14° Kapalı

Elazığ’da dev bir yatırım daha hayat bulacak

Ekonomi - Ağustos 12, 2023 17:31 A A

Sıtkı Taşel/Elazığ – Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın 11 Ana Başlıkta 100 Projesi’nden biri olan Spor Köyü inşa çalışmaları başladı.

Elazığ Belediyesi, her alanda olduğu gibi spor alanında da yatırımlarına hızla devam ediyor. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın 11 Ana Başlıkta 100 Projesi’nden biri olan Spor Köyü inşa çalışmaları, Doğukent Mahallesi’nde başladı.

SPOR ALANINDA DA KALICI ESERLERE BİR YENİSİ DAHA EKLENECEK

Elazığ Belediyesi; spor alanında da kalıcı eserler bırakılması, fiziksel aktivite düzeyinin artırılarak sağlıklı ve sportif bir toplum oluşturulması, spor ruhunun bütün kitlelere yayılması ve özellikle gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirme hedefiyle mahalle ayrımı gözetmeden hizmetlerini ve yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda devasa bir proje olarak adlandırılan Spor Köyü, inşa çalışmalarının tamamlanmasının ardından Doğukent Mahallesi Itri Sokak’ta 38 dönümlük alan üzerinde hizmet vermeye başlayacak.

TENİS KORTU, BUZ PATENİ VE KAYKAY PİSTİ, FUTBOL, BASKETBOL VE VOLEYBOL SAHALARI

Tesis bünyesinde futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, 250 metrekare buz pateni ile kaykay pisti, geleneksel oyunların oynanacağı alan, çocuklara yönelik mini gösteri alanı, bisiklet ve yürüyüş yolları, oturma alanları ile yeşil alanlar yer alacak.

SPOR KÖYÜ BÜNYESİNDE GENÇLİK MERKEZİ DE YER ALACAK

Öte yandan Elazığ Belediyesi Spor Köyü bünyesinde yer alacak 750 metrekare kullanım alanına sahip Gençlik Merkezi’nde ise; idari birim, kafeterya, mescit, masa tenisi, satranç turnuvalarına yönelik 160 metrekarelik salon ve fuaye alanı bulunuyor.

“SPOR KÖYÜ, MAHALLEMİZİ CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEK”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın 11 Ana Başlıkta 100 Projesi’nden biri olan Spor Köyü’nün Doğukent Mahallesi’nin çehresini değiştireceğini ifade eden Doğukent Mahalle Muhtarı Muhammed Coşkun; “Doğukent Mahallemiz’de, Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projelerinden biri olan Spor Köyü projesi inşa çalışmalarına başlandı. Bu alanda iş makineleri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Başlayan çalışmaların tamamlanmasının ardından Spor Köyü, mahallemizi cazibe merkezi haline getirecek” dedi.

“BAŞKANIMIZ SAYIN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Mahalle Muhtarı Coşkun, önemli yatırımın mahalleye kazandırılacak olmasından ötürü Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ederek; “Spor Köyü’müzün içinde; futbol, basketbol, voleybol sahaları, buz pisti, tenis kortu ve bütün sahalarımız yer alacak ve mahallemiz çok güzel bir parka kavuşmuş olacak. Ayrıca Doğukent Mahallemizde ikamet eden ailelerimiz, piknik alanlarına ve yeşil alanlara kavuşacak. Projede, bisiklet yolları da bulunuyor. Bu projeyi Doğukent Mahallemize kazandıracak olan Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na teşekkürlerimi sunuyorum” ifadesinde bulundu.

“HİZMET VE GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ODAKLI ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da, Spor Köyü projesinin başlayan inşa çalışmalarını yerinde inceledi. Göreve geldikleri günden itibaren hiçbir zaman mahalle ayrımı gözetmeksizin hizmet ve gönül belediyeciliği odaklı çalıştıklarını ifade eden Başkan Şerifoğulları; “Doğukent Mahallemizin çehresini değiştirecek Spor Köyü projemizin inşa çalışmaları başladı. Bizler de bugün, çalışmaları yerinde inceledik. 11 Ana Başlıkta 100 Projemizden biri olan Spor Köyü, Doğukent Mahallemizi canlandıracak, değerli olan mahallemize daha da değer katacak. Çalışmaların tamamlanmasıyla çok kıymetli bir yatırımı daha şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Doğukent Mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Ekonomi - 17:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 02
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 03
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 04
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 05
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]