14° Kapalı

F. Kaplan Yazdı: Siyasetin Dalkavukları ve Siyasi Artıklar Stk Seçimlerinden Ellerini Çekmelidir

ERBAA - Aralık 15, 2022 14:31 A A

Siyasetin Artıkları ve Siyasi Dalkavuklar Stk Seçimlerine Karışmamalı
Bilindiği gibi çok yakında şehrimizde Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinin seçimleri var ve bu seçimde tarafsız bir şekilde haberciliğimizi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bununla beraber her iki tarafta sevdiğimiz kişiler. Fakat bu seçimlerde dışarıdan yapılan müdahale veya etkileme çalışmalarını duydukça üzülüyor ve şehrimizin lokomotifi olan Stk’lardan biri olan bu kurumun seçim sürecinde olan bu hadiselere kayıtsız kalamayacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Siyasi Dalkavuklar Gözdağı Vermekten Vazgeçmelidir
Bu; ‘Siyasi Dalkavuk’ öğrendiğimize Sayın Ümit Yılmaz’ın yanına giderek aklınca uyarılarda ve siyasi düsturlarda bulunmaya çalışmış. Fakat işin aslını isterseniz bu konuşma üstü örtülü tehditkâr üslupta gerçekleşen ve arkasında güya siyasi partisinin olduğunu belirten bir konuşma tarzında gerçekleşmiş. İyi biline ki bu iş partiler üstü bir iştir.
Ey ‘Siyasi Dalkavuk’ sende çok az bir miktarda utanma olsa oğlunun üzerine 3 şirket varken kapına her gün en az on kişi iş için gelirken oğlunu devletin bir kurumuna sözleşmeli olarak sokmak istemezdin. Sende ve senin gibilerde siyasi ahlak olsa sen bağlı olmadığın, fikrini hissetmediğin bir partiye başkan olmaya çalışmazdın. Sende ve senin gibilerde çok az bir siyasi utanma olsa kendi yazdığın delegeye güvenir kendi seçimini hak ederek alırdın fakat sen ve senin gibiler kendi yazdığınız delegenin bile üçte bir oyunu ancak alabilmiş ruhsuz bir varlıklarsınız.
Senin ederin ve değerin nedir ki kalkmış bir de siyaset dersi veriyorsun. Sen sen ol sende olmayan ve olmayacak bir şeyi sakın başkasından isteme. Hatta sen sen ol sakın beslendiğin çanakların dibinden ayrılma. Küresel kapitalizme altını ve yanını kiraya veren sen değil misin ki şimdi gelmiş helal parayla hayatını kazanmaya çalışan esnaflara ahlak dersi veriyorsun!
ONLAR İSTEDİĞİ KADAR ÇALIŞSIN BİR DİVAN HEYETİNİ AYARLADIK
Bu sözü de bir başka ‘Siyasi Dalkavuk’ söylemiş. Kimmiş bu? Devletin ve milletin parasıyla yapılan bir okulu yıkıp ranta çevirmek isterken suçüstü yakalanmış, yıllarca arpalığa çevirdiği yerde kene gibi şişmiş kafasına göre hayat yaşayan haramzade bunu söylemiş.
Yani hak-hukuk-insanlık onuru bunda hiçmiş.
Ne demek; ‘İstediği kadar çalışsın…’ Evet, Sayın Yılmaz çalışacak. Dün olduğu gibi bugün de çalışacak. Hakkında uydurduğunu tüm dedikodulara, tüm engellemelere rağmen çalışacak. O meydana çıktı aslanlar gibi bir mücadele veriyor. İlk başlarda ki çıkışları da bu söylentilerin ona kadar ulaşmasından ve karşısında oluşan kirli cepheden korkmamasından olmuştur. Zira son dönemde yaptığı açıklamalar seçimi kazandığında neler yapacağı yönünde yapıcı açıklamalardı.
Seçimlere gelecek divan heyetine düşen görev sandığın ortaya konulmasını istemektir.
Şimdiki başkan Sayın Narman’a düşen en birincil görev de yine; ‘Benim kendimden ve ekibimden korkum yok. Hodri meydan ben korkak değilim ve sandık istiyorum.’ Demektir.
Sandık, tüm dedikoduların biteceği, yiğitlerin hakkını alacağı hak makamıdır.
Sayın Yılmaz nasıl aslanlar gibi meydandaysa rakipleri de onun gibi meydana çıkmalı ve tüm dedikoduyu bertaraf etmelidir. Ben divan heyetinin bu yönde karar alacağına, Sayın Narman’ın da sandığa uyacağına eminim. Başka türlü yapılacak bir seçim hem Sayın Narman’ın başkanlığına gölge düşürecek hem de siyasi dalkavukların kendilerini milletten üstün görmelerine neden olacaktır.
Milletin kararına uymak millete söz hakkı vermek en güzelidir. En güzel işler en güzellere yakışır. Fetih Suresi’yle iş yerini açanlara da en güzelini yapmak yakışır.
Sayın Narman’ın en kısa zamanda sandık açıklaması yapacağına inandığımı tekrarlayarak her iki tarafa da başarılar diliyorum.
Siyasi dalkavuklar tarihe gömülmelidir.
Fatih Kaplan 15/12/2022

ERBAA - 14:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Niksar Atıksu Artıma Tesisi Tam Kapasiteyle Çalışıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Atıksu Arıtma Tesisi Belediyemiz Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğünce işletilen Atıksu Arıtma Tesisi tam kapasite çalışmasını sürdürmektedir. Tesisin çalışma prensibi konusunda Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürü ve Tesis Müdürü Çevre Mühendisi Yeşim ÖĞÜD tarafından çeşitli bilgiler aldık. “12,500 M³/Gün ‘lük kapasiteli azot, fosor giderimli solar kurutmalı ileri teknolojili […]
 • 02
  Eğitim Bir-Sen’li Öğretmenler: Eğitimciye Şiddete Dur De!
  Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da bir lisede bir öğrencinin Okul Müdürü İbrahim Oktugan’a düzenlediği silahlı saldırı sonucu hayatının kaybetmesinin ardından ülke genelinde Eğitim Bir-Sen’in aldığı karar doğrultusunda bir günlük iş bırakma ve basın açıklaması bugün Erbaa Cumhuriyet Meydanı’nda Eğitim Bir-Sen’e bağlı öğretmenler basın açıklaması düzenledi. Eğitim Bir-Sen Erbaa Şube Başkanı İbrahim Cenik’in yayınladığı ve açıkladığı basın açıklaması […]
 • 03
  Halk Ozanı Merdin Yıldırım İlk Eseri Bizim Elleri’n İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu
  MERDİN YILDIRIM’IN İLK ESERİ OKUYUCUSUYLA BULUŞTU Halk Ozanı Merdin Yıldırım’ın; Bizim Eller, isim şiir kitabı okuruyla buluştu. Yıldırım’ın ilk eseri olan ve Atakar Kitap Yayıncılık’tan çıkan eserin tanıtım ve imza töreni 28.04.2024 Pazar günü Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Sunumunu; Turhan Çakır’ın gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programında saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 05
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]