25° Açık

Chp Erbaa Mitinginde Mehmet Ali Kocaoğlu Cumhur İttifakı’na Yüklendi

ERBAA - Mayıs 13, 2023 15:18 A A

Cumhuriyet Halk Partisi Erbaa ilçe teşkilatı tarafından Erbaa Cumhuriyet Meydanında Chp Tokat Milletvekili adayları Kadim Durmaz, Ayhan Karabekiroğlu ve Mehmet Ali Kocaoğlu’nun katılımıyla bir miting düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilk sözü Ayhan Karabekiroğlu alırken Tokat Milletvekili adayı Mehmet Ali Kocaoğlu konuşma yaptı.

Konuşmasında: Gençlere, emeklilere müjdeler verirken yerli ve millilik duygusu üzerinde duran Kocaoğlu Milliyetçilik söylemleri üzerinden kendilerinin;  ‘Köylerde bizi Pkk’yla eşit göstermeye çalışan bir Ertuğrul Başkan var…’ sözleriyle yerel yöneticilere yüklendi.

Kocaoğlu konuşmasına ailesini yıllarca Erbaa’ya hizmet eden ailelerden birinden geldiğini söyleyerek başlarken konuşmasında özetle şu noktalara değindi:

SEVGİLİ GENÇLER BAY KEMAL’İN SİZLERE SÖZLERİNİ HATIRLATACAĞIM

Sevgili gençler bende sizin gibi 20 yıllık bu iktidardan sıkıldığım için aday oldum. Bay Kemal gençlerin ilk alacakları telefonda Ötv ve Kdv olmayacak. Gençlerin alacağı ilk araçlarında Kdv olmayacak. Gençlerin gezmesini çok görüyorlar gençlerin pasaportları ücretsiz olacak ve rahatça gezebileceği ceplerinde kartları olacak. Denklik sınavlarına adaletsizlik ortadan kalkacak.

ÇİFTÇİYE MÜJDELERİMİZ VAR

Çiftçilerimizin kullanacağı gübrede su çıkarmak için kullanacağı elektrik harcamalarında indirim uygulayacağız.

Emeklilerimize bayram ikramiyesi bizim sayemizde çıktı. Temmuz ayında emekli ikramiyesini 15 bin lira yapacağız.

YERLİ VE MİLLİ OLAN BİZLERİZ

Geçen gün Erbaa’ya yerli ve milli diye getirdikleri Togg geldi miting yaptı. Bataryası Çin’den motoru Almanya’dan, tasarımı İtalya’dan sadece camını biz yapıyor muşuz. Biz iktidar olduğumuz bunu yerli ve milli biz yapacağız. Biz iktidara gelince Tokat sigara fabrikasını yeniden açacağız.

Tüm köy yollarını yapacağız. Halkın vergisinin karşılığını halka vereceğiz. Sosyal yardımları keseceğimizi söylemişler. Aksine yandaşa değil vatandaşa yardım dönemi başlayacak. Üç beş yerden maaş alma dönemini sona erdireceğiz. Yetim hakkı yiyenlerden hesap soracak köy okullarını tekrar açacağız. Yüzbin öğretmen ataması yapacağız.

Kadın haklarını hatırlatacağız. Kadın hayatımızın her anında olacak.

Uyuşturucu müptezellerinin eliyle katledilen Sinan Ateş’in hesabını sormazsak namussuzuz.

Bir imzayla Kanadalılara peşkeş çekiyorlar bunlarda sessiz kalıyorlar.

BİZ MİLLİYETÇİYİZ

Biz milliyetçiliği sokak duvarlarına değil Kıbrıs’ın dağlarına yazdık. Bunlar el işareti yapmakla olmaz.

ŞU BELEDİYEYİ YÖNETEN ERTUĞRUL BAŞKAN BİZE PKK’LI DİYORMUŞ

Bunlar köylerde geziyormuş şu belediyeyi yöneten arkadaşların. Bunlar köylerde gezerken kendime oy istemiyorum Erdoğan’a oy vermek vatan meselesi diyormuş. Dünde burada miting yaptılar ağza alınmayacak sözler ettiler.

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Belediye Başkanı var ya belediye başkanı köylere gidip Chp- Pkk diyor. Burada görüyorum Ertuğrul Başkan oy veren arkadaşlar var. Sana Pkk’lı diyor bu arkadaş. Oy var mı Ertuğrul’a. Bize diyaneti kapatacak diyormuş diyaneti kuran Chp’dir işinize bakın işinize. Diyaneti kapatmaya kimsenin gücü yetmez.

Buradan tekrar ilan ediyorum terör örgütleriyle iş birliği yapanın Allah bin türlü belasını versin. Bunlar şimdi bir tarafına Mhp’yi bir tarafına Bbp’yi aldı Hüda-par’ı da koyunlarına aldılar.

Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüyle; ‘Geldikleri gibi giderler’ diyoruz.” Dedi.

Konuşmasının devamında kimlere oy vermeyeceklerini madde madde açıklayan Kocaoğlu’nun ardından konuşma yapan Chp Tokat Milletvekili ve adayı Kadim Durmaz’ın konuşmasının ardından miting sona erdi.

Kaynak: Tokatmedyam.com

 

ERBAA - 15:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]