Parçalı az bulutlu

Erbaa Esnafından Narman’a Tepki: Korktuğunuz İçin Değil Bizim İçin Yapmalıydınız

ERBAA - Kasım 22, 2022 11:11 A A

Haber merkezimize ulaşan çok sayıda esnaf Erbaa Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Narman’ın son yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Esnaflar: “Başkan Narman şimdiye kadar en küçük bir kredi için bir sürü evrak isterken bugün çıkmış sadece kimlik belgesi yeter diyor. Aklımızla dalga mı geçiyor. Madem bir kimlikle bu iş oluyordu vatandaşı neden mağdur etti…” derken bazı esnaflar ise:

“Sayın başkan geçen hafta karşısına bir aday çıkana kadar sesimizi duymuyordu. Önümüzdeki seçimlerde korktuğu bir manzarayla karşılaşacağı için bugün böyle bir açıklama yapıyor. Bizi bu kadar düşünüyordu yıllardır başkanlık yaptığı yerde işlerimizi neden kolaylaştırmadı…” derken, bazı esnaflar:

“Sayın başkan bu evrak işlerine üzüldüğünü belirtmiş kapısından evrakları tamamlayamadan dönen esnaflar varken üzülmemiş mi? İşlerimizi kolaylaştırmak varken şimdiye kadar zorlaştırdı baktı ki kendi işi zorlaşacak şimdi kolaylaştırma bahanesiyle karşımıza çıkıyor…” diyerek tepkilerini gösterdiler.

Birçok esnaf geçen hafta olan gelişmelerden dolayı başkanın böyle bir karar aldığını dile getirdi. Geçen hafta İş İnsanı Ümit Yılmaz gövde gösterisi gibi bir toplantıyla başkanlığa adaylığını açıklamış ve başkan Narman’a sorular yöneltmişti. Narman sorular karşısında sessizliğini korurken esnafın tepki verdiği açıklamayı yayınladı.

Tüm bu ve bunun gibi tepkilerin gelmesine sebep olan açıklamayı Mustafa Narman Erbaa Kredi Kefalet Kooperatifinin sosyal medya hesabından yapmıştı.

Başkan Mustafa Narman son yaptığı açıklamada; ‘Sizlerden üzülerek…’ diye başlayan ve şimdiye kadar alınan evrakların yerine sadece kimlik belgesiyle kredi müracaatlarının alınacağı ifadesiyle başlanan açıklama şu şekilde:

“Değerli Kooperatif Ortaklarımız, kredi müracaatlarınız da sizlerden üzülerek bir çok evrak ve belge talep etmek zorunda kalmaktaydık.
Siz değerli Esnaf ve Sanatkarlarımız artık sadece KİMLİK ile kredi başvurusunda bulunabilecektir.
Kader birliği yaptığımız Siz Esnaf ve Sanatkarlarımıza, Allah başladığınız işleri neşe içinde bitirmeyi nasip etsin der kolaylıklar dilerim..” denilmişti.

 

ERBAA - 11:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Chp Tokat Milletvekili Aday Adayı Coşkun Tonkal’dan Gündeme Dair Açıklamalar
  Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekilliğine aday adayı olacağını daha önce belirten ve kısa zamanda bunu kamuoyuyla paylaşacak olan Erbaalı iş insanı Coşkun Tonkal, haber merkezimize, ülke gündeminden yereldeki gelişmelere, yapılması gerekenler başta olmak üzere birçok konuda görüşlerini dile getirdi. Tonkal’ın aday adaylığı son zamanlarda gündeme sık sık gelirken son seçimlerde Chp’nin ikinci vekili az bir […]
 • 02
  Gazeteci-Yazar Şair Kamuran Özdemir: Hep Daha İyisini Yazmak İçin Durmadan Çalışıyorum
  Aslen Tokatlı olan ve onlarca esere imzasını atan Yazar-Şair Kamuran Özdemir haber sitemize çalışmaları ve yeni çıkan eseriyle ilgili bir röportaj gerçekleştirdik. Açıklamalarında eserlerinden bahseden Özdemir ayrıca yeni yazmaya başlayan yazar adaylarına tavsiyelerde bulunurken kitabın ve kitap okumanın önemine değindiği açıklamaları şu şekilde: Yazmaya nasıl ve ne zaman başladınız? “Çocukluğumda üzerimde yapılan baskılar…80 ler,90 lar, […]
 • 03
  H. İbrahim Sezer Yazdı: Aç Gözünü Artık Dostum
  “Muhtaç bırakıp, yardım etmek, planlanmış cinayettir.” Der; Che Guevara. “Muhtaç olduğunuz her şeye” belki de size yardım edenler sebep olmuştur ne dersiniz?.. Bunu anlayabildiğiniz zaman belki kabullenmek zor olacak ama çoğu zaman yardım edenler aslında sizi ona muhtaç bırakan kişilerle aynıdır! İtiraz edemezsiniz, haksızlığa uğradığınızı dile getiremezsiniz. Eğer böyle bir davranışa kalkışırsanız, göreceğiniz muamele size […]
 • 04
  Başkan Eroğlu: Yenikapı’da Tokat Tanıtım Günlerinde Buluşalım
  BAŞKAN EROĞLU “YENİKAPI’DA, TOKAT GÜNLERİNDE BULUŞALIM” Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek Tokat Günlerine davet etti. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “ 1-4 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da Yenikapı’da Tokat Günlerinde olacağız. Tokat’ımızın tanıtılacağı her etkinlik bizim için önem taşıyor. Yenikapı’da düzenlenen Tokat Günleri Etkinliği de bu bağlamda düzenlenen […]
 • 05
  Reşadiye’de GSB Öğrenci Yurdu Duvarları Çocukların Dokunuşuyla Renklendi
  Reşadiye Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kız Öğrenci Yurdu’na ziyaret gerçekleştiren Özel Anne Sevgisi Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi  öğrenci ve öğretmenleri farklı bir etkinliğe imza attılar. Kurumun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda öğrenciler, ellerini renkli boyalara batırıp yurt müdürlüğünün duvarlarını renklendirdiler. Renkli görüntülerin ortaya çıkmasına sbeep olan etkinliği kurum sosyal medya hesabından şöyle duyurdu: “Çünkü […]