10° Kapalı

Çalışkan ve Örnek Başkan Bir Yılın Hesabını Verdi

ERBAA - Mayıs 22, 2020 02:04 A A

Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Karayaka Beldesi Ak Partili Belediye Başkanı: Mehmet Başar’la seçimi kazanmasının üzerinden bir yıl geçmesinden dolayı özel bir röportaj gerçekleştirdik. Bir yıllık çalışmalarının kısa özetiyle gelecek dönemde yapacağı çalışmalar, şu anda ülkemizin ve dünyanın uğraştığı; Korona Virüsüyle mücadele kapsamındaki çalışmaları hakkında bilgi aldık.

Sayın Başkan, öncelikle tüm dünyanın uğraşmakta olduğu korona virüsüne karşı nasıl bir önlem aldınız?

Mehmet Başar: Öncelikle kasabamızda halkımızın yoğun olduğu yerlerde ilaçlama faaliyetlerini ilk günden başlattık. Daha sonra bu ilaçlamayı kasabamızın her tarafına yaymanın derdine düşüp; “İlaçlanmayan en ufak nokta kalmasın” parolasıyla çalışmalarımıza hız verdik. Şu an geldiğimiz noktada çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bir de kasabamızda bulunan 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın ilçemizde kurulan yardım birimleri veya kendi bünyemizde oluşturduğumuz birimlerin vasıtasıyla her an yanlarında olmaya çalışıyoruz. Hatta çalışıyoruz değil oluyoruz ve olmak zorundayız. Çünkü onlar bize hem miras hem de dinimiz bunu bize emrediyor.

Sayın Başkan, geçenlerde Ankara’da bir toplantıya katıldınız oradan ne gibi kazanımlar elde ettiniz?

Mehmet Başar: Ankara’da afet ve deprem konulu bir konferansa katıldık biliyorsunuz biz deprem kuşağındayız ve bölgemizde her an bir deprem olabilir. Bizler bunun acısını yakından hisseden bir ilçe ve kasabayız o yüzden bugünden “Deprem öldürmez, bina öldürür” mantığıyla bundan sonra kasabamızda yapılacak yapıların depreme dayanıklı olması için biz neler yapabiliriz onun çabasıyla toplantıya katıldık ve oradan çok büyük kazanımlarla döndüğümüzü düşünüyorum. Bu çalışmamızın sonuçlarını da en kısa zamanda kasaba halkımız en güzel şekilde hissedecektir.

Sayın Başkan, bu çalışmalarınızın haricinde başka neler yaptınız ki adınız; ‘Çalışkan, Yılmayan, Yorulmayan Başkana’ çıktı.

Mehmet Başar: Belki bilmiyorsunuz bu benim ikinci başkanlık dönemim. Beş yıllık aradan sonra tekrar Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiriyle aday olduk ve kazandık. Demek ki insanımıza; ‘Bu işi yapsa yapsa Mehmet başkan yapar’ intibaını oluşturmuşuz. Şimdi onlar da görüyor ki biz hakikaten göreve geldiğimiz ilk günden beri çalışıyoruz ve çalışacağız. Bakın Ankara’ya deprem toplantısına gittik ama orada sayın vekillerimizi hiç boş bırakmadık ve kasabamızın sorunlarını onlara bildirip çözüm üretmek için destek aldık. Bu ve bunun gibi şu an burada söyleyemeyeceğim birçok olayı bu sebeplerle çözdük. Onlar bize güvenmekte haklılardı biz de onlara mahcup olmadan çalışıyoruz.

Sayın Başkan, kasaba haricinde de çalışmalarınız oluyormuş doğru mudur?

Mehmet Başar: Efendim personelimiz var, gücümüz ve çalışma niyetimiz var. Her şeyden önce milletimize hizmet aşkımız var. Mesela; Erbaa Devlet Hastanemizin çevre düzenleme işi vardı kaptık kazmayı küreği üzerimize ne düşüyorsa gidip yaptık. Bu bizim için ek iş değil ki bu bizim milletimize ve devletimize borcumuz. Devletimiz koskoca bir hastane yapmış bir iki fidan dikmişiz bunun sözü bile olmaz. Bir de bu hizmetlere ek olarak Devlet Hastanemize iki temizlik görevlisi temin edip hastanemize bu anlamda katkı sunmaya çalıştık. Allah devletimizden razı olsun.

Gökalbeldesiyle aramızda bağlantı yolumuz vardı. Orada da çalışkan bir dostumuz var Sayın Osman Akbulut beyefendiyle elele verip oranın yoluna çakıl döşedik. Bunlar bizim yine yapmamız gerekenler. O yüzden bunlar bizim asli işlerimiz.

Sayın Başkan, tarımla ilgili çalışmalarınız nelerdir?

Mehmet Başar: Tarım sadece ilçemiz için değil beldemiz için de hem önemli bir geçim kaynağı hem de biz yüzyıllarca tarımın en güzel şekilde yapıldığı bir konumdayız. Kuzey yarım kürede mikro-klima olarak adlandırılan ovamızın da en orta noktasındayız. İşte böyle bir ortamda biz göreve geldiğimizde ilk işlerimizden biri de; Sulama suyunu kesintisiz olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmak oldu. Tabi sadece suyla tarıma hizmet bitmiyor. Vatandaşlarımıza tarımda öncülük etmeye amacıyla; Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurduk ve tarımda hem yerelde hem de ülke bazında beldemizi bir adım öne çıkarmanın gayretine düştük. İleriki dönemlerde son derece verimli olacağını düşündüğümüz bu çalışmaların birer birer hayata geçmesini görmek ve beldemize ne gerekiyorsa onu yapmak bizim birinci görevimiz.

Sayın Başkan, son olarak eklemek istediğiniz var mı?

Mehmet Başar: Tüm bu hizmetlerimizde bizlere sürekli destek olan; Ak Parti Tokat Milletvekilleri Sayın Özlem Zengin hanımefendiye, Sayın Mustafa Aslan’a ve Sayın Yusuf Beyazıt’a beldemiz adına sonsuz teşekkür ediyorum. Onları ne zaman bir istekle arasam bana söyledikleri tek söz var; “ Sayın başkan sen yeter ki çalış ve iste. İstemek senden elimizden geleni yapmak bizden!” diyorlar buradan onlara tekrar teşekkür ediyorum.

Son olarak söylemek istediğimiz o kadar çok şey var ki ama ben diyorum ki yeter ki siz çalışmak isteyin ve yeter ki bu millete hizmet etmeyi kafaya koyun inanın Allah size her kapıyı açıyor. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin milletimiz bu aylardan itibaren de bizlerden her daim hizmetin en güzelini alçağından emin olsun. Onlar biliyor ki; Yaparsa Mehmet Başar yapar. Dün nasıl gece gündüz çalıştıysak bugün de hiç durmadan çalışacağız.

 

Röportaj: Fatih KAPLAN 26/03/2020

ERBAA - 02:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]