11° Açık

Fatih Kaplan: Beş Resimde Beş Vekilimizin Özeti

YAZARLAR - Haziran 13, 2022 11:52 A A

5 Resim 5 Vekilimiz

Aşağıda ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan’ın bir gün içerisinde sosyal medya hesabından paylaştığı 5 resmi vereceğiz.

1 . Resim: Sayın İç İşleri Bakanımız Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaşı ziyaretinde sayın vekilimiz şöyle bir açıklama yazmış: “Gerek yok her şeyi laf ile beyana… Bir fotoğraf bin laf eder bakıp ta anlayana…” (Sayın vekillerimiz bu karede yok.)

 

2 . Resim: Zile Evrenköy’de gerçekleşen sel felaketinden sonra paylaşılmış. (Sayın vekillerimiz bu karede yok.)

3 . Resim: Sayın Cumhurbaşkanımızın gençlerle olan sohbetinden olan bir görüntü. (Sayın vekillerimiz bu karede yok.)

4 . Resim: Zile’nin Köylüünürü ve Ayvalı köylerinde yaşanan sel felaketinden resim. (Sayın vekillerimiz bu karede yok.)

5 . Resim: Niksar’da düzenlenen güreşlerden alınmış bir resim. (Sayın vekilimiz burada boy boy resim vermiş.)

Bu resimler söylediğimiz gibi Ak Parti Milletvekilimizin sosyal medya hesabından alınan resimler. Bile isteye bu resimleri yayınladık diğer vekillerimizin sosyal medya hesaplarının resimlerini yayınlamadık. Zira bölgede yaşanan sel felaketiyle ilgili en ayrıntılı resim yayınlayan ve bu konuda en başarılı olan vekilimiz Sayın Mustafa Arslan.

Amma velakin. Sayın vekillerimiz bir bakanımızın çizmeli resmini yayınlamak size ve afet yaşayan seçildiğiniz bölgelere bir şey kazandırmaz.

Afet olan bölgenin içinde çaresizce bekleyen vatandaşların resmini yayınlamak ve sizin o karede olmamanız milletin derdine çare olmaz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı seçim çalışmalarını yayınlamak yine yükü genel merkeze atıp kenardan zafer beklemekle eşdeğerdir.

Niksar’da düzenlenen güreşlerde boy boy resim vermek; ‘Beni ziyafet, tören, şölen… varsa çağırın. Zahmet varsa, afet olduysa, çile varsa… beni aman rahatsız etmeyin.’ Demekten farksız değil midir? Ve yahut resimleri var da biz mi göremedik?

Kar yağar seralar çöker yoksunuz. Sel olur yoksunuz. Yel olur yoksunuz… Yok olmaya yemin mi ettiniz? Her şeyi kaybetseniz de milletin gönlünde olmanın mutluluğunu kaybetmeyin.

Bu resimler her ne kadar sayın Mustafa Arslan’ın resimleri olsa da sözümüz tüm vekillerimizedir. Bir diğerini yüceltmeye çalışmanın manası yok. Afet bölgesinde hiç biri görülmemiştir. Maalesef hem iktidar hem de muhalefet vekillerimiz bu sınavda yine sınıfta kalmışlardır. Partiler kendi tabirleriyle metal yorgunluğu yaşayan ve yaşatan vekilleri bir kenara koymalıdır.

Seçimlerde atılan nutukların artık milletin derdine çare olmayacağını milletin kara günlerinde milletle hemhal olunması gerektiğini vekillerimizin bilmesi gerekir. Düğün, bayram, seyran güreşte ve üleşte en öndeyseniz afette de en önde olmalısınız! Olmuyor-olamıyorsanız ne partilerinize ne de millete yük olun.

Fatih Kaplan 13/06/2022

 

YAZARLAR - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]