-5° Kapalı

F. Kaplan Yazdı: Ak Parti Yeni Yüzyıla Yeni İsim ve Yeni Yüzlerle Girmeli

YAZARLAR - Kasım 25, 2022 13:54 A A

Ak Parti önümüzdeki seçimlere sıkı sıkıya hazırlanırken seçim sloganı olarak belirlediği; ‘Türkiye Yüzyılı’ çerçevesince yaptığı yenilikleri millete aktarmaya, projelerin yarım kalmaması için önümüzdeki seçimlerde milletten onay almak istiyor.

Millet, muhalefette dahil tüm partilerin söylem ve vaatlerini incelerken Ak Parti’nin yapması gereken bir şey daha var. Hatta yapması zaruri olan, hayati önem taşıyan bu konuyu asla aklından çıkarmaması gereken bir iş var.

Ak Parti, ilk seçimlerde meclise yeni yüzleri taşımak zorunda. Yeni yüzler, yeni sesler, yeni kimlikleri taşımazsa partinin üzerinde oluşan; ‘Metal yorgunlukla’ birlikte yıpranan isimlerin partiye yük olmaları partiye zarar verecek gibi görünüyor.

Peki, Ak Parti bu yeni yüzleri nereden nasıl bulup halkın önüne çıkaracak?

Parti, ivedilikle geçtiğimiz dönemlerde çalışmalarıyla halkın takdirini kazanıp partisine halel getirmemiş kişilerin bir envanterini çıkarmalı. Hatta bu kişiler yerelde başarı sağlamış belediye başkanı, il ve ilçe başkanı veya bürokratlar arasından seçilmeli. Yerelle ilişkileri iyi olan, halkın dertleriyle hemhal olan bu kişiler en başta seçim dönemlerinde halkın sorunlarını bildikleri ve halkla sürekli iç içe oldukları için partinin ayrıca bir çalışma yapmasına gerek kalmadan tüm caddelerde yürüyen bir sistem harekete geçmiş olacaktır.

Caddelerde şimdiye kadar esamesi okunmayan insanların yerine kapısını sık sık çalan bu kişileri gören halk zaten kapısını ardına kadar aralayacaktır.

Her şehirde mutlaka bu tarife uyan kişi-kişiler mutlaka vardır. Siyasetle iç içe olan teşkilat mensupları partinin aksayan sorunlarını bildikleri, halkın da temel sorunlarıyla alakadar oldukları için seçim çalışmalarında daha samimi daha içten yaklaşımlarla seçim çalışmasını yürütür ve partilerine daha fazla katkı sağlarlar.

Partide siyaset yapan bazı belediye başkanları hatta başarılı belediye başkanları mutlaka bu listede yer almalı ki hem memleketlerine daha iyi hizmet imkanı verilmiş olur, hem de bu başarılı çalışmalarından dolayı meclise gelmeleriyle birlikte diğer belediye başkanlarına örnek olurlar.

Yani Ak Parti, çok çalışanın hakkını teslim etmiş olarak tüm kadrolarıyla, yenilenmiş yüzüyle ve kendini ispatlamış kişilerle seçimlerde başarı kazanmak için mükemmel bir fırsat yakalamış olur.

Peki mevcut vekiller, yıpranmış kişiler ve bunlara karşı parti ne yapmalı?

En başta; yıllarca siyaset yapmış milletvekilleri artık yıprandıklarının ve partilerine zarar vereceklerinin farkına varmalı ve benlik davası gütmeden kenara çekilmeyi bilmelidir.  Tabi ki birdenbire siyaseti bırakmaları beklenemeyecek bu vekiller meclise yeni gelecek olanlara tecrübeleriyle yardımcı olmalı ve en ufak bir küskünlük, kırgınlık olmadığını kanıtlamak için gecesini gündüzüne katıp ellerinden geldiğince partilerinin başarısı için çalışmalılar.

Ak Parti seçimlerde türbülansa girmek istemiyorsa bu noktayı gözden kaçırmamalı ve ona göre hareket etmelidir. Halkla iç içe olan, basın ve Stk temsilcileri ilerleyen dönemlerde iktidar partisine mutlaka bu isimleri sunacaktır-sunmalıdır. Hata sadece iktidar değil muhalefete bile yeni isimler mutlaka basın tarafından ilan edilecektir-edilmelidir. Buradan basının partileri yönlendireceği anlamı çıkarılmamalı sadece ve sadece basının toplumun sesi olduğu anlaşılmalıdır.

Önümüzdeki seçimlerde; halkı anlayan, dinleyen, derdini derdi bilen, yeni yüzler görmek yeni sesler duymak ümidiyle bekliyoruz.

Fatih Kaplan 25/11/2022

YAZARLAR - 13:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Başkan Eroğlu: Tokat Havalimanı Dünyaya Açılan Kapımızdır
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, FOX TV’de yayınlanan Seçime Doğru programında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğulu’nun Uluslararası Tokat Havalimanı’nın gereksiz bir yatırım olduğunu söylemesine tepki gösterdi. Başkan Eroğlu sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda “Uluslararası Tokat Havalimanı şehrimizin dünyaya açılan bir kapısıdır. Bizler Tokat’ı bir dünya şehri yapmak için gayret ediyoruz. Tokat’a geleceğin kapıları açılmaya […]
 • 02
  Yemekten Sonra Uyuya Kalıyorsanız Bunlara Dikkat Edin
  Yemekten sonra halsizlik, yorgunluk ve uyku gibi şikayetler yaşayanlara uyarılarda bulunan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Filiz Çalışkan, bunun nedenlerinden birinin kansızlık olmasından kaynaklandığını açıkladı. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Filiz Çalışkan, yemekten sonra halsizlik, yorgunluk ve uyku gibi şikayetler yaşayanlara uyarılarda bulundu. Yemekten sonra gelen uykunun en sık nedenlerinden birinin insülin direncinin yüksek olmasından kaynaklandığını ifade […]
 • 03
  Fatih Kaplan Yazdı: Ertuğrul Fırkateyni’nden Eroğlu’na Ulaşan Emanet
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediyeler Birliği’nin üyesi olarak Japonya’ya davet edildi. Türk-Japon dostluğunun yapı taşları vardır; Ertuğrul Fırkateyni bunların en temel taşlarından biridir. Sultan II. Abdülhamit Han zamanında iki millet arasında başlayan ilişkilerin mihenk taşıdır desek yeri var. Hele dönüş yolunda verdiğimiz şehitlerimiz ve Japonların onların aziz hatırasını bugüne kadar yaşatmasına diyecek söz bulamayız. […]
 • 04
  Karayaka Beldesi B. Başkanı Mehmet Başar: Büyüklerimiz Baş Tacımızdır
  Karayaka Beldesinde 70 yaş üzeri vatandaşların şehir merkezine seyahat etmeleri ücretsiz oldu. Erbaa’ya bağlı Karayaka Belde başkanlığından yapılan açıklamada şehir merkezine seyahat etmek isteyen yaşlı vatandaşların belirli saatlerde ücretsiz olacağı açıklandı. Konu hakkında Başkan Mehmet Başar; “Seçimlerde vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmekten dolayı son derece mutluyuz. Beldemize gelen yabancı misafirlerimiz veya belli bir […]
 • 05
  Erbaa Kaymakamlığı, Erbaa Narince Bağ Yaprağı Tescillendirme Toplantısı Yaptı
  Erbaa Kaymakamlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Erbaa Narince Bağ Yaprağı tescillenme Toplantısı yapıldığı bildirildi. Göreve geldiği günden bugüne kadar Erbaa’nın bir çok sorununa el atan Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak başkanlında Erbaa Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan toplantı hakkında Erbaa Kaymakamlığı sosyal medya hesabında Yapılan açıklama şu şekilde: “Erbaa Narince Bağ Yaprağı Tescillendirme Toplantısı […]