10° Kapalı

ERBAA’DA DEPREM VAR

DÜNYADAN - Nisan 29, 2020 12:54 A A

ERBAA’DA DEPREM VAR
Dün ve bugün devam eden depremler yarın biter mi?
Binaların yıkılması, hayatların son bulması, ailelerin dağılması, çocuklarımızın ellerimizden kayıp gitmesi, her gün bir gencimizin bağımlı olması, sizce deprem değil midir? Deprem olması için arzın sarsılması ve evlerin yıkılması mı lazımdır?
Bugün Erbaa’mızda deprem var. Sadece Erbaa değil artık tüm yurdumuzda ve dünyada depremler artarak devam ediyor. Artık evler içinden çöküyor, neslimiz yerle bir oluyor insanımız çerden çöpten ekmek topluyor toplumun bir kısmı bunu görmemek için kafasını çevirirken bir kısmı da ‘Allah rızası için topluyor ama Allah rızası için dağıtmaktan’ çekiniyor. Komşusu açken kendisi tok yatan varken bu deprem değil midir?
İflas eden insanlarımız var büyüyen icra dairelerimiz küçülen işlerimiz ama hiç iş yapmadan büyüyen kenelerimiz var. Vampirlere taş çıkartan kan emicilerimiz, bunların ağına düşmüş garibanlarımız, vampirleri el üstünde tutan cübbelilerimiz var. Vampiri başköşeye oturtan, el üstünde tutan kansızlar itibar görüyor onu gören millet el pençe divan duruyosa, bu deprem değil midir?
Çalışmadan geçinen, her türlü haltı edip itibar gören, dili kadar iş çevirip hak edenin hakkını vermeyen kansızlar varken ve bunlar hâlâ itibar görüyorsa bu deprem değil midir?
Camilerimiz boş, iddia bayilerimiz dolup taşıyorken. Hipodramdaki at, vaaz veren hocadan fazla takip ediliyorsa bu deprem değil midir?
İlçemizde misyonerler cirit atarken, kendi kesesini doldurmaktan başka derdi olmayanlar gece rahat uyuyorsa bu deprem değil midir?
Lise ve ortaokuldan çıkan çocuklarımız köşeyi dönmeden eline sigara alıp burun delikleri kabarana ve kahkahası gökleri yırtarken ağzı salya sümük oluyor bunu da normal bir şeymiş gibi kahkaha atıyorsa bu deprem değil midir?
1942 de Erbaa yerle bir olmuş ve her caddesinde ölüm kol gezerken 3000 kişide hayatını kaybetmişti. O gün her caddemizde ağıt ve gözyaşı vardı bugünde hemen hemen her caddemizde ağıt ve gözyaşı var.
Kim mi ağlıyor? Aklı başında vatanını milletini seven her Türk evladı bu duruma ağlıyor. Dün cesetler caddelerdeyken bugün cesetler aramızda dolaşıyor, dün deprem binaları yıkarken bugün aileleri yıkıyor, ocaklar dağılıyor, çocuklarımız ota, ata, dumana kurban gidiyor.
Erbaa halkı artık bu depreme dur diyecek mi? Yoksa penceresini kapatıp televizyonun sesini açıp dizi izlemeye devam mı edecek.
Allah bu millete depremi yaşatmasın, depremden çıkmayı ve ruhuna sahip çıkmayı nasip etsin.
Fatih KAPLAN 21.12.2017

DÜNYADAN - 12:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]
 • 02
  Türkiye Şampiyonlarından Bekir Aslan’a Ziyaret
  Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Okul Sporları müsabakalarında başarılı olan sporcular Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan’ı makamında ziyaret etti. Yapılan açıklamada: Türkiye Şampiyonlarından Ziyaret! İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Bekir ASLAN, Okul Sporları Özel Sporcular Atletizmde, İlimizi başarıyla temsil eden Erbaa Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Şehit Nuri Öztürk Özel Eğitim Meslek […]
 • 03
  Başkan Yazıcıoğlu: Değişimle Birlikte Tokat Belediyesi Heryerde
  BAŞKAN YAZICIOĞLU: “DEĞİŞİMLE BİRLİKTE TOKAT BELEDİYESİ HER YERDE” Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Örtmeliönü Mahallesi’nde sabah saatlerinde ahşap bir evde meydana gelen yangın sonrası evi kullanılamaz hale gelen aileyi ziyaret etti. Tokat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yangına ilk müdahalenin hızlı bir şekilde yapıldığını ve büyük bir felaketin önlendiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Kemal […]
 • 04
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 05
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]