15° Kapalı

Erbaa Ak Parti’de Sıcak Buluşma Buzlar Eridi mi?

ERBAA - Haziran 16, 2021 21:21 A A

Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir’in geçen hafta içinde Erbaa’yı ziyaret etmesi ve ilçede şimdiye kadar görev yapmış kişileri bir araya getirmesi ilçede son yerel seçimlerde meydana çıkan gerginliklerin artık bitirilmeye başladığının yorumlanmasına sebep oldu.

Bilindiği gibi son yerel seçimlerde Ak Parti içerisinde bazı kırgınlıklar olmuş ve bunun neticesinde Ak Parti yerel seçimlerde en güçlü olduğu ilçelerden biri olan Erbaa’yı kaybetmişti.

Tokat’ta ise yeni il başkanı olan Cüneyt Aldemir’in ilçe teşkilatlarını ziyaret sırasında Erbaa’ya özellikle ilgilenmesi ve gelecek zamanda yine böyle kırgınlıkların oluşmaması için ayrı bir çaba sarf edeceği ilçede konuşulan konular arasında.

Yine Erbaa’da yerel seçim sürecinde Ak Parti’ye yöneltilen bazı haksız ithamların, suçlamaların Ak Parti idarecilerini üzdüğü ve seçimler sonrasında Ak Partili bazı belediye çalışlanlarının işine son verilmesi, (bu sayının 100 (Yüz) kişiye yakın olduğu tahmin edilmekte) Erbaa’da Ak Partiye karşı başlatılan karalama kampanyasının dozunun artması Ak Parti yönetici kadrolarının canını bir hayli sıktığı belirtiliyor.

Bu nedenlerin birikmesiyle birlikte parti içinde tam bir barışma, kaynaşma ve beraber olma kampanyasının başlatıldığı yönünde bilgiler yayılmakta.

Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar da bu yönde bilgilerin doğruluğunu teyit ediyor. Cüney Aldemir yaptığı paylaşımda:

“Bir olacağız
İri olacağız
Diri olacağız…
İl Yönetim Kurulu üyelerimizle beraber #Erbaa‘da gün boyu ziyaret ettiğimiz Başkanlarımızı İl Genel Meclis üyelerimizi ve teşkilat mensuplarımızı akşam çay sohbetinde bir araya getirdik.” demişti.
Yapılan ‘Çay Sohbetinin’ sıcaklığı bir dönem aralarında soğuk rüzgarlar esen partililerin kaynaşmasına sebep olur mu bunu zaman gösterecek.
Bir de Ak Parti’nin son dönemde yaşadığı genel durum ve yerelde üzerinde biriken iddiaların eritilmesinde yine eski ve yeni Ak Partili yöneticilerin bir araya gelip aynı çizgide buluşmasına bağlı.
Bu konuda görüşüne başvurduğumuz bir Ak Partili Kaynağımız ise:
“Siyaset bu. Dün dargın olduklarınızla bugün kol kola girmeniz ayıp değil siyasetin gereğidir. Bu ne yüzsüzlük ne de pişmanlıktır. Gereken dersler çıkarılır hesap kitap yapılır yollar çizilir maksat kazanmaksa kazanılır. Aksi takdirde kimin neyi nasıl kazandığı ortada. Bizim gördüğümüz ne Erbaa kazandı ne de biz. Dün aynı inançla yola çıkanların bugün aşılmayacak derdi ve sıkıntısının olmadığını ve olmayacağını biliyoruz. O yüzden yarına Erbaa için umutla bakmaktan başka çaremiz yok.” diyor.
Zaman her şeyi gösterecek gibi görünüyor.
Fatih Kaplan 16/06/2021
ERBAA - 21:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]