Kapalı

Fatih Kaplan: Tokat Valisi ve Eşinin İsimlerini Şehrimizin, Ülkemizin, Milletimizin Kalbine Altın Harflerle İşleyeceğiz

YAZARLAR - Şubat 27, 2023 17:53 A A

Millettimiz, Adınızı Kalbine Altın Harflerle Yazacak
Sayın valimizi ve eşini unutulmamak üzere elimizden geldiğince; şehrimizin, ülkemizin, milletimizin kalbine altın harflerle işleyecek hatta kazıyacağız.
Neden mi?
‘Asrın Felaketini’ yaşadığımız ilk günde deprem bölgesine görevlendirilen Valimiz Numan Hatipoğlu bölgede çalışmaya başladığı ilk günden itibaren özverili çalışmalarının yanı sıra Tokat’tan yapılan işleri de en mükemmel şekilde organize etmiştir.
Sadece Tokat’ın veya Tokatlının değil şu an canla başla hizmet ettiği bölgedeki insanımızın da takdirini kazanan Hatipoğlu Gazi Osman Paşa’nın, Onbeşliler’in ruhlarını şad etti. Kahraman şehrimizin kahraman torunlarını başarıyla temsil etmekle kalmamış, adından yıllarca söz ettirecek bir çabayla gecesini gündüzüne katarak çalışmalarına devam ediyor.
Kriz yönetiminin tüm incelikleri sadece sokaklarda gezmekle de olmuyor. Güvenliğinden, malzeme dağıtımına, barınmasından sıcak aş dağıtımına birçok konuya ayrılan Kriz yönetimi bu, ‘Asrın Felaketinde’ bir şeyi daha ön plana çıkardı.
Tokat’tan giden yüzlerce tır malzemenin sevk ve idaresi, yerine ulaşması, korunması ve dağıtılması işlerinde yine sayın valimizin kaymakamlarla olan irtibatına şahit olduk. Yaptığı organizasyonda belki ufak tefek bazı münferit sıkıntılar olmuş olabilir fakat geri planda kaymakamları ve tüm birimleriyle mükemmel derecede işleyen bir sistemle yardımlar yerine sağ salim ulaşıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.
Ulusal basında Adıyaman veya Gölbaşı ilçesinde herhangi bir olumsuzluğun yer almaması işte bu planlı çalışmanın ürünüdür.
Velhasıl kelam sayın Valimiz, Gazi Osman Paşa’nın, Onbeşlilerin torunlarının yüzümüzü ağartmıştır.
Devletin yüzakı olmuş, makamın nasıl kullanılması gerektiğini cümle aleme kanıtlamıştır.
Eşi Ayfer Hatipoğlu’nun çalışmalarına aslında ayrı bir sayfa açsak yeridir. Tokat’a gelen misafirlerimizin rahat etmesinden tutun da en ufak ihtiyaçlarının karşılanmasına kadar en ufak detayları düşünerek onların rahatı için üstün bir çaba harcadığını biliyoruz.
Sadece ihtiyaçların karşılanması değil gelen misafirlerimizin psikolojik destek-travmaların üstesinden gelmek için yapılacak çalışmaları organize ederek, meslek alanına giren Psikolojik-Danışmanlık işlerini bir lokomotif gibi üstlendiğini ve makama ayrılan lojmanda kalmak yerine vatandaşlarımızın derdiyle hemhal olduğunu yakından takip ediyoruz. Ki bu çalışmalarını daha öncede kesintisiz yerine getirdiğini tüm şehir bilmektedir. Kâh bir şehit ailesinin yanında kâh bir okulda gördüğümüz Ayfer Hatipoğlu’na minnettarız.
Bizler efsane Valimiz Recep Yazıcıoğlu’nun adını çocukken duyduk büyüklerimiz anlattı biz dinledik ve onu hiç unutmadık.
Bugün, görerek yaşayarak üstün bir gayrete ve samimiyete şahit olmakla şerefyabız. Tekrar edelim: Sayın valimizi ve eşini unutulmamak üzere elimizden geldiğince; şehrimizin, ülkemizin, milletimizin kalbine altın harflerle işleyecek hatta kazıyacağız.
Biz sizden razıyız Allah’ta sizden razı olsun.
Fatih Kaplan 27/02/2023

YAZARLAR - 17:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 02
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 03
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 04
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]
 • 05
  Av. Mustafa Alparslan Demir: Ağabeylerin Değil Milletimin Hizmetkarı Olacağım
  İyi Parti Erbaa Belediye Başkan Aday Adayı M. Alparslan Demir ilçede faaliyet gösteren basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Adaylık süreci, yerel siyaset ve izleyeceği yol haritasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demir’in düzenlediği basın toplantısına ayrıca İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Fatih Sönmez ve partinin bazı mahalle temsilcileri katıldı. Demir, davetine icabet eden basın İyi Parti […]