızda bulunan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın ilçemizde kurulan yardım birimleri veya kendi bünyemizde oluşturduğumuz birimlerin vasıtasıyla her an yanlarında olmaya çalışıyoruz. Hatta çalışıyoruz değil oluyoruz ve olmak zorundayız. Çünkü onlar bize hem miras hem de dinimiz bunu bize emrediyor.

Sayın Başkan, geçenlerde Ankara’da bir toplantıya katıldınız oradan ne gibi kazanımlar elde ettiniz?

Mehmet Başar: Ankara’da afet ve deprem konulu bir konferansa katıldık biliyorsunuz biz deprem kuşağındayız ve bölgemizde her an bir deprem olabilir. Bizler bunun acısını yakından hisseden bir ilçe ve kasabayız o yüzden bugünden “Deprem öldürmez, bina öldürür” mantığıyla bundan sonra kasabamızda yapılacak yapıların depreme dayanıklı olması için biz neler yapabiliriz onun çabasıyla toplantıya katıldık ve oradan çok büyük kazanımlarla döndüğümüzü düşünüyorum. Bu çalışmamızın sonuçlarını da en kısa zamanda kasaba halkımız en güzel şekilde hissedecektir.

Sayın Başkan, bu çalışmalarınızın haricinde başka neler yaptınız ki adınız; ‘Çalışkan, Yılmayan, Yorulmayan Başkana’ çıktı.

Mehmet Başar: Belki bilmiyorsunuz bu benim ikinci başkanlık dönemim. Beş yıllık aradan sonra tekrar Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle aday olduk ve kazandık. Demek ki insanımıza; ‘Bu işi yapsa yapsa Mehmet başkan yapar’ intibaını oluşturmuşuz. Şimdi onlar da görüyor ki biz hakikaten göreve geldiğimiz ilk günden beri çalışıyoruz ve çalışacağız. Bakın Ankara’ya deprem toplantısına gittik ama orada sayın vekillerimizi hiç boş bırakmadık ve kasabamızın sorunlarını onlara bildirip çözüm üretmek için destek aldık. Bu ve bunun gibi şu an burada söyleyemeyeceğim birçok olayı bu sebeplerle çözdük. Onlar bize güvenmekte haklılardı biz de onlara mahcup olmadan çalışıyoruz.

Sayın Başkan, kasaba haricinde de çalışmalarınız oluyormuş doğru mudur?

Mehmet Başar: Efendim personelimiz var, gücümüz ve çalışma niyetimiz var. Her şeyden önce milletimize hizmet aşkımız var. Mesela; Erbaa Devlet Hastanemizin çevre düzenleme işi vardı kaptık kazmayı küreği üzerimize ne düşüyorsa gidip yaptık. Bu bizim için ek iş değil ki bu bizim milletimize ve devletimize borcumuz. Devletimiz koskoca bir hastane yapmış bir iki fidan dikmişiz bunun sözü bile olmaz. Bir de bu hizmetlere ek olarak Devlet Hastanemize iki temizlik görevlisi temin edip hastanemize bu anlamda katkı sunmaya çalıştık. Allah devletimizden razı olsun.

Gökalbeldesiyle aramızda bağlantı yolumuz vardı. Orada da çalışkan bir dostumuz var Sayın Osman Akbulut beyefendiyle elele verip oranın yoluna çakıl döşedik. Bunlar bizim yine yapmamız gerekenler. O yüzden bunlar bizim asli işlerimiz.

Sayın Başkan, tarımla ilgili çalışmalarınız nelerdir?

Mehmet Başar: Tarım sadece ilçemiz için değil beldemiz için de hem önemli bir geçim kaynağı hem de biz yüzyıllarca tarımın en güzel şekilde yapıldığı bir konumdayız. Kuzey yarım kürede mikro-klima olarak adlandırılan ovamızın da en orta noktasındayız. İşte böyle bir ortamda biz göreve geldiğimizde ilk işlerimizden biri de; Sulama suyunu kesintisiz olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak oldu. Tabi sadece suyla tarıma hizmet bitmiyor. Vatandaşlarımıza tarımda öncülük etmeye amacıyla; Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurduk ve tarımda hem yerelde hem de ülke bazında beldemizi bir adım öne çıkarmanın gayretine düştük. İleriki dönemlerde son derece verimli olacağını düşündüğümüz bu çalışmaların birer birer hayata geçmesini görmek ve beldemize ne gerekiyorsa onu yapmak bizim birinci görevimiz.

Sayın Başkan, son olarak eklemek istediğiniz var mı?

Mehmet Başar: Tüm bu hizmetlerimizde bizlere sürekli destek olan; Ak Parti Tokat Milletvekilleri Sayın Özlem Zengin hanımefendiye, Sayın Mustafa Aslan’a ve Sayın Yusuf Beyazıt’a beldemiz adına sonsuz teşekkür ediyorum. Onları ne zaman bir istekle arasam bana söyledikleri tek söz var; “ Sayın başkan sen yeter ki çalış ve iste. İstemek senden elimizden geleni yapmak bizden!” diyorlar buradan onlara tekrar teşekkür ediyorum.

Son olarak söylemek istediğimiz o kadar çok şey var ki ama ben diyorum ki yeter ki siz çalışmak isteyin ve yeter ki bu millete hizmet etmeyi kafaya koyun inanın Allah size her kapıyı açıyor. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin milletimiz bu aylardan itibaren de bizlerden her daim hizmetin en güzelini alçağından emin olsun. Onlar biliyor ki; Yaparsa Mehmet Başar yapar. Dün nasıl gece gündüz çalıştıysak bugün de hiç durmadan çalışacağız.

 

Röportaj: Fatih KAPLAN 26/03/2020

ERBAA - 02:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]