11° Açık

“Elimde İçişleri Bakanını ve Valiyi Yakacak Belgeler Var ama Yayınlayamazsın!” Diyen Erbaa Belediyesi Personeli Kim?

ANADOLUDAN - Mayıs 8, 2021 12:38 A A

Bu ifade sıradan birine değil Erbaa Belediyesi’nde imza yetkisi olana üst konumda birine ait. Birkaç gün önce Erbaa’da ‘Usulsüz Seyahat İzin Belgesi Düzenleme’ haberini yaptığımız haberde Usulsüz Belgeyi düzenleyen, Erbaa Belediyesi Personeli D.G’ye ait: “Elimde İçişleri Bakanını ve Vali’yi Yakacak Belgeler Var, fakat siz yayınlayamazsınız!”

Konunun gelişimini aktarmadan önce birkaç sorumuz olacak:

 • Hayatını ortaya koyup terör örgütleriyle mücadele eden Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya atfen “Yakar” diye nitelediğiniz elinizde hangi belgeler var?
 • Göreve geldiği günden bugüne gecesini gündüzüne katarak devletine ve milletine hizmet eden Sayın Valimiz Ozan Balcı hakkında elinizde hangi belgeler var?
 • Böyle belgeler varsa bunları arşiv mi yapıyorsunuz?
 • Size arşiv yapmanızı emreden birileri mi var?
 • Fetö veya her hangi bir terör örgütüne mensup musunuz?
 • Siz Fetö’nün deşifre olmayan bölge imamlarından mısınız?
 • Elinizde belge yoksa bile bir gazeteciye bunları söyleyerek ne elde etmeye çalışıyorsunuz?
 • Siz herhangi bir algı operasyonun parçası mısınız?
 • Usulsüz belge düzenlemekten dolayı herhangi bir rüşvet aldınız mı?
 • Usulsüz belgelerden birinin ‘Uyuşturucu kaçakçısının’ eline geçeceğini biliyor muydunuz?
 • Bu yolla kaçmasına/serbest dolaşmasına müsaade ettiğiniz, kaçak, terörist, uyuşturucu kaçakçısı, Fetö’cü veya terörist oldu mu?

 

Birkaç gün önce haberini yaptığımız, ‘Usulsüz Seyahat İzin Belgesi Düzenlenmesi’ haberini yayınlamadan dakikalar önce malum belgeleri düzenleyen Belediye personeli; D. G ile yaptığımız telefon görüşmesinde olayın aynen yazdığımız gibi geliştiğini belirtmiştir.

Haber yayınlanacağı sırada telefonda görüştüğümüz, D. G isimli personel özetle; “Belgeleri kendinin düzenlediğini. Kendinin Vali tarafından komisyon başkanı olarak görevlendirildiğini…” beyan etmiştir. Haberi yayınlamak için birkaç gün beklememizi bizden rica etmiştir. Hatta belgeleri düzenlemeden önce; “evrakın uygun olmadığını bildiğini” ama kendine gelen bir şahsın ricada bulunduğunu iddia etmiş ve belgeleri o yüzden düzenlediğini de belirtmiştir.

Biz de kendisine haberi yayınlayacağımızı söyledikten sonra D. G isimli şahıs özetle; “Sen anca bunları yayınlarsın. Benim elimde öyle belgeler var ki İç işleri bakanını ve Vali’yi yakacak belgeler var fakat siz bunları yayınlayamazsınız… Üstelik bunları şimdi ver(e)mem…” demiştir.

Biz de kendisine; “Eğer yayınlayacağımız uygunsuz bir şey varsa ver yayınlamazsak ona göre konuşursun.” dedik.

Konuşmamızda yine yaptığı işi savunmaya kalkmış, sorumluluğu Kaymakamlığa ve Valiliğe yüklemeye çalışmıştır. Bizde kendisine görevinin değişip değişmediğini, komisyona başka kişilerin alınıp alınmadığını sorduğumuzda, imza yetkisinin alındığını, komisyona iki yeni üyenin dâhil olduğunu söylemiştir.

Yazı yayınladıktan sonra ise yazının sadece son satırına itiraz etmiş diğer yerlerini aynen kabul etmiştir. Konuşmamızın son bölümünde ise “…Tamam ben gereğini yaparım…” diyerek bizi tehdit etmiştir.

Biz isterdik ki yanlışı kabul eden şahsın kamuoyundan özür dileyerek gereğini yapmasıdır fakat bunu yapmak yerine olayı aktaran bir gazeteciyi tehdit etme yolunu seçmiştir.

Fatih Kaplan 08/05/2021

 

 

ANADOLUDAN - 12:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]