10° Kapalı

Erbaa’da Chp nin Bittiğinin Resmi midir?

YAZARLAR - Haziran 2, 2021 10:50 A A

Chp’nin Erbaa’da Bittiğinin Resmi midir?

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Kadın Kolları Başkanlığı 01/06/2021 tarihinde Erbaa Cumhuriyet Meydanında İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesini protesto etmek için bir basın açıklaması ve açık hava toplantısı mahiyetinde bir eylem gerçekleştirdi.

Söylenecekler söylendi, sloganlar atıldı, basın açıklaması yapıldı.

Bu toplantıdan akıllarda kalacak olan tek görüntü Milletin meydanda olmayışıydı.

Evet, yanlış okumadınız her şey vardı ama siyasi partilerin ruhu olan millet yoktu!

Şimdi bu yazımıza Chp yetkilileri kızacak, köpürecek ve üst perdeden konuşmaya başlayacak ama artık ne külhanbeylik ne de insanlara tepeden bakma zamanının olmadığını öğrenmek ve görmek zorundalar. Bu arada açıklamaya İyi Partililerin de destek verdiğini ve resimlerde onların da olduğunu unutmamak lazım.

Şapkalarını çıkarıp önlerine koymak ve yerelde neden bu kadar bittiklerinin cevabını vermek zorundalar. Tokat’ın en büyük ilçesinde seçmeni 50 Bini bulan bir ilçede eğer bu durumdalarsa diğer yerlerde ilçe parti binası kiralamalarına masraf yapmalarına gerek yok. Amiyane tabirle söyleyelim; dükkânı kapatıp gitsinler.

Sayın Kemal Kılıçtaroğlu da bu resmi görmeden Erken Seçim isteğinde bulunmasın. Aynı partilileri gibi meydanda kalır gibi görünüyor.

Bu sadece Chp nin değil aslında Chp nin Erbaa teşkilatlarının son yıllarda yaptığı yanlışlarının ürünü. Zira Chp nin genel seçimlerde Erbaa’da aldığı oy oranı ile son üç seçimde yerel seçimde aldığı oy oranı ortada. Çıkardıkları adaya bile oy vermeyen, adeta adaylarını ortada bırakan bir teşkilat ve seçmenle karşı karşıyayız. Yine burada seçmene de suç bulmamak lazım nitekim yerel teşkilatlar seçmeni kenetleyecek, çıkardıkları adayların arakasında duracak ve tüm caddelere kadar teşkilatını zinde tutacak birimlerdir.

Özellikle son seçimde ittifak adayına dahi oy verdiremeyen bir teşkilatın başarısından hiç kimse söz edemez. Genel seçimlerdeki oylarına bakıldığı zaman az bir zorlamayla belki de Belediye Başkanlığını alabilecek olan bir ittifak yine adayını ortada bırakarak yerel muhalefet rolünü üstlenmeyi kendine görev bilmiştir.

Bundan sonra ne olur?

Onların tabiriyle söyleyelim: Ya herhangi bir Cumhur İttifakı adayına payanda olurlar ya da cidden samimiyetle partilerine ve adaylarına güvenip tam bir devrimci ruhla: Biz ölmedik, bitmedik, buradayız! Diyerek partili olmanın bilinci ve onuruyla yaşamayı seçerler.

Olması gereken bu! Olur mu olmaz mı buna da karar verecek olan Cumhuriyet Halk Partili seçmen ve yerel yöneticilerdir.

En azından önünde açıklama yaptıkları büyük Türk büyüğü ulu önder Atatürk’ten feyz almaları gerekir. Hiç kimsenin zafere inanmadığı günlerde tek başına da kalsa asla geri dönmeyen ve inandığı dava uğruna yoluna devam eden yüce Atatürk gibi vaz geçmeden inanarak yollarına devam ederler.

Ya da 50 Bin seçmeni olan ilçede 50 kişiyle eylem yapmaya devam ederler.

Belki de biz yanlış görmüşüzdür. En iyisini milletimiz bilir.

Fatih Kaplan 02/06/2021

YAZARLAR - 10:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]