Kapalı

Chp Erbaa İlçe Başkanı Kocaoğlu’ndan, Çarpıcı İddia ve Açıklamalar

ERBAA - Haziran 9, 2022 21:29 A A

ŞEHRİN ORTASINA UCUBE BİR BİNA DİKTİLER

Erbaa’da güzel işler olacağına yapabileceğine inanıyorum ama hiç bir şey ihtiyaca uygun yapılmıyor. Şehrimiz nefes almıyor, bir Park Vadimiz var milletimiz nefes almak için oraya gidiyordu fakat şehrimizin en güzel yerine milletimizin nefes alacağı yere adına havuz dedikleri ucube bir binayı getirip diktiler. Yarın öbür gün göreceksiniz, buraya gelen çocukların aileleri oturacak yer bulamıyor diyerek, sağını solunu doldurup bir yandaşa oraları peşkeş çekecekler. Erbaa’da tek adam siyaseti yapıyorlar. Erbaa’nın birçok yerine yapılabilecek boş yer varken buraya yaptılar. Şimdi Hükümet Konağını geri çekip meydan çıkarmaya uğraşıyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu der gibi. Bir tarafı ucube binalarla dolduruyorsun bir tarafta meydan çıkarmaya uğraşıyorsun.

BOŞALTILAN BİNALARIMIZ HARAP OLDU

Benli Köyünü ziyarete gittim. Taşımalı eğitim çıkardılar oraya yapılan yepyeni okul maalesef kullanılamaz hale gelmiş. Eğer kullanılmış olsaydı öyle harap halde olmazdı. Mesela geçenlerde Tokat tarafındaydım Turhal’a Pankobirlik mükemmel bir bina yapmış ama Turhal Şeker Kayseri Şeker’e satıldığı için o bina da harap olmuş. Bırakmışlar duruyor. Hani birileri yık-yap sisteminden para kazanıyor ya kazanmak için milletin malını harap etmişler. Hepsinin amacı cebini doldurmak. Vatandaş veya ülke için yapılan bir şey yok.

YIKILAN OKULLAR YAPILMAYACAK MI?

İlçemizde yıkılan okulların yapılmayacağıyla ilgili duyumlar aldık. Fatih Sultan Mehmet okulu olayını araştırdım. Yetkili kişileri aradım bana; ‘Orada çalışanlardan alınan duyum…’ babında bana cevap verdi. Yani o bile ne olacağını bilmiyor. Onlarca okulumuz yıkıldı ama hiçbir hareket yok.

BEN ANA MUHALEFET PARTİSİ İLÇE BAŞKANIYIM ŞEHİRLE İLGİLİ BİZE DANIŞMALARI LAZIM

Bir de ben beğenseler de beğenmeseler de Ana muhalefet partisi ilçe başkanıyım. En azından bize bazı işlerin danışılması lazım, istişare olması lazım, bu şehir hakkında bizim de fikrimizin alınması gerekmez mi? Hepimiz şehrimize ve ülkemize daha güzel nasıl hizmet ederizin derdindeyiz. İktidar partisi ilçe başkanı çıkıyor, şuraya şunu yaptık buraya bunu yaptık icraatın içinden programı gibi bir program yapıp geçiyor böyle olmamalı. Yaptık oldu olmamalı. Çay içmekten sohbetten aciz insanlar değiliz.

DİYANETİN ESKİ BİNASINDAN BEN UTANIYORUM BANA SÖYLESİNLER BEN TAMİR ETTİRİRİM

Yukarıda Diyanetin yaptırdığı yeni binanın önünde eski bir bina var. Bakımsızlıktan yüzüne bakılacak hal kalmamış. Allah aşkına, temizlik imandan gelir derler, yıllardır o binanın öyle kalmasına benim vicdanım el vermiyor. Desinler ki; Bizim bütçemiz yok çıksınlar Cuma hutbesinde bunu desinler gelsinler Cumhuriyet Halk Partisi’ne; ‘Biz burayı yaptıramıyoruz…’ ben gider partililerimden boya alır boyattırırım.

ERBAA’DAN VEKİL ADAY ADAYLARIMIZ VAR EN AZ İKİ MİLLETVEKİLİMİZ OLACAK

Erbaa’dan Milletvekilliği için aday adaylarımız var. Niyetlenenler de var. Çıkacak olanlarda var. Ama şunu belirteyim Tokat’tan Cumhuriyet Halk Partisi en az iki milletvekili çıkaracağız. Halkımızın tercihi bize son dönemde son derece mükemmel. Mesela Cumhuriyet Meydanında standımız oldu ve samimi olarak söylüyorum sadece iki vatandaşımız bize çok soğuk davrandı ama diğer tüm vatandaşlarımız bize çok samimi bir şekilde yaklaştıklarını gördüm. Zaten bizim Tokat’ta 80 bin oyumuz var, ikinci vekili çıkaracağız. Erbaa’ya ekonomi masasını getirerek incelemelerde bulunacaklar.

ERBAA’DA CHP’YE YENİ BİR NEFES KATTIK

İlçe başkanlığında yeniyim ve ilk seçimim olacak ama göreve geldiğimden beri aktif olmaya çalışıyorum ve daha güzelini yapacağıma inanıyorum.

VATANDAŞ DİYOR Kİ; ERBAA BELEDİYESİ’NDEN BİR ŞEY OLMAZ

Erbaa Belediyesi hakkında son zamanlarda ortaya atılan iddialar hakkında ise Başkan Kocaoğlu: “Benim vatandaşlardan duyduğum, Erbaa Belediyesi’nden bir şey olmaz. Benim Ertuğrul başkanın kişiliğine bir şey diyemem ama sadece kaldırım yapmakla belediyecilik olmuyor.” Korona döneminde yapılan harcama ve haberler konusundaki görüşleri ise; “Belediyede harcamalar oluyor. Ben size bir de şunu diyeyim. Eski Devlet Su İşleri binasının arkasına yapılan bir tuğladan bina var. Oranın maliyetini hesaplamanızı ve araştırmanızı istiyorum orayla ilgili yakında bir açıklama yapacağız. Konunun takipçisi olacağız. Mesela bir hastane yoluyla ilgili haber yaptım ve gündem oluşturduk. Ben orası kaça mal oldu diye soracağım. Kaplama tuğla yapsalardı maliyeti ne kadar olurdu? Diye soracağım.

Mesela cenazesi olan vatandaşlara bile doğru dürüst hizmet verilmiyor. Vatandaş misafirini oturtacak tabure bile bulamıyor. Sordum bana verdikleri cevap: ‘Verdiklerimiz kırılıyor…’ oldu. O sandalye kırılacak ama sen belediye olarak alacaksın.

Benim Erbaa Belediyesine ne de Akp İlçe başkanına veya iktidarına düzdüreceğim hiçbir şey yok. Benim oğlumu babası Chp İlçe başkanı diye hakimlik sınavından elediler. Benim hiç kimseye eyvallahım yok.”

İLÇEMİZDE PEŞKEŞ ÇEKİLEN ARAZİLERİN TAKİPÇİSİYİZ

İlçenin farklı yerlerinde bazı kişilere araziler peşkeş çekiliyor konusunda: “Mesela Bölücek tarafında bazı kişilere arazilerin peşkeş çekildiği duyumunu aldık. Yeni kurulan çiçek organize sanayi bölgesinde böyle iddialar var. Bir ilçenin Ak Parti İl genel meclis üyesine Erbaa’nın arazisini verdiklerini duyduk. Aynı olaylar Ağcakeçi köyünde oldu biz müdahale ettik ve durdurduk. Kuruçay taraflarında ceviz dikip belirlenen şahıslara verildiği duyumunu aldık. Devletim merasını birilerine verdiklerini ve onlarında başkalarına beş misli fiyata başkalarına verdiklerini biliyoruz. Bunların hepsini takip ediyoruz. Ben Ahmet Mehmet diye suçlamıyorum sorumlu kimse ben onun takipçisi olacağım.

Haber-röportaj: tokatmedyam.com

 

 

ERBAA - 21:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]