18° Az bulutlu

Fatih Kaplan: Stk Seçimlerinde Teşkilatın Yaptığı Hatanın Faturasını Bulut mu Ödeyecek?

ERBAA - Ocak 17, 2023 10:54 A A

Stk Seçimlerinden Gelecek Zararı Görmemek Siyasi Hatadır
Erbaa’da son dönemde bazı Sivil Toplum Kuruluşlarının seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatının seçimlere müdahil olmaya çalışmasını tüm şehrin ibretle izlediğini gözlemliyoruz.
Bu seçimlere, Erbaa Esnaf Odası, Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini örnek verebiliriz.
Şimdi sıra geldi Erbaa Kredi Kefalet Kooperatif seçimlerine.
Sayın ilçe başkanı ve yönetiminde olan bazı kişilerin bu seçimlere açıkça müdahil olduklarını bir taraf için gece gündüz demeden çalıştıklarını duyuyoruz. Bir adayın ise özellikle yerel seçimlerde gösterdiği üstün başarıdan (?) dolayı bugün diyet ödeme sırasının Mhp teşkilatında olduğunu söylediğini, partiyi arka bahçesi gibi göstermeye çalıştığını gözlemliyoruz. Verilen desteğin aşikârdan yapılmasında bir sakıncanın olmadığını söyleyenleri de duyuyoruz. Sıfırcı bir belediye meclis üyesinin yakınında bulunanlara baskı yaptığını bile duymamız artık bizi şaşırtmıyor.
Tüm bunlarla beraber Tokat Milletvekili Yücel Bulut’un bunlardan haberinin olmamasını imkansız olduğunu var sayıyoruz.
Peki bu seçim teşkilatın dediği olsun ya da olmasın tuttukları taraf kazansın ya da kazanmasın kaybeden taraf faturayı kime kesecek?
Cumhur İttifakı’na keserse sorumluluğu kim alacak?
Cumhur İttifakı’nda karar kılıp Mhp’ye keserse önümüzdeki yerel seçimlerde Mhp ne hallere düşecek?
Dört ay sonraki seçimlerde oy istemeye gelen Yücel Bulut kaybeden herhangi bir tarafla karşılaştığında ne cevap verecek?
Mhp’sinden Hdp’sine kadar önümüzdeki seçimleri var olma mücadelesi olarak gören partilerin söylemleri ortadayken bir ilçe teşkilatının ne bir mahalle toplantısı, ne gezisi ne de her hangi elle tutulur bir çalışması yokken üzerine vazife olmayan bir seçimde bu kadar aktif rol almasını kim, nasıl açıklayabilir?
İlk savunma refleksi olarak; ‘Biz hiçbir şeye karışmıyoruz. Bunların hepsi iftira…’ söylemi ise hem bizim yaptığımız ilkeli gazetecilik anlayışına haksızlık hem de milletin gözünün önünde ayan beyan ortada olan işlerden haberi olan milletimizin aklıyla dalga geçmek olur.
Teşkilatın yaptığı hatanın faturasını Cumhur İttifakı ödemesin, Mhp ödemesin, esnaf ödemesin, millet ödemesin. Teşkilat genel seçimlere hazırlansın işini yapsın. Mhp teşkilatı ayakçıların ayak oyunlarını çevireceği yer değildir, olmamalıdır!
Teşkilatçılık ilçe başkanının yanında dikilip, mahallenin süslüsü gibi poz verip, belediyeye sadece bu yıl iki buçuk milyon su borusu faturası kesme yeri değildir.
Yücel Bulut’un tüm bunlardan bugüne kadar haberi yoksa bu saatten sonra haberi var. Eğer haberi yoksa bu da en büyük handikaptır. Tokat’ın en büyük ilçesinde olanlardan haberi yoksa memleketle irtibatı kalmamış demektir.

Bırakın esnaf kararını tek başına versin. Bırakın herkes işini yapsın. Bırakın sandık gelsin millet istediğine karar versin.
Tüm bunlara vekil engel olamıyorsa zaten Erbaa’da yerle bir olmuş olan kariyerine bir tekme daha vurulacağının farkında olsun.
Esnaf dayatmaya zorlamaya baskıya gelmez.
Seçimde tüm taraflara başarılar dilerim.
Fatih Kaplan 17/01/2023

ERBAA - 10:54 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]