11° Parçalı az bulutlu

“Elimde İçişleri Bakanını ve Valiyi Yakacak Belgeler Var ama Yayınlayamazsın!” Diyen Erbaa Belediyesi Personeli Kim?

ANADOLUDAN - Mayıs 8, 2021 12:38 A A

Bu ifade sıradan birine değil Erbaa Belediyesi’nde imza yetkisi olana üst konumda birine ait. Birkaç gün önce Erbaa’da ‘Usulsüz Seyahat İzin Belgesi Düzenleme’ haberini yaptığımız haberde Usulsüz Belgeyi düzenleyen, Erbaa Belediyesi Personeli D.G’ye ait: “Elimde İçişleri Bakanını ve Vali’yi Yakacak Belgeler Var, fakat siz yayınlayamazsınız!”

Konunun gelişimini aktarmadan önce birkaç sorumuz olacak:

 • Hayatını ortaya koyup terör örgütleriyle mücadele eden Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya atfen “Yakar” diye nitelediğiniz elinizde hangi belgeler var?
 • Göreve geldiği günden bugüne gecesini gündüzüne katarak devletine ve milletine hizmet eden Sayın Valimiz Ozan Balcı hakkında elinizde hangi belgeler var?
 • Böyle belgeler varsa bunları arşiv mi yapıyorsunuz?
 • Size arşiv yapmanızı emreden birileri mi var?
 • Fetö veya her hangi bir terör örgütüne mensup musunuz?
 • Siz Fetö’nün deşifre olmayan bölge imamlarından mısınız?
 • Elinizde belge yoksa bile bir gazeteciye bunları söyleyerek ne elde etmeye çalışıyorsunuz?
 • Siz herhangi bir algı operasyonun parçası mısınız?
 • Usulsüz belge düzenlemekten dolayı herhangi bir rüşvet aldınız mı?
 • Usulsüz belgelerden birinin ‘Uyuşturucu kaçakçısının’ eline geçeceğini biliyor muydunuz?
 • Bu yolla kaçmasına/serbest dolaşmasına müsaade ettiğiniz, kaçak, terörist, uyuşturucu kaçakçısı, Fetö’cü veya terörist oldu mu?

 

Birkaç gün önce haberini yaptığımız, ‘Usulsüz Seyahat İzin Belgesi Düzenlenmesi’ haberini yayınlamadan dakikalar önce malum belgeleri düzenleyen Belediye personeli; D. G ile yaptığımız telefon görüşmesinde olayın aynen yazdığımız gibi geliştiğini belirtmiştir.

Haber yayınlanacağı sırada telefonda görüştüğümüz, D. G isimli personel özetle; “Belgeleri kendinin düzenlediğini. Kendinin Vali tarafından komisyon başkanı olarak görevlendirildiğini…” beyan etmiştir. Haberi yayınlamak için birkaç gün beklememizi bizden rica etmiştir. Hatta belgeleri düzenlemeden önce; “evrakın uygun olmadığını bildiğini” ama kendine gelen bir şahsın ricada bulunduğunu iddia etmiş ve belgeleri o yüzden düzenlediğini de belirtmiştir.

Biz de kendisine haberi yayınlayacağımızı söyledikten sonra D. G isimli şahıs özetle; “Sen anca bunları yayınlarsın. Benim elimde öyle belgeler var ki İç işleri bakanını ve Vali’yi yakacak belgeler var fakat siz bunları yayınlayamazsınız… Üstelik bunları şimdi ver(e)mem…” demiştir.

Biz de kendisine; “Eğer yayınlayacağımız uygunsuz bir şey varsa ver yayınlamazsak ona göre konuşursun.” dedik.

Konuşmamızda yine yaptığı işi savunmaya kalkmış, sorumluluğu Kaymakamlığa ve Valiliğe yüklemeye çalışmıştır. Bizde kendisine görevinin değişip değişmediğini, komisyona başka kişilerin alınıp alınmadığını sorduğumuzda, imza yetkisinin alındığını, komisyona iki yeni üyenin dâhil olduğunu söylemiştir.

Yazı yayınladıktan sonra ise yazının sadece son satırına itiraz etmiş diğer yerlerini aynen kabul etmiştir. Konuşmamızın son bölümünde ise “…Tamam ben gereğini yaparım…” diyerek bizi tehdit etmiştir.

Biz isterdik ki yanlışı kabul eden şahsın kamuoyundan özür dileyerek gereğini yapmasıdır fakat bunu yapmak yerine olayı aktaran bir gazeteciyi tehdit etme yolunu seçmiştir.

Fatih Kaplan 08/05/2021

 

 

ANADOLUDAN - 12:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]