10° Kapalı

Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak

ERBAA - Eylül 22, 2023 13:59 A A

Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır.

Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur.

Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar açılan bir kapı ve elinden gelen bir imkan varsa milleti için her türlü imkanı kullanan bir yönetici olarak gördük.

Görseldeki diğer Bilim insanımız da şehirde çoğu vatandaşımızın tanımadığı ama tanıyıp saygı duyması gerektiği birisidir. Şehrimizin gerçeği olan ‘Deprem’ konusunda tez yazan, sürekli olarak araştıran; ‘Şehrime nasıl hizmet ederim?..’ derdiyle dertlenen, Mimar Kamuran Birsu Urgancı.

Gelelim iki millet sevdalısının aynı karede buluşma olayına.

Kamuran Hanım yine şehrine katkı sağlamak için konu olarak; Erbaa’da deprem, Depremin oluşturacağı etki, Şehir planlaması ve daha bir çok başlık altındaki konularda hacimli bir çalışma yapacağını öğrendiğimde Kaymakam Bey’inde; bu konularda veya konuya yakın bir uzmanlık alanı olabileceğini söyledim. Onunla görüşmesinin çalışmasında daha faydalı olacağını ve elinde bir imkan varsa mutlaka ilgileneceğini belirtmiştim.

İlerleyen zaman diliminde haberdar oldum ki Kaymakam Bey tamda tahmin ettiğim gibi haberi olur olmaz Kamuran Hanım’la görüşmüş. Konuya çok yakın ilgi göstererek birlikte çalışmalarında sıkıntı olmayacağını hatta Erbaa’da yapılacak depremle ilgili her toplantıya davet edeceğini, konunun Erbaa için hayati öneme sahip olduğunu ve mutlaka en kısa sürede çalışmalar yapmak istediğini, öğrenince şehrimiz adına mutlu oldum.

Sonraki safhaları fazla bilemiyorum ama o günden sonra belli bir aşamaya gelindiğini tahmin ediyorum. Zira şehri ve milleti için çabalayan, Kaymakam Bey ve Kamuran Hanımla şu zaman diliminde pek görüşme fırsatımız olmadı.

Ezcümle; ‘Asrın Felaketinde’ şehirde adından söz ettiren, insan üstü bir gayretle elinden gelenin fazlasını yaptığına şahit olduğumuz, Kaymakam Bey bir kez daha şehrin ve insanlarımızın takdirini kazanacak, geçmiş dönemde şehrimizde görev yapıp unutulmayanlar listesine adını altın harflerle yazdıracak bir işe girişmiş.

Bu vesileyle tekrar hatırladığımız konuyla yeniden ilgilenmek bizi mutlu ettiği gibi en kısa sürede daha iyi haberlerle siz değerli okurlarımıza çalışma hakkında malumat vermeyi umut ediyoruz.

Fatih Kaplan

ERBAA - 13:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]