10° Kapalı

Erbaa Esnafından Narman’a Tepki: Korktuğunuz İçin Değil Bizim İçin Yapmalıydınız

ERBAA - Kasım 22, 2022 11:11 A A

Haber merkezimize ulaşan çok sayıda esnaf Erbaa Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Narman’ın son yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Esnaflar: “Başkan Narman şimdiye kadar en küçük bir kredi için bir sürü evrak isterken bugün çıkmış sadece kimlik belgesi yeter diyor. Aklımızla dalga mı geçiyor. Madem bir kimlikle bu iş oluyordu vatandaşı neden mağdur etti…” derken bazı esnaflar ise:

“Sayın başkan geçen hafta karşısına bir aday çıkana kadar sesimizi duymuyordu. Önümüzdeki seçimlerde korktuğu bir manzarayla karşılaşacağı için bugün böyle bir açıklama yapıyor. Bizi bu kadar düşünüyordu yıllardır başkanlık yaptığı yerde işlerimizi neden kolaylaştırmadı…” derken, bazı esnaflar:

“Sayın başkan bu evrak işlerine üzüldüğünü belirtmiş kapısından evrakları tamamlayamadan dönen esnaflar varken üzülmemiş mi? İşlerimizi kolaylaştırmak varken şimdiye kadar zorlaştırdı baktı ki kendi işi zorlaşacak şimdi kolaylaştırma bahanesiyle karşımıza çıkıyor…” diyerek tepkilerini gösterdiler.

Birçok esnaf geçen hafta olan gelişmelerden dolayı başkanın böyle bir karar aldığını dile getirdi. Geçen hafta İş İnsanı Ümit Yılmaz gövde gösterisi gibi bir toplantıyla başkanlığa adaylığını açıklamış ve başkan Narman’a sorular yöneltmişti. Narman sorular karşısında sessizliğini korurken esnafın tepki verdiği açıklamayı yayınladı.

Tüm bu ve bunun gibi tepkilerin gelmesine sebep olan açıklamayı Mustafa Narman Erbaa Kredi Kefalet Kooperatifinin sosyal medya hesabından yapmıştı.

Başkan Mustafa Narman son yaptığı açıklamada; ‘Sizlerden üzülerek…’ diye başlayan ve şimdiye kadar alınan evrakların yerine sadece kimlik belgesiyle kredi müracaatlarının alınacağı ifadesiyle başlanan açıklama şu şekilde:

“Değerli Kooperatif Ortaklarımız, kredi müracaatlarınız da sizlerden üzülerek bir çok evrak ve belge talep etmek zorunda kalmaktaydık.
Siz değerli Esnaf ve Sanatkarlarımız artık sadece KİMLİK ile kredi başvurusunda bulunabilecektir.
Kader birliği yaptığımız Siz Esnaf ve Sanatkarlarımıza, Allah başladığınız işleri neşe içinde bitirmeyi nasip etsin der kolaylıklar dilerim..” denilmişti.

 

ERBAA - 11:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]