Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: Ak Parti Yereldeki Bazı Lüzumsuzları Söndürmelidir

YAZARLAR - Haziran 26, 2022 22:06 A A

Ak Parti Gereksiz Yüklerinden Kurtulmalıdır

Son yerel seçimlerin üzerinden üç yıla yakın zaman geçmiş, genel seçimlere az bir zaman kala yirmi yıldır ülkeye hizmet eden Ak Parti iktidar olmak istiyorsa, etrafına kümelenmiş gereksiz yerel siyasetçilerden kurtulmalıdır.

Bunlar, yerelde siyaset üretmek yerine emir komuta zinciri içinde kendi rahat ve refahları için yerlerinde bir milim kıpırdamayan ruhsuzlar… Diye söze girsem sanırım konuyu özetlemiş olurum.

Buna eklenebilecek çok başlık var aslında.

Örneğin; kendi belediye başkanına bir takım uygunsuz yakıştırmalar yapılmasına, bunlarda gün geçtikçe çürüyen birer kara propaganda olduğu meydana çıkmasına rağmen tüm bu iddialara karşı harekete geçmek yerine üç maymunu oynayan gereksiz yerel siyasetçileri ekleyebiliriz.

Veyahut; son yerel seçimlerde partisini arkadan hançerlemiş, tuzak kurmuş, ihanet etmiş, bugün de zevk sefa içinde hayat süren, partisi sayesinde makam-mevki sahibi olmuş kendilerini dev aynasında gören birkaç meczubu bile görevden alamayacak kadar beceriksiz yerel yöneticiler varsa bunları da Ak Parti acilen bir kenara koymalıdır.

Ya da; yerelde çiftçinin olması gereken toprağı iş adamlarına peşkeş çekilmesine rıza gösteren, bazı milli emlak topraklarının kendi köylüleri veya kendi yakınları tarafından paylaşılmasına aracılık eden yerel yöneticiler varsa bunların da acilen görevlerinden uzaklaştırılması gerekir.

Ya da; kamu malını sağa sola peşkeş çekenlerin aynı görevde devam etmemelerine engel olamayacak kadar basiretsiz olanları bir dakika bile yerinde bırakmaması gerekir.

Yerelde yaptığı siyasette etnik milletçiliği bir kenara bırakamadan kendi partisine tuzaklar kuranları halen dost gibi gören yerel siyasetçiler varsa bunların da makamlarında durması partisine ihanettir.

Hele kendine tanınan işçi kadroları varsa ve bu kadroları karşı taraftan herhangi bir ikiyüzlü ahmak siyasetçiye peşkeş çeken varsa buna da düpedüz ahmaklık denir. Yerel siyasetçinin işi tosuncukları İtfaiye eri yapmak değildir. Ya da kenelerin büyümesine yardım etmek hiç değildir.

Her beceriksizliğine, ‘İttifak var…’ kılıfıyla yaklaşıp işine geldiği anda İtffak’ı rafa kaldıran varsa yine Ak Parti gereğini yapmalıdır.

Genel merkezler gecesini gündüzüne katmışken yereldeki siyasetçilerin basiretsiz ahmakça davranışları yüzünden merkeze olan güven giderek sarsılmaktadır.

Yukarıdaki örnekler çoğaltılabilir.

Velhasıl kelam Ak Parti özüne dönüp, burnundan kıl aldırmayan yerel siyasetçileri bir kenara koyarak çevreyle kucaklaşmak zorundadır.

Yenilmeden önce yenilenmekte fayda olduğunu Ak Parti Genel merkezi ve Sayın Cumhurbaşkanı çok iyi biliyor. Dün yola çıktıklarının % 90 nı boşuna değiştirmedi. Kendi deyimiyle; ‘Uyum sağlayamayan bizden uzak olsun…’ diyor.

Fatih Kaplan 26/06/2022

YAZARLAR - 22:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]