Açık

Erbaa’da Chp nin Bittiğinin Resmi midir?

YAZARLAR - Haziran 2, 2021 10:50 A A

Chp’nin Erbaa’da Bittiğinin Resmi midir?

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Kadın Kolları Başkanlığı 01/06/2021 tarihinde Erbaa Cumhuriyet Meydanında İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesini protesto etmek için bir basın açıklaması ve açık hava toplantısı mahiyetinde bir eylem gerçekleştirdi.

Söylenecekler söylendi, sloganlar atıldı, basın açıklaması yapıldı.

Bu toplantıdan akıllarda kalacak olan tek görüntü Milletin meydanda olmayışıydı.

Evet, yanlış okumadınız her şey vardı ama siyasi partilerin ruhu olan millet yoktu!

Şimdi bu yazımıza Chp yetkilileri kızacak, köpürecek ve üst perdeden konuşmaya başlayacak ama artık ne külhanbeylik ne de insanlara tepeden bakma zamanının olmadığını öğrenmek ve görmek zorundalar. Bu arada açıklamaya İyi Partililerin de destek verdiğini ve resimlerde onların da olduğunu unutmamak lazım.

Şapkalarını çıkarıp önlerine koymak ve yerelde neden bu kadar bittiklerinin cevabını vermek zorundalar. Tokat’ın en büyük ilçesinde seçmeni 50 Bini bulan bir ilçede eğer bu durumdalarsa diğer yerlerde ilçe parti binası kiralamalarına masraf yapmalarına gerek yok. Amiyane tabirle söyleyelim; dükkânı kapatıp gitsinler.

Sayın Kemal Kılıçtaroğlu da bu resmi görmeden Erken Seçim isteğinde bulunmasın. Aynı partilileri gibi meydanda kalır gibi görünüyor.

Bu sadece Chp nin değil aslında Chp nin Erbaa teşkilatlarının son yıllarda yaptığı yanlışlarının ürünü. Zira Chp nin genel seçimlerde Erbaa’da aldığı oy oranı ile son üç seçimde yerel seçimde aldığı oy oranı ortada. Çıkardıkları adaya bile oy vermeyen, adeta adaylarını ortada bırakan bir teşkilat ve seçmenle karşı karşıyayız. Yine burada seçmene de suç bulmamak lazım nitekim yerel teşkilatlar seçmeni kenetleyecek, çıkardıkları adayların arakasında duracak ve tüm caddelere kadar teşkilatını zinde tutacak birimlerdir.

Özellikle son seçimde ittifak adayına dahi oy verdiremeyen bir teşkilatın başarısından hiç kimse söz edemez. Genel seçimlerdeki oylarına bakıldığı zaman az bir zorlamayla belki de Belediye Başkanlığını alabilecek olan bir ittifak yine adayını ortada bırakarak yerel muhalefet rolünü üstlenmeyi kendine görev bilmiştir.

Bundan sonra ne olur?

Onların tabiriyle söyleyelim: Ya herhangi bir Cumhur İttifakı adayına payanda olurlar ya da cidden samimiyetle partilerine ve adaylarına güvenip tam bir devrimci ruhla: Biz ölmedik, bitmedik, buradayız! Diyerek partili olmanın bilinci ve onuruyla yaşamayı seçerler.

Olması gereken bu! Olur mu olmaz mı buna da karar verecek olan Cumhuriyet Halk Partili seçmen ve yerel yöneticilerdir.

En azından önünde açıklama yaptıkları büyük Türk büyüğü ulu önder Atatürk’ten feyz almaları gerekir. Hiç kimsenin zafere inanmadığı günlerde tek başına da kalsa asla geri dönmeyen ve inandığı dava uğruna yoluna devam eden yüce Atatürk gibi vaz geçmeden inanarak yollarına devam ederler.

Ya da 50 Bin seçmeni olan ilçede 50 kişiyle eylem yapmaya devam ederler.

Belki de biz yanlış görmüşüzdür. En iyisini milletimiz bilir.

Fatih Kaplan 02/06/2021

YAZARLAR - 10:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]