11° Parçalı az bulutlu

Etso’da Genç Aday Sinan Polat: Gençliğimizle Bayrağı Daha Yukarılara Taşımak İstiyoruz

ERBAA - Eylül 11, 2022 14:00 A A

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası’nın 2 Ekim 2022 tarihinde yapılacak olan seçimleri için Erbaa’nın genç iş insanlarından Sanayici Sinan Polat, basın mensupları vasıtasıyla aday olduğunu açıkladı.

Erbaa Familya otelde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Sanayici Sinan Polat’ın yanı sıra ekibinde olan genç iş insanları da iştirak etti. Basına yaptığı açıklamalarda ve soru cevap şeklinde devam eden toplantıda Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası’na neden aday olduğundan neler yapmak istediğine dair bir dizi beyanatlarda bulunan Sanayici Sinan Polat’ın açıklamaları şu şekilde:

İŞLERİMİZDE BAŞARILI OLMAK İÇİN GÖSTERDİĞİMİZ ÇABAYI AYNI ŞEKİLDE GÖSTERMEYE ÇALIŞACAĞIZ

“2 Ekim’de yapılacak olan seçimlere ekibimizle beraber adayız. İşlerimizde başarılı olmak için göstermiş olduğumuz aynı şekilde burada da göstermek için çalışacağımıza inanıyoruz. Seçimlerin huzurlu bir ortamda geçmesini temenni ediyor ve her iki adayımıza başarılar diliyoruz.”

ADAY OLAMANIZDAKİ SEBEPLER NELERDİR?

“3 yıl önce ben bu startı verdim ve aday olduğumu söyledim, ziyaretlerimizi yaptık yapıyoruz. Aslında şimdiki Sayın başkanımız Gökalp Bey son seçimde aday olmayacağınız söylemişti. Yoksa kendisiyle alakalı herhangi bir sorunumuz yok. Fakat onun bu sözüne istinaden biz hazırlanmaya, çalışmaya başladık, daha sonra aday olduğunu açıkladı. Burada hedefimiz oluşturduğumuz genç kadromuzla beraber bayrağı teslim alıp daha ilerilere taşımaktır. Sonuna kadar devam edeceğiz. Meclis ve komite adaylarımız tamamlandı ve zaman ilerledikçe hepsini açıklayacağız.”

SİYASETTEN UZAK DAHA ÇOK İŞİNSANI KİMLİĞİYLE ÖN PLANA ÇIKANLARLA YOL YÜRÜMEK İSTEDİK

“Listemizi oluştururken siyasi kimliğinden çok iş insanı ve ticaretiyle uğraşan isimleri listemize almaya gayret gösterdik. Hiçbir partiye yakın veya uzak olmamaya çalıştık. Sadece işine yoğunlaşan ve işinin peşinde olan insanlarla yol yürümek istediğimiz için listemizde ona çok dikkat ettik. Ticarete yön verme açısından siyasetçilerle görüşme dışında siyasetle hiç uğraşmamayı düşünüyoruz.”

MAKİNE SANAYİSİNİN ŞEHRİMİZE ÇEKMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

“Nitelikli elemana yönelik sektörlerde sorunlarımız var. Onun için makine ekipman üretimi konusunda teknik eleman-mühendislere yönelik üretim ve geliştirme sahaları oluşturmaya çalışacağız. Hiç kimseyle bir derdimiz yok. Nitelikli istihdam gücünü şehrimize çekemeye çalışacağız.”

SEÇMENLERİMİZİN BİZİM ENERJİMİZE İNANMASINI İSTİYORUM

“Genç bir ekip kurduk. Seçmenlerimizden bizim gençliğimize inanmalarını istiyoruz. Bize yani gençlere şans tanımalarını istiyoruz.

Yerel yatırımcıya dokunmak ve tasarruflarını katma değere dönüştürmek, bir marka yaratmak ve tüm kaynakları maksimum seviyede kullanmak için elimizden geleni yapacağız.

Yatırım yapacak insanlarımıza en üst seviyede fizibilite yardımı yapmak istiyoruz.”

KENT KONSEYİ ÇALIŞMALARINIZ OLACAK MI?

“Bürokraside biraz zayıfız. Etkinliğimizi şehir olarak biraz daha artırmamız lazım siyasete mesafeli olacağız demiştik ama ticaretimizi, ticari gücümüzü işte burada kullanmamız gerekiyor. Siyasetle ticareti bu noktada buluşturmamız lazım.

Şehir olarak ortak aklı bulmamız ve tüm kurumlarımızla birlikteliği sağlamamız lazım. Bunun için de elimizden geleni yapmaya hazırız ve bu doğrultuda çalışacağız.”

İLERLEYEN DÖNEMDE ÇEKİLECEĞİNİZE DAİR DEDİKODULAR VAR

“Böyle söylentileri biz de duyuyoruz. Diğer iki abimizde bizim birer değerimiz ve üstelik böyle bir niyetim olsa neden aday olarak çıkayım. Bakın burada arkadaşlarımız var her şeyimizden ailemizden, işimizden ödün veriyoruz böyle bir şeye inanmak bile çok absürt bir şey. Kesinlikle öyle bir şey olmayacak ve en başta söylediğim gibi sonuna kadar gideceğiz. Kesinlikle öyle bir görüşmemizde olmadı.”

TİCARET ve SANAYİ ODASINA PROJE OFİSİ

“Böyle bir beklenti ve talep ziyaretlerimiz esnasında bu konu gündeme geldi. Verimli bir şekilde kullanabileceğimiz böyle bir ofis açmayı ve çalışma yapmayı düşünüyoruz. Şehrimiz çok güzel bir şehir ve onun için onu daha da güzelleştirmek için elimizden geleni yapmaya gayret göstereceğiz.”

ORTAK FİKRİMİZİN ERBAA OLMASI LAZIM

“Ortak amacımızın, hedefimizin daha güzel ve daha gelişmiş bir şehir olması lazım. Onun için de tüm Stk ların barışık olması gerekiyor. Bu hedef doğrultusunda ortak akılla daha güzel işler için mutlaka bir araya gelmek zorundayız. İşte o yüzden siyasi tercihlerimizde bu Stk larımızın kendi işini yapması lazım. Bu uyumu sağlamak için elimizden geleni yapacağız.” Dedi.

Adaylık açıklamasında, üç yıldır seçim kampanyasını yürüttüğünü belirten Sinan Polat’la birlikte 9 yıldır görevine devam eden mevcut başkan Gökalp Coşkun ve Semih Salim Baç’ın adaylığıyla birlikte aday sayısı üçe yükseldi. Mevcut başkan Gökalp Coşkun geçen hafta içinde basın mensuplarına ve kamuoyuna adaylığını açıklarken Semih Salim Baç ise ilçede bazı basın mensuplarını ziyaret ederek adaylığını açıklamıştı.

 

Kaynak: Tokatmedyam.com

 

 

ERBAA - 14:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]