16° Açık

Erbaa Ak Parti’de Sıcak Buluşma Buzlar Eridi mi?

ERBAA - Haziran 16, 2021 21:21 A A

Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir’in geçen hafta içinde Erbaa’yı ziyaret etmesi ve ilçede şimdiye kadar görev yapmış kişileri bir araya getirmesi ilçede son yerel seçimlerde meydana çıkan gerginliklerin artık bitirilmeye başladığının yorumlanmasına sebep oldu.

Bilindiği gibi son yerel seçimlerde Ak Parti içerisinde bazı kırgınlıklar olmuş ve bunun neticesinde Ak Parti yerel seçimlerde en güçlü olduğu ilçelerden biri olan Erbaa’yı kaybetmişti.

Tokat’ta ise yeni il başkanı olan Cüneyt Aldemir’in ilçe teşkilatlarını ziyaret sırasında Erbaa’ya özellikle ilgilenmesi ve gelecek zamanda yine böyle kırgınlıkların oluşmaması için ayrı bir çaba sarf edeceği ilçede konuşulan konular arasında.

Yine Erbaa’da yerel seçim sürecinde Ak Parti’ye yöneltilen bazı haksız ithamların, suçlamaların Ak Parti idarecilerini üzdüğü ve seçimler sonrasında Ak Partili bazı belediye çalışlanlarının işine son verilmesi, (bu sayının 100 (Yüz) kişiye yakın olduğu tahmin edilmekte) Erbaa’da Ak Partiye karşı başlatılan karalama kampanyasının dozunun artması Ak Parti yönetici kadrolarının canını bir hayli sıktığı belirtiliyor.

Bu nedenlerin birikmesiyle birlikte parti içinde tam bir barışma, kaynaşma ve beraber olma kampanyasının başlatıldığı yönünde bilgiler yayılmakta.

Ak Parti Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir’in sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar da bu yönde bilgilerin doğruluğunu teyit ediyor. Cüney Aldemir yaptığı paylaşımda:

“Bir olacağız
İri olacağız
Diri olacağız…
İl Yönetim Kurulu üyelerimizle beraber #Erbaa‘da gün boyu ziyaret ettiğimiz Başkanlarımızı İl Genel Meclis üyelerimizi ve teşkilat mensuplarımızı akşam çay sohbetinde bir araya getirdik.” demişti.
Yapılan ‘Çay Sohbetinin’ sıcaklığı bir dönem aralarında soğuk rüzgarlar esen partililerin kaynaşmasına sebep olur mu bunu zaman gösterecek.
Bir de Ak Parti’nin son dönemde yaşadığı genel durum ve yerelde üzerinde biriken iddiaların eritilmesinde yine eski ve yeni Ak Partili yöneticilerin bir araya gelip aynı çizgide buluşmasına bağlı.
Bu konuda görüşüne başvurduğumuz bir Ak Partili Kaynağımız ise:
“Siyaset bu. Dün dargın olduklarınızla bugün kol kola girmeniz ayıp değil siyasetin gereğidir. Bu ne yüzsüzlük ne de pişmanlıktır. Gereken dersler çıkarılır hesap kitap yapılır yollar çizilir maksat kazanmaksa kazanılır. Aksi takdirde kimin neyi nasıl kazandığı ortada. Bizim gördüğümüz ne Erbaa kazandı ne de biz. Dün aynı inançla yola çıkanların bugün aşılmayacak derdi ve sıkıntısının olmadığını ve olmayacağını biliyoruz. O yüzden yarına Erbaa için umutla bakmaktan başka çaremiz yok.” diyor.
Zaman her şeyi gösterecek gibi görünüyor.
Fatih Kaplan 16/06/2021
ERBAA - 21:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]