11° Açık

Fatih Kaplan: Erbaa’da Hedef Lale Devri ve Sülale Devri Devam Etsin mi?

ERBAA - Mart 10, 2024 11:08 A A
Bu karede olanların bazı ortak özellikleri var ve sırası geldikçe zamanla hepsini yazacağız.
Öncelikle bu resmi açıklayalım; MHP Erbaa İl Genel Meclisi adayları.
Namık Ateşli; Ahmet Yenihan döneminde arkadaşlarıyla beraber kurdukları İpekyolu A.Ş. ‘nin kurucusu ve büyük ortaklarından ki şu anda Belediye meclis üyesi adaylığı listesinde ismi olanların da bu şirkete ortak olduğunu biliyoruz. Bu şirketin Yenihan döneminde belediyeyle olan iş ilişkilerini bilmeyen çok azdır.
İyi Parti kurulma döneminde Meral Akşener’in peşinde oğluyla beraber ateşli ateşli koşan Namık Ateşli’nin oğlu şu an Mhp Milletvekilinin danışmanı.
2019-2024 arası Erbaa Belediyesi birinci sıra meclis üyesi olan Ateşli’nin, yeğeninin hanımı 2019 seçimlerinden sonra Erbaa Belediyesi’nde işe başladı. Bu hanımın eşi ise Ahmet Yenihan döneminde belediyede müdürdü.
Bir başka yeğeni yakın dönemde belediyede işe başladı. Daha doğrusu yeğeninin oğlu. Bu yeğenin dedesi belediyeden emekli, babası belediyeden emekli şimdi oğlunu emekli edecekler galiba.
Ateşli, geçmiş dönemde belediyeden Mhp’li işçiler çıkarılırken eski başkan Yıldırım’a; “Benim işlerime dokunmayın ben onların gazını alırım…” Diyen biri.
Üstelik bilmediğiniz başka bir şey daha söyleyeyim. Geçen yıl eski başkan Hüseyin Yıldırım’ı gece yarısı arayıp; “Sayın başkanım lütfen Fatih Kaplan’dan rica etseniz oğlum hakkında yayınlayacağını söylediği şeyi yayınlamasa…” Diyecek kadar bizde kredisi birmiş birisi.
Şimdi ise aynı Namık Ateşli kendi yazdıkları üyelere güvenmeyip kendini birinci sıradan il genel meclis üyesi adayı yapan kişi.
Üstelik bu iddia olmakla birlikte araştırdığımız bir konudur, seçimlerden sonra yeni bir imar planı hazırlanarak bazı şahısların tarlalarının arsaya dönüştürüleceği, planlanan üçüncü organize sanayi bölgesinde yeni imar değişikliğiyle bazı şahısların yine servetinin katmerleneceği duyumunu aldık ve onu araştırıyoruz ki onun altında da Ateşli ve İpekyolu vari bir yapılanma var mı diye derin bir araştırmanın içindeyiz ki bulursak anında sizlerle paylaşacağız.
Ezcümle oy verirken bazı şeyleri ve memlekette dönen fırıldakları bilmek lazım.
Demiştim ya dostumuzla sohbetimiz güzeldi. Teşkilatta olan çoğu fırıldağı ve ranttan emin olma ve geçmişi yad etme şansı bulduk. Onun da hatırına devam edeceğiz. Bizim, ülkeye, ülkümüze, milletimize borcumuz var. Ve bizler ülkümüz ve ideallerimiz üzerinden geçinenlere set çekecek kadar duruşumuz olmalı.
Bu yazının devamı gelecek…
Hani diyor ya kopya çekmeyi adet edinen; “Kim kiminle yürüyor ona bakın siz!”
Geçende güzel bir söz söyledi bir dostum; Bozkurtlar Boşkurtları yenecek demişti. Maksadımız birilerini yenmek nefsimizi yüceltmek değil ne pahasına olursa olsun neslimizi bazı kenelerden kurtarmaktır.
ERBAA - 11:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]
 • 02
  Tokat Belediye Plevnespor’da Yeni Yönetim Kurulu Oluştu
  Tokat Belediye Plevne Spor Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada kulübün yeni yönetim kurulunda alınan kararlar açıklanarak yönetim kurulundaki görev dağılımı yapıldı. Yapılan açıklama şu şekilde: İşte Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Yönetimi ve Görev Dağılımı Tokat Belediye Başkanı M. Kemal Yazıcıoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunun görev dağılımı yapıldı. Peki kimler hangi görevi aldı? ONURSAL BAŞKAN YÜCEL […]
 • 03
  Şair- Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu: Adı Rojarya İsimli Eserini Okurları İçin İmzaladı
  Kalemin Gücü Platformu Kurucusu Şair-Yazar Birol Yıldız Hatipoğlu son olarak kaleme aldığı; Adı Rojarya isimli kitabının imza gününde sevenleri ve okurlarıyla buluştu. Birol Yıldız Hatipoğlu imza günü dolayısıyla kendisini yalnız bırakmayan dostları için yayınladığı teşekkür mesajında: “ADI ROJARYA” isimli Romanımın imza gününde beni yalnız bırakmayan, her türlü destekleriyle yanımda olan; Başta İstanbul Cemevi Eğitim ve […]
 • 04
  Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya Parti Teşkilatları Açılışı İçin Geliyor
  Son cumhurbaşkanlığı seçiminde Ata İttifakı’nın adayı olan ve ikinci turda Cumhur İttifakı’nın adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen ve seçimden sonra parti çalışmalarına hız vererek il-ilçe teşkilat binalarının açılışını gerçekleştiren Sinan Oğan Tokat ve Erbaa’ya geliyor. Türkiye İttifakı Partisi Erbaa İlçe Başkanı Mustafa Ay’dan aldığımız bilgiye göre; Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, 01/06/2024 […]
 • 05
  Niksar Kamping Hızla Yeni Sezona Hazırlanıyor
  Niksar Belediyesi’nden yapılan açıklamada: “Niksar Kamping’de yeni sezon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanımız Semih Tepebaşı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “ Seçim döneminde bir çok vatandaşımızdan Niksar Kamping ile ilgili çokca şikayetler aldık. Bizlerin seçim döneminde zaten vatandaşlarımıza bir vaadi olmuştu burayla ilgili. Şimdi ilk etap çalışması olarak Niksar […]