Kapalı

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl Milyonlarca Lirayı Bu Ucube Binaya mı Harcadı?

ERBAA - Temmuz 14, 2022 10:41 A A

Haber merkezimize ulaşan ve bir çok vatandaş tarafından dile getirilen Erbaa Belediyesi’nin kullanımına verilen Devlet Su İşlerine ait yerleşkede yapılan, ne için hangi amaçla yapıldığı açıklanmayan bir inşaatın yapılma sürecini araştıran haber merkezimiz binanın yapımıyla bağlantılı olabilecek bir ihale belgesine ulaştı.

(Belge Erbaa Belediyesi resmi evrakıdır.)

Görselini yayınladığımız belgede Erbaa Tuğla firmasına verilen bir ihalede yaklaşık 1 Milyon 95 Bin liralık bir bedelle ihale yapıldığı görülmekte.

Yine haber merkezimiz araştırmaları sırasında yapılan ihalenin tek katılımcıyla yapıldığı sonucuna ulaşırken, ihalenin yapıldıktan sonraki bir tarihte ise zeyilname (Sözlük karşılığı: Ulama-ekleme) işlemi gördüğünü saptadı.

Bu belgelere ulaştıktan sonra konuya ilişkin ihale, işlemler ve firmayla Erbaa Belediyesi hakkında gündeme oturan ilişkinin açığa çıkması için ve konu hakkında kamuoyunun aklından geçenlerin açıklığa kavuşması gerekiyor. Zira Erbaa Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Karagöl seçimlerden önce vurgu yaptığı en büyük işlerden biri şeffaflık ilkesine bağlı kalacağına dair verdiği sözlerdi.

Buna istinaden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’ün açıklaması için bazı sorular meydana çıkıyor:

1- İhaleye katılan Erbaa Tuğla firmasına 2019-2020-2021-2022 yıllarında toplamda kaç lira ödediniz? Bu firmaya ihale haricinde doğrudan teminlerden para ödendi mi, ödendiyse miktarı nedir?

2- Seçim vaatleriniz arasında böyle bir iş yokken, Dsi yerleşkesinde yapımı devam eden ve Özel Tuğlayla yapılan bu binayı hangi maksatla yaptınız?

3- Böyle bir bina gerekliyse daha avantajlı, kullanışlı ve az maliyetle yapılamaz mıydı?

4-İhalede bahsi geçen miktarı sadece buraya mı harcadınız? Bir Milyon liralık malzemeyi buraya kullanmadıysanız nereye kullandınız?

5- Tek katılanın olduğu bu ihaleyi ertelemeyi veya iptal etmeyi düşündünüz mü?

6-Bu firmanın bir belediye meclis üyesiyle arasında iş ilişkisi olduğu iddia ediliyor, iddiayı araştırıp resmi olmasa bile gayri resmi bağ olduğundan emin olsanız, bu ve başka ihalelerin bu firmaya verilmesinin etik olmayacağını düşünüp kararlarınızı bu doğrultuda vermeyi hesap ettiniz mi?

Merak edilen hususlar arasında Erbaa’da faaliyet gösteren başka tuğla fabrikalarına ihale hakkında teklif sunulup sunulmadığı, fiyat araştırmasının yapılıp yapılmadığı, ihaleden sonra neden zeyilname yapıldığı gibi konular vatandaşın cevabını beklediği sorular.

Daha önce başka ihale ve işler hakkında açıklama yapmayan, kara bulutların dağılması için gereken cevapları vermeyen Ertuğrul Karagöl’ün bu konuda nasıl bir açıklama yapacağını millet merak ediyor.

Not: Tüm bu soruların cevabı gelince ilkeli yayıncılık gereği haber sitemizde olduğu gibi yayınlanacaktır. İlkeli yayıncılık gereğidir ki belgeye ulaşmadan haber yapılmamış ve dedikoduların son bulması için Erbaa Belediye Başkanı Sayın Ertuğrul Karagöl’e sorular basın yoluyla yöneltilmiştir.

Kaynak: Tokatmedyam.com

ERBAA - 10:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Ali aydin Temmuz 14, 2022 13:09

  Turkiyede ihalelerin nasil yapıldığını sorgulamaya gerek bence kaldiki bu memlekette cengize nasıl ihale verildiğini biliyosunuz onuda hatırlatmaya gerek yok bu belgeleri nerede aldığınızı da açıklasanız olamazmi acaba araştırmacı gazeteci arkadaş geçmiş döneminde ihalelerine bi baksak degilmi ne olduğunu bilinmiyo diyosunuz ben dışarıda yaşayan bir insan olarak biliyorumda sen bilmiyosun inandırıcı değilsiniz maliyete gelince heralde fiyatlardan haberiniz vardır dün 500 ,600 binlira olan dairelerin fiyatı en az iki katı oldu biliyosunddur heralde

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]