Parçalı bulutlu

Diyarbakır’a Yeni Özel Hastane

Yaşam - Ağustos 10, 2023 21:48 A A

Diyarbakır’a Yeni Özel Hastane

İbrahim Eren DALGIÇ/ DİYARBAKIR, (BHA)

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde 4170 m² alan üzerine kurulu 8742 m² lik kapalı alanı olan 75 yataklı, toplamda aktif olarak 21 hekim ve bir diyetisyen ile poliklinik hizmetleri sunan Özel Dünyapark Hastanesi, verdiği hizmetleri düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

16 Yıllık Tecrübe

Özel Dünyapark Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Pelin Yalınkaya, “16 yıllık Dünya Doğum merkezimizdeki deneyimimiz ile çıktığımız bu yolda eski tecrübemizi çağın teknolojileri ile birleştirerek Diyarbakır’ımıza yakışır VIP konseptinde ve standartlarında bir özel hastane olarak tasarlayıp kurduk” dedi.

Yalınkaya konuşmasına şu sözlerle devam etti: Hastanemizin hizmet standartlarını daha ileriye götürerek hasta ve çalışan memnuniyetini daha iyiye ve en güzele ulaştırmak amacıyla kendimizi ifade etmenin yolu olarak siz değerli basın temsilcilerimizin katkısına ihtiyacımız var.

İlimizde ve bölgemizde bize ihtiyaç duyacak her kesime ulaşabilmenin  ancak sizlerin aracılığı, desteği ve katkısıyla olacağını düşünüyoruz. Bu bağlamda tekrar hoşgeldiniz diyorum ve sözü fazla uzatmadan hastanemiz başhekimi Faraç Beye bırakıyorum.

Özel Dünyapark Hastanesi Başhekimi Dr. Faraç Başak – Yön.Krl.Bşk. Pelin Yalınkaya

Ayda 10 Bin Hastaya Hizmet Veriliyor

Özel Dünyapark Hastanesi Başhekimi Dr.Faraç Başak “aylık 10 bin’e yakın hastaya hizmet vermekteyiz” dedi.

Başak, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Hastanemiz 4170 m² alan üzerine kurulu 8742 m² lik kapalı alanı olan 75 yataklı olup bünyemizde toplamda şu an aktif olarak 21 hekimimiz ve bir diyetisyenimiz poliklinik hizmetleri sunmaktadır.  Sözleşmeli olarak ameliyatlarını gerçekleştirmek üzere ayrıca kadromuzda bir profesör ve bir doçent olan kadın doğum uzmanlarımız mevcuttur. Hastanemiz bünyesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk (pediatri)Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Göğüs Hastalıkları, Yeni doğan ünitesi, Dâhiliye, Radyoloji Üroloji, Genel Cerrahi ve 24 saat açık olan Acil Servisimiz bulunmaktadır. Günlük ortalama 400 yeni olmak üzere toplamda aylık 10000’e yakın  hastaya hizmet vermekteyiz. Hastanemiz bünyesinde Genel cerrahi işlemleri endoskopi ve kolonoskopi gibi özellikli işlemler, her türlü açık cerrahiler, lokal cerrahiler, lazer ile kısa süreli cerrahi uygulamalar ve Laparoskopi ile   birçok ameliyat yapılmaktadır. Kadın doğum olarak da çağın gereklerine uyumlu ve  ileri teknolojilerle donatılmış  servis odalarımız ve doğum salonlarımız mevcuttur.Üst düzey ultrason cihazları ile poliklinik hizmeti Kolposkopi eşliğinde rahim ağzı kanser taraması, Kadın Hastalıkları ve Doğum ile ilgili  her türlü açık ve kapalı(Laparaskopi, Histereskopi) ameliyatları yapılmakla birlikte; normal doğum, ağrısız normal doğum(prenses doğum) ve suda doğum yapılabilmektedir. Hastanemiz Üroloji kliniğinde; çocuk ürolojk hastalarda, yetişkin ürolojik hastalarda, onkolojik vakalarda(ürolojik) çağın gereğine uygun olarak lazer eşliğinde Laparoskopik, Endoskopik, Açık Cerrahi uygulanmaktadır. Pediatri branşında da çocuk uzmanlarımız aktif olarak mevsimsel ve genel çocuk hastaları konusunda ileri teknolojiler kullanarak gerektiğinde yatış ve servis desteği alarak gerektiğinde de acil ve yoğun bakım desteği alarak hastalarımıza şifa dağıtmaktadır.

24 Saat Hizmet Vermekteyiz

“Bütün katlarımızda bulunan emzirme odalarımız, hastalarımızın daha rahat edebileceği geniş ve ferah dinlenme ve bekleme alanlarımız, Diyarbakır’ın sıcağını ve soğuğunu yansıtmayacak şekilde tasarlanmış havalandırma koşullarımız, steril alanlarımız ve odalarımızın tümünün özel oda olma özelliğiyle dizayn edilmiş hasta yatış odalarımızın yanında yine ziyaretçilerimiz için planlanmış, refakatçilerimizin sağlığı ve rahatlığı için dizayn edilmiş bir şekilde hastalarımıza 24 saat hizmet vermekteyiz”

Özel Dünyapark Hastanesi Başhekimi Dr. Faraç Başak

VIP Odalar konusunda iddialıyız

Bölgede az bulunan VIP oda konusuna da değinen Dünya Park Hastanesi Başhekimi Başak, VIP odalar konusunda iddialıyız dedi.

Başak konuşmasında; Hastanemizde bölgede az bulunan ve bu konuda iddialı olduğumuz VIP odalarımız mevcuttur.1 + 1 suit oda şeklinde düzenlediğimiz ve konsepti sadece bize ait olan her iki odanın yani hasta odası ve refakatçı ile  ziyaretçi odalarının ayrı ayrı salona açıldığı ve birbirinden rahatsız olmayacak şekilde düzenlediğimiz odalarımız mevcuttur Bu odalarımızın diğer hastanelerin VIP odalarından farkı gelen hasta ziyaretçilerimizin gerektiğinde hasta ağrılıysa veya hasta müsait değilse rahatsız etmeden giriş çıkışının ayrı olması bekleme alanlarının ayrı olması gibi bir özelliği var. Bu da şu an bölgedeki diğer özel hastanelerde olmayan bir konsepttir. Ulusal da dahi  bu konsepte çok az hastane mevcuttur” ifadelerini kullandı.

Dünyapark Hospital ailesi olarak katılım ve davete icabetinizden dolayı çok teşekkür eder sağlıklı günler dileriz.

Basın Çalışanlarına Yüzde 50 İndirim

Basın çalışanları için indirim uygulayacaklarını da dile getiren Başak, “Basın çalışanlarımız için eş, çocuk, kendileri ve aileleri için yüzde 50 indirim yapılacaktır” dedi.

Yaşam - 21:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]