Kapalı

Chp Erbaa İlçe Başkanı Kocaoğlu’ndan, Çarpıcı İddia ve Açıklamalar

ERBAA - Haziran 9, 2022 21:29 A A

ŞEHRİN ORTASINA UCUBE BİR BİNA DİKTİLER

Erbaa’da güzel işler olacağına yapabileceğine inanıyorum ama hiç bir şey ihtiyaca uygun yapılmıyor. Şehrimiz nefes almıyor, bir Park Vadimiz var milletimiz nefes almak için oraya gidiyordu fakat şehrimizin en güzel yerine milletimizin nefes alacağı yere adına havuz dedikleri ucube bir binayı getirip diktiler. Yarın öbür gün göreceksiniz, buraya gelen çocukların aileleri oturacak yer bulamıyor diyerek, sağını solunu doldurup bir yandaşa oraları peşkeş çekecekler. Erbaa’da tek adam siyaseti yapıyorlar. Erbaa’nın birçok yerine yapılabilecek boş yer varken buraya yaptılar. Şimdi Hükümet Konağını geri çekip meydan çıkarmaya uğraşıyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu der gibi. Bir tarafı ucube binalarla dolduruyorsun bir tarafta meydan çıkarmaya uğraşıyorsun.

BOŞALTILAN BİNALARIMIZ HARAP OLDU

Benli Köyünü ziyarete gittim. Taşımalı eğitim çıkardılar oraya yapılan yepyeni okul maalesef kullanılamaz hale gelmiş. Eğer kullanılmış olsaydı öyle harap halde olmazdı. Mesela geçenlerde Tokat tarafındaydım Turhal’a Pankobirlik mükemmel bir bina yapmış ama Turhal Şeker Kayseri Şeker’e satıldığı için o bina da harap olmuş. Bırakmışlar duruyor. Hani birileri yık-yap sisteminden para kazanıyor ya kazanmak için milletin malını harap etmişler. Hepsinin amacı cebini doldurmak. Vatandaş veya ülke için yapılan bir şey yok.

YIKILAN OKULLAR YAPILMAYACAK MI?

İlçemizde yıkılan okulların yapılmayacağıyla ilgili duyumlar aldık. Fatih Sultan Mehmet okulu olayını araştırdım. Yetkili kişileri aradım bana; ‘Orada çalışanlardan alınan duyum…’ babında bana cevap verdi. Yani o bile ne olacağını bilmiyor. Onlarca okulumuz yıkıldı ama hiçbir hareket yok.

BEN ANA MUHALEFET PARTİSİ İLÇE BAŞKANIYIM ŞEHİRLE İLGİLİ BİZE DANIŞMALARI LAZIM

Bir de ben beğenseler de beğenmeseler de Ana muhalefet partisi ilçe başkanıyım. En azından bize bazı işlerin danışılması lazım, istişare olması lazım, bu şehir hakkında bizim de fikrimizin alınması gerekmez mi? Hepimiz şehrimize ve ülkemize daha güzel nasıl hizmet ederizin derdindeyiz. İktidar partisi ilçe başkanı çıkıyor, şuraya şunu yaptık buraya bunu yaptık icraatın içinden programı gibi bir program yapıp geçiyor böyle olmamalı. Yaptık oldu olmamalı. Çay içmekten sohbetten aciz insanlar değiliz.

DİYANETİN ESKİ BİNASINDAN BEN UTANIYORUM BANA SÖYLESİNLER BEN TAMİR ETTİRİRİM

Yukarıda Diyanetin yaptırdığı yeni binanın önünde eski bir bina var. Bakımsızlıktan yüzüne bakılacak hal kalmamış. Allah aşkına, temizlik imandan gelir derler, yıllardır o binanın öyle kalmasına benim vicdanım el vermiyor. Desinler ki; Bizim bütçemiz yok çıksınlar Cuma hutbesinde bunu desinler gelsinler Cumhuriyet Halk Partisi’ne; ‘Biz burayı yaptıramıyoruz…’ ben gider partililerimden boya alır boyattırırım.

ERBAA’DAN VEKİL ADAY ADAYLARIMIZ VAR EN AZ İKİ MİLLETVEKİLİMİZ OLACAK

Erbaa’dan Milletvekilliği için aday adaylarımız var. Niyetlenenler de var. Çıkacak olanlarda var. Ama şunu belirteyim Tokat’tan Cumhuriyet Halk Partisi en az iki milletvekili çıkaracağız. Halkımızın tercihi bize son dönemde son derece mükemmel. Mesela Cumhuriyet Meydanında standımız oldu ve samimi olarak söylüyorum sadece iki vatandaşımız bize çok soğuk davrandı ama diğer tüm vatandaşlarımız bize çok samimi bir şekilde yaklaştıklarını gördüm. Zaten bizim Tokat’ta 80 bin oyumuz var, ikinci vekili çıkaracağız. Erbaa’ya ekonomi masasını getirerek incelemelerde bulunacaklar.

ERBAA’DA CHP’YE YENİ BİR NEFES KATTIK

İlçe başkanlığında yeniyim ve ilk seçimim olacak ama göreve geldiğimden beri aktif olmaya çalışıyorum ve daha güzelini yapacağıma inanıyorum.

VATANDAŞ DİYOR Kİ; ERBAA BELEDİYESİ’NDEN BİR ŞEY OLMAZ

Erbaa Belediyesi hakkında son zamanlarda ortaya atılan iddialar hakkında ise Başkan Kocaoğlu: “Benim vatandaşlardan duyduğum, Erbaa Belediyesi’nden bir şey olmaz. Benim Ertuğrul başkanın kişiliğine bir şey diyemem ama sadece kaldırım yapmakla belediyecilik olmuyor.” Korona döneminde yapılan harcama ve haberler konusundaki görüşleri ise; “Belediyede harcamalar oluyor. Ben size bir de şunu diyeyim. Eski Devlet Su İşleri binasının arkasına yapılan bir tuğladan bina var. Oranın maliyetini hesaplamanızı ve araştırmanızı istiyorum orayla ilgili yakında bir açıklama yapacağız. Konunun takipçisi olacağız. Mesela bir hastane yoluyla ilgili haber yaptım ve gündem oluşturduk. Ben orası kaça mal oldu diye soracağım. Kaplama tuğla yapsalardı maliyeti ne kadar olurdu? Diye soracağım.

Mesela cenazesi olan vatandaşlara bile doğru dürüst hizmet verilmiyor. Vatandaş misafirini oturtacak tabure bile bulamıyor. Sordum bana verdikleri cevap: ‘Verdiklerimiz kırılıyor…’ oldu. O sandalye kırılacak ama sen belediye olarak alacaksın.

Benim Erbaa Belediyesine ne de Akp İlçe başkanına veya iktidarına düzdüreceğim hiçbir şey yok. Benim oğlumu babası Chp İlçe başkanı diye hakimlik sınavından elediler. Benim hiç kimseye eyvallahım yok.”

İLÇEMİZDE PEŞKEŞ ÇEKİLEN ARAZİLERİN TAKİPÇİSİYİZ

İlçenin farklı yerlerinde bazı kişilere araziler peşkeş çekiliyor konusunda: “Mesela Bölücek tarafında bazı kişilere arazilerin peşkeş çekildiği duyumunu aldık. Yeni kurulan çiçek organize sanayi bölgesinde böyle iddialar var. Bir ilçenin Ak Parti İl genel meclis üyesine Erbaa’nın arazisini verdiklerini duyduk. Aynı olaylar Ağcakeçi köyünde oldu biz müdahale ettik ve durdurduk. Kuruçay taraflarında ceviz dikip belirlenen şahıslara verildiği duyumunu aldık. Devletim merasını birilerine verdiklerini ve onlarında başkalarına beş misli fiyata başkalarına verdiklerini biliyoruz. Bunların hepsini takip ediyoruz. Ben Ahmet Mehmet diye suçlamıyorum sorumlu kimse ben onun takipçisi olacağım.

Haber-röportaj: tokatmedyam.com

 

 

ERBAA - 21:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]