15° Kapalı

Chp Erbaa İlçe Başkanı Kocaoğlu: Erbaa Mutlu ve Huzurlu Bir Şehir Değil

ERBAA - Eylül 9, 2022 15:05 A A

Chp Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, haber sitemize yaptığı ziyarette ülke gündemi ve yerel siyasetle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamalarda konu başlıkları olarak; Milletvekili aday adaylığı görüşme yapan iki ismi açıklarken, ilçe başkanlığı döneminde halkın şikayetlerini dile getirdiğini, sorun çözümünde ön ayak olduğunu, yerel siyasette belediyenin yaptığı işleri eleştirdiğini yine belediyenin aşırı derecede ayrımcılık yaptığını, halkın son zamanlarda çektiği ekonomik sıkıntıları vb. sorunları dile getirdi.

Sayın Kocaoğlu’nun verdiği mesajlar şu şekilde:

ERBAA MUTLU ve HUZURLU BİR ŞEHİR DEĞİL

Yerel yönetim aşırı derecede partizanlık ve ayrımcılık yapıyor. Mesela son yapılan adını; ‘Erbaa Yaprak ve Kültür Festivali’ dedikleri etkinliğin adı bence; ‘Mhp Yayla şenlikleri’ olmalı. Zira kendilerinden başkasına protokolde yer vermeyen kendi vekillerinden başkasını davet etmeyen ve söz hakkı tanımayan bir yönetim var karşımızda. Bir başka misal daha vereyim; Erbaaspor’un tanıtım etkinliğine davet edildim Erbaaspor başkanı Sayın Raif Ünal tarafından. Katılacağımı belirttim ama işlerimin yoğunluğundan dolayı katılamadım ama iyi ki katılmamışım Sayın vekilleri Yücel Bulut gelmiş protokol malum, yahu Tokat’ın beş tane daha vekili var. Eğer vekil davet edilecekse hepsi davet edilmeli. Haydi bizim vekilimize saygıları yok saymıyorlar. Peki diğer üç vekil, dahil oldukları Cumhur İttifakı’nın vekilleri değil mi? Onları bile davet ettiklerini düşünmüyorum.

Erbaa acıda nasıl birlik oluyorsa her şeyde birlik olmalı bunu yapacak ilk kurum belediyedir. Örneğin birkaç gün önce elim bir hadise oldu. Sayın Belde Belediye Başkanı Vural Özdemir’e ve yanında bulunan il genel meclis üyesine saldırı gerçekleşti duyduğum anda hastaneye gittim. Nasıl böyle bir işte beraber olabiliyorsak her işte ayrışmadan beraber olabilmeliyiz.

SAYIN KARAGÖL AHMET YENİHAN’IN İNTİKAMINI ALMAYA GELMİŞ 

Erbaa’da Ertuğrul Karagöl başkan olmaya değil, bir önceki dönemin yani Ahmet Yenihan’ın intikamını almaya gelmiş görünüyor. Oraya adam doldurmak marifet değil. Aldığı adamlardan da vatandaş sıkıntılı. Aşırı istihdam olduğunu, çok fazla yaverinin olduğunu ben biliyorum.

Verdikleri sözlerin hiçbirini yapmadıklarını ben biliyorum. Buna son vermek lazım ve buna biz son vereceğiz.

BELEDİYEYİ ALACAĞIZ

Artık hiçbir şey Erbaa’da hiçbir siyasi parti için kolay olmayacak. Çünkü artık biz sahadayız. Son seçimlerde genel seçimlerle yerel seçimlerdeki sonuçlar karşılaştırıldığında sandığa gitmeyen bir seçmen kitlemiz vardı. Adeta yerel seçimleri önemsemeyen bir seçmenimiz var. Bizim yönetime gelmemizle adeta bir şeylerin değiştiğini gören ve bize inanan seçmen kitlesine biz şahit olduk. İlk seçimlerde sandığa küsen bu seçmen kitlesiyle biz yerelde iktidar olacağız. Zira bizim kemikleşmiş 10 bine yakın oyumuz var. Bu oyun partimize nasıl yöneldiğini herkes görecek. Bununla birlikte Erbaa’yı Sosyal Demokratlar yönetecek ve güzel bir yönetim nasıl olurmuş, MUTLU ve HUZURLU ERBAA nasıl olurmuş hepimiz göreceğiz. Sözde değil ama özde buna şahit olacağız.

Yeşil Erbaa’yı mahvettiler. Erbaa’da çok keşmekeşlik var.

Birde şimdiye kadar teslim edilmesi gereken İlçe stadyumu sanki adeta kaderine terkedilmiş gibi duruyor. Hükümet konağı yıkıldı, öğretmenevi yıkıldı ne olacak ne zaman yapılacak belli değil. Ben bu durumdan son derece üzgünüm. Kısa bir zaman önce Merzifon’a gittim sayın belediye başkanımız tüm parti İlçe başkanlarını toplamış yapacakları hakkında bilgi veriyor bilgi alışverişi yapıyordu. Fakat burada istişareye kapalı bir yönetim anlayışı var. Ben ana muhalefet İlçe başkanıyım ben orada gördüğüm gibi bir şeye şahit olmadım.

Yeşil Erbaa’mızı mahvettiler. Şehrin ortasına adına Kapalı Yüzme havuzu denilen bir bine diktiler ve hatta bina yarım kaldı. Bu havuzun yeri burası mı olmalıydı? Hem paramıza yazık hem de şehrimize yazık ettiler.

SAYIN COŞKUN TONKAL ve ESAT ERDÖNMEZ ADAYADAYIMIZ OLACAK

Genel seçimlerde Sayın Coşkun Tonkal ve Esat Erdönmez milletvekili aday adayı olacaklarını bana bildirdiler. Kamuoyuna açıklayacaklarını da söylediler. İlerleyen günlerde başka adayların da çıkmasını muhtemel görüyorum. Zira artık Türkiye ilk seçimde bu iktidara dur diyecek ve Sosyal Demokratlar Türkiye’de iktidar olacak, olacağız ve olmalıyız. Bu adaletsizliğe halkın ekonomik sorunlarını çözmeye, halkın arasındaki uçurumu kapatmaya sadece bizim gücümüz yeter. Nitekim yirmi yılda geldiğimiz durum ortada.

Sayın genel başkanımız öncülüğünde tüm sorunları çözecek gücümüz var. Sayın genel başkanımızı bir tanısanız inanın o kadar naif ve alçak gönüllü ki sorunları sıkıntıları bizzat dinleyip çözme taraftarı inanıyorum ki iktidar olunca bu düşünceleri devletin tüm kadrolarında şekil bulacaktır.

HALKIN SORUNLARINI DİLE GETİRMEKTEN BIKMAYACAĞIZ

Benim yaptığım bazı paylaşımlardan bazı kesimler çok rahatsız olmaya başladılar. Mesela yeni hastane yolu bir türlü yapılamadı. Bunu yapmayan ister belediye isterse hükümet olsun ben bunu dile getirmekten geri durmayacağım. Beni bir gün Tokat’tan birisi aradı ve sitem edince dedim ki; ‘İlla ki bu yolun yapılması için burada birinin ölmesi mi lazım!’ maalesef halkın sorunlarına kulaklarını tıkamışlar.

Yine Akça köyü yolunun girişi başka bir sorunumuz ve buranın da acilen yapılması lazım.

Hacı Fatma Uslu okulunun oraya acilen akıllı kavşak yapılması lazım. Servis araçlarının saatinde çocuklar okula gitmekte zorlanıyorlar.

Erbaa’da nöbetçi eczane sorunumuz acilen çözülmeli.

Erbaa’da muhteşem bir din turizmi potansiyeli var ama değerlendiremiyoruz.

Nüfus taşıma sorunumuz var.

Erbaa’da öğrencilerimiz için bir yurt sorunumuz var. Konut sorunumuz var.

Köy yollarının sorunları ortada. Mesela Keçeci Köyü yolu. Türkiye’nin en büyük şenliklerinden biri bu köyde yapılırken bu köyün yolu neden yapılmaz? Bu köyde Alevi kökenli vatandaşların yoğunlukta olması mı yolun yapılmasına engeldir? Diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Buyursun çıksın açıklasınlar. Bir yerde cenaze olunca hemen yollar yapılırken bu köyün yolları neden yapılmıyor. Bu devlet Alevilerden vergi alıyor ama yolları yapılmıyor. Bence bu köyden oy çıkmadığı ve Alevi olduğu için yolu yapılmıyor. Bence başka bir sebebi yok. Şenlik yaptılar yüzlerce kişi gelmesine rağmen gelenler Erbaa’nın misafirleriyle lütfedip yola yama bile yapmamışlardı şimdi 3 km parke taşı ihalesi yapabilmişler her kesim tarafından dillendirilmeye başlayınca soruna el atma ihtiyacı hissetmişler.

Kızılçubuk yolu hakeza yine öyle. Her sene aynı yol bozulup yapılır mı? Birilerine para kazandırmak için iş yapıyorlar. Bunlar olmamalı.

BAZI MÜDÜRLER DİREKT PARTİZALIK YAPIYOR

Mesela ilçe özel idare müdürü Ak Parti ilçe başkanıyla köy köy geziyor. Yahu siz bir partinin müdürü müsünüz yoksa devletin müdürü mü? Bu arkadaşı bir belediyeye başkan yardımcısı atıyorlar ki asalet alsın müdürlüğü öyle yapsın diye sonra vakit geçince buraya asaleten müdür yapıyorlar. Memlekette adam kıtlığımı var ki böyle bir işe ihtiyaç duyuyorlar anlamıyorum. Bir birim amirinin parti ilçe başkanının peşinde ne işi var?

Son olarak söylemek istiyorum ki; önce genel seçimlerde iktidar olacağız son olarak yerelde Erbaa’da belediyeyi alacağız. Kadrolarımızla her şeyimizle buna hazırız.” Dedi

 

 

ERBAA - 15:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]