17° Açık

Etso’da Genç Aday Sinan Polat: Gençliğimizle Bayrağı Daha Yukarılara Taşımak İstiyoruz

ERBAA - Eylül 11, 2022 14:00 A A

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olan seçimleri için Erbaa’nın genç iş insanlarından Sanayici Sinan Polat, basın mensupları vasıtasıyla aday olduğunu açıkladı.

Erbaa Familya otelde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Sanayici Sinan Polat’ın yanı sıra ekibinde olan genç iş insanları da iştirak etti. Basına yaptığı açıklamalarda ve soru cevap şeklinde devam eden toplantıda Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası’na neden aday olduğundan neler yapmak istediğine dair bir dizi beyanatlarda bulunan Sanayici Sinan Polat’ın açıklamaları şu şekilde:

İŞLERİMİZDE BAŞARILI OLMAK İÇİN GÖSTERDİĞİMİZ ÇABAYI AYNI ŞEKİLDE GÖSTERMEYE ÇALIŞACAĞIZ

“2 Ekim’de yapılacak olan seçimlere ekibimizle beraber adayız. İşlerimizde başarılı olmak için göstermiş olduğumuz aynı şekilde burada da göstermek için çalışacağımıza inanıyoruz. Seçimlerin huzurlu bir ortamda geçmesini temenni ediyor ve her iki adayımıza başarılar diliyoruz.”

ADAY OLAMANIZDAKİ SEBEPLER NELERDİR?

“3 yıl önce ben bu startı verdim ve aday olduğumu söyledim, ziyaretlerimizi yaptık yapıyoruz. Aslında şimdiki Sayın başkanımız Gökalp Bey son seçimde aday olmayacağınız söylemişti. Yoksa kendisiyle alakalı herhangi bir sorunumuz yok. Fakat onun bu sözüne istinaden biz hazırlanmaya, çalışmaya başladık, daha sonra aday olduğunu açıkladı. Burada hedefimiz oluşturduğumuz genç kadromuzla beraber bayrağı teslim alıp daha ilerilere taşımaktır. Sonuna kadar devam edeceğiz. Meclis ve komite adaylarımız tamamlandı ve zaman ilerledikçe hepsini açıklayacağız.”

SİYASETTEN UZAK DAHA ÇOK İŞİNSANI KİMLİĞİYLE ÖN PLANA ÇIKANLARLA YOL YÜRÜMEK İSTEDİK

“Listemizi oluştururken siyasi kimliğinden çok iş insanı ve ticaretiyle uğraşan isimleri listemize almaya gayret gösterdik. Hiçbir partiye yakın veya uzak olmamaya çalıştık. Sadece işine yoğunlaşan ve işinin peşinde olan insanlarla yol yürümek istediğimiz için listemizde ona çok dikkat ettik. Ticarete yön verme açısından siyasetçilerle görüşme dışında siyasetle hiç uğraşmamayı düşünüyoruz.”

MAKİNE SANAYİSİNİN ŞEHRİMİZE ÇEKMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

“Nitelikli elemana yönelik sektörlerde sorunlarımız var. Onun için makine ekipman üretimi konusunda teknik eleman-mühendislere yönelik üretim ve geliştirme sahaları oluşturmaya çalışacağız. Hiç kimseyle bir derdimiz yok. Nitelikli istihdam gücünü şehrimize çekemeye çalışacağız.”

SEÇMENLERİMİZİN BİZİM ENERJİMİZE İNANMASINI İSTİYORUM

“Genç bir ekip kurduk. Seçmenlerimizden bizim gençliğimize inanmalarını istiyoruz. Bize yani gençlere şans tanımalarını istiyoruz.

Yerel yatırımcıya dokunmak ve tasarruflarını katma değere dönüştürmek, bir marka yaratmak ve tüm kaynakları maksimum seviyede kullanmak için elimizden geleni yapacağız.

Yatırım yapacak insanlarımıza en üst seviyede fizibilite yardımı yapmak istiyoruz.”

KENT KONSEYİ ÇALIŞMALARINIZ OLACAK MI?

“Bürokraside biraz zayıfız. Etkinliğimizi şehir olarak biraz daha artırmamız lazım siyasete mesafeli olacağız demiştik ama ticaretimizi, ticari gücümüzü işte burada kullanmamız gerekiyor. Siyasetle ticareti bu noktada buluşturmamız lazım.

Şehir olarak ortak aklı bulmamız ve tüm kurumlarımızla birlikteliği sağlamamız lazım. Bunun için de elimizden geleni yapmaya hazırız ve bu doğrultuda çalışacağız.”

İLERLEYEN DÖNEMDE ÇEKİLECEĞİNİZE DAİR DEDİKODULAR VAR

“Böyle söylentileri biz de duyuyoruz. Diğer iki abimizde bizim birer değerimiz ve üstelik böyle bir niyetim olsa neden aday olarak çıkayım. Bakın burada arkadaşlarımız var her şeyimizden ailemizden, işimizden ödün veriyoruz böyle bir şeye inanmak bile çok absürt bir şey. Kesinlikle öyle bir şey olmayacak ve en başta söylediğim gibi sonuna kadar gideceğiz. Kesinlikle öyle bir görüşmemizde olmadı.”

TİCARET ve SANAYİ ODASINA PROJE OFİSİ

“Böyle bir beklenti ve talep ziyaretlerimiz esnasında bu konu gündeme geldi. Verimli bir şekilde kullanabileceğimiz böyle bir ofis açmayı ve çalışma yapmayı düşünüyoruz. Şehrimiz çok güzel bir şehir ve onun için onu daha da güzelleştirmek için elimizden geleni yapmaya gayret göstereceğiz.”

ORTAK FİKRİMİZİN ERBAA OLMASI LAZIM

“Ortak amacımızın, hedefimizin daha güzel ve daha gelişmiş bir şehir olması lazım. Onun için de tüm Stk ların barışık olması gerekiyor. Bu hedef doğrultusunda ortak akılla daha güzel işler için mutlaka bir araya gelmek zorundayız. İşte o yüzden siyasi tercihlerimizde bu Stk larımızın kendi işini yapması lazım. Bu uyumu sağlamak için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Adaylık açıklamasında, üç yıldır seçim kampanyasını yürüttüğünü belirten Sinan Polat’la birlikte 9 yıldır görevine devam eden mevcut başkan Gökalp Coşkun ve Semih Salim Baç’ın adaylığıyla birlikte aday sayısı üçe yükseldi. Mevcut başkan Gökalp Coşkun geçen hafta içinde basın mensuplarına ve kamuoyuna adaylığını açıklarken Semih Salim Baç ise ilçede bazı basın mensuplarını ziyaret ederek adaylığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Tokatmedyam.com

 

 

ERBAA - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]