14° Kapalı

Diyarbakır’a Yeni Özel Hastane

Yaşam - Ağustos 10, 2023 21:48 A A

Diyarbakır’a Yeni Özel Hastane

İbrahim Eren DALGIÇ/ DİYARBAKIR, (BHA)

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde 4170 m² alan üzerine kurulu 8742 m² lik kapalı alanı olan 75 yataklı, toplamda aktif olarak 21 hekim ve bir diyetisyen ile poliklinik hizmetleri sunan Özel Dünyapark Hastanesi, verdiği hizmetleri düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

16 Yıllık Tecrübe

Özel Dünyapark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Pelin Yalınkaya, “16 yıllık Dünya Doğum merkezimizdeki deneyimimiz ile çıktığımız bu yolda eski tecrübemizi çağın teknolojileri ile birleştirerek Diyarbakır’ımıza yakışır VIP konseptinde ve standartlarında bir özel hastane olarak tasarlayıp kurduk” dedi.

Yalınkaya konuşmasına şu sözlerle devam etti: Hastanemizin hizmet standartlarını daha ileriye götürerek hasta ve çalışan memnuniyetini daha iyiye ve en güzele ulaştırmak amacıyla kendimizi ifade etmenin yolu olarak siz değerli basın temsilcilerimizin katkısına ihtiyacımız var.

İlimizde ve bölgemizde bize ihtiyaç duyacak her kesime ulaşabilmenin  ancak sizlerin aracılığı, desteği ve katkısıyla olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda tekrar hoşgeldiniz diyorum ve sözü fazla uzatmadan hastanemiz başhekimi Faraç Beye bırakıyorum.

Özel Dünyapark Hastanesi Başhekimi Dr. Faraç Başak – Yön.Krl.Bşk. Pelin Yalınkaya

Ayda 10 Bin Hastaya Hizmet Veriliyor

Özel Dünyapark Hastanesi Başhekimi Dr.Faraç Başak “aylık 10 bin’e yakın hastaya hizmet vermekteyiz” dedi.

Başak, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Hastanemiz 4170 m² alan üzerine kurulu 8742 m² lik kapalı alanı olan 75 yataklı olup bünyemizde toplamda şu an aktif olarak 21 hekimimiz ve bir diyetisyenimiz poliklinik hizmetleri sunmaktadır.  Sözleşmeli olarak ameliyatlarını gerçekleştirmek üzere ayrıca kadromuzda bir profesör ve bir doçent olan kadın doğum uzmanlarımız mevcuttur. Hastanemiz bünyesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk (pediatri)Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Yeni doğan ünitesi, Dâhiliye, Radyoloji Üroloji, Genel Cerrahi ve 24 saat açık olan Acil Servisimiz bulunmaktadır. Günlük ortalama 400 yeni olmak üzere toplamda aylık 10000’e yakın  hastaya hizmet vermekteyiz. Hastanemiz bünyesinde Genel cerrahi işlemleri endoskopi ve kolonoskopi gibi özellikli işlemler, her türlü açık cerrahiler, lokal cerrahiler, lazer ile kısa süreli cerrahi uygulamalar ve Laparoskopi ile   birçok ameliyat yapılmaktadır. Kadın doğum olarak da çağın gereklerine uyumlu ve  ileri teknolojilerle donatılmış  servis odalarımız ve doğum salonlarımız mevcuttur.Üst düzey ultrason cihazları ile poliklinik hizmeti Kolposkopi eşliğinde rahim ağzı kanser taraması, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili  her türlü açık ve kapalı(Laparaskopi, Histereskopi) ameliyatları yapılmakla birlikte; normal doğum, ağrısız normal doğum(prenses doğum) ve suda doğum yapılabilmektedir. Hastanemiz Üroloji kliniğinde; çocuk ürolojk hastalarda, yetişkin ürolojik hastalarda, onkolojik vakalarda(ürolojik) çağın gereğine uygun olarak lazer eşliğinde Laparoskopik, Endoskopik, Açık Cerrahi uygulanmaktadır. Pediatri branşında da çocuk uzmanlarımız aktif olarak mevsimsel ve genel çocuk hastaları konusunda ileri teknolojiler kullanarak gerektiğinde yatış ve servis desteği alarak gerektiğinde de acil ve yoğun bakım desteği alarak hastalarımıza şifa dağıtmaktadır.

24 Saat Hizmet Vermekteyiz

“Bütün katlarımızda bulunan emzirme odalarımız, hastalarımızın daha rahat edebileceği geniş ve ferah dinlenme ve bekleme alanlarımız, Diyarbakır’ın sıcağını ve soğuğunu yansıtmayacak şekilde tasarlanmış havalandırma koşullarımız, steril alanlarımız ve odalarımızın tümünün özel oda olma özelliğiyle dizayn edilmiş hasta yatış odalarımızın yanında yine ziyaretçilerimiz için planlanmış, refakatçilerimizin sağlığı ve rahatlığı için dizayn edilmiş bir şekilde hastalarımıza 24 saat hizmet vermekteyiz”

Özel Dünyapark Hastanesi Başhekimi Dr. Faraç Başak

VIP Odalar konusunda iddialıyız

Bölgede az bulunan VIP oda konusuna da değinen Dünya Park Hastanesi Başhekimi Başak, VIP odalar konusunda iddialıyız dedi.

Başak konuşmasında; Hastanemizde bölgede az bulunan ve bu konuda iddialı olduğumuz VIP odalarımız mevcuttur.1 + 1 suit oda şeklinde düzenlediğimiz ve konsepti sadece bize ait olan her iki odanın yani hasta odası ve refakatçı ile  ziyaretçi odalarının ayrı ayrı salona açıldığı ve birbirinden rahatsız olmayacak şekilde düzenlediğimiz odalarımız mevcuttur Bu odalarımızın diğer hastanelerin VIP odalarından farkı gelen hasta ziyaretçilerimizin gerektiğinde hasta ağrılıysa veya hasta müsait değilse rahatsız etmeden giriş çıkışının ayrı olması bekleme alanlarının ayrı olması gibi bir özelliği var. Bu da şu an bölgedeki diğer özel hastanelerde olmayan bir konsepttir. Ulusal da dahi  bu konsepte çok az hastane mevcuttur” ifadelerini kullandı.

Dünyapark Hospital ailesi olarak katılım ve davete icabetinizden dolayı çok teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

Basın Çalışanlarına Yüzde 50 İndirim

Basın çalışanları için indirim uygulayacaklarını da dile getiren Başak, “Basın çalışanlarımız için eş, çocuk, kendileri ve aileleri için yüzde 50 indirim yapılacaktır” dedi.

Yaşam - 21:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]