15° Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: Almanya-Biz-Bölgemiz-Belediyemiz-Altınımız-Enayimiyiz-Kölemiyiz?

ANADOLUDAN - Nisan 15, 2021 12:00 A A

ALMANLAR- BİZ-BÖLGEMİZ-BELEDİYEMİZ-ALTINIMIZ

Son günlerde ulusal basında çıkan bazı haberlerde ülkemizden bazı belediyeler aracılığıyla yurtdışına, ‘Çevreye duyarlı insan yetiştirme’ adı altında görevli adı alında gönderilen bazı şahısların geri dönmediklerine dair bir takın iddialar ortaya atılmıştı.

Daha sonraki gelişmelerde Erbaa Belediyesi’nin de böyle bir çalışmaya dahil olduğu, belediye meclisinden karar çıktığı belirtilen bir başka haber meydana çıktı.

Erbaa Belediyesi yaptığı basın açıklamasında olayların gelişme safhalarını aktardıktan sonra, alınan meclis kararının varlığını kabul ederek fakat gönderilme işinin gerçekleşmediğini açıkladı.

 

Olayın basit olmadığı ulusal basında çıkan bazı haberlerden anlaşılıyor. Ülke dışına çıkan veya kaçırıldığı iddia edilen kişiler arasında Fetö, Pkk ve Dhkpc militanlarının olduğu şüphesi üzerinde durulduğu için İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlatmış. Konu ilerleyen günlerde tüm yönleriyle açığa çıkacaktır.

Şimdi cevaplanması gereken bazı noktaların belediyemiz ve hatta diğer belediyeler tarafından cevaplanması gerekmektedir.

 • Bölgemizde, ‘Çevreye duyarlı insan yetiştirme’ konu başlığıyla irtibata geçilen firmayla belediyeden kim irtibata geçmiştir.
 • İrtibata geçen kişi bir rapor hazırlayıp belediye başkanı ve belediye meclisine yeterli bilgi vermiş midir?
 • Konu ve firma derinlemesine araştırılmış mıdır?
 • Gönderilecek kişilere bir ‘kilit firması’ nasıl bir eğitim verecek ve ‘Çevreye duyarlı birey’ yetiştirecektir?
 • Almanya menşei firmanın Erbaa’da altın madeni çalışmalarından hemen önce bölgemizle irtibat kurması olağan bir olay mıdır?
 • Almanya vakıf veya derneklerinin ülkemiz ve bölgemizde Siyanür meselesini bahane ederek vatandaşları provoke edici çalışmalar yapmasıyla, böyle bir çalışmanın bağlantısı var mıdır?
 • Geçtiğimiz bahar aylarından itibaren ilçemizin tanımadığı figürlerin ortaya çıkarak ve bilgi sahibi olmadan, araştırma yapmadan insanlarımızı yönlendirme çalışmalarıyla beraber bu kişilerin Almanya menşei vakıf-dernek-şirket-üniversitelerle herhangi bir bağlantısı var mıdır? Araştırılmış mıdır?
 • Bu kişiler içinde hayatını Almanya’da sürdürmeyi planlayanlar var mıdır? Bu konu belediyemiz tarafından araştırılmış mıdır?
 • Şirketle belediye bağlantısını kuran bir nevi şirkete kefil olup işin olması için çalışan kişi belediye personeli midir?
 • Şirketi bulan şahsın banka hareketleri ve mal varlığı incelenmiş midir?
 • Belediye personeli ise belediyemiz ortaya çıkan bu olumsuzluğun ardından şahıs kimse ona soruşturma açmayı düşünmekte midir?..

 

Sorular çoğalır fakat cevapları kısadır: evet-hayır.

Konu ise üstü hemen örtülebilecek bir olay değildir. Almanya’nın tüm bağıntıları ve amaçları bilinmeli bundan sonra yapılacak işler, atılacak adımlar ona göre atılmalıdır. Bugün yapılacak hataların yarın telafisi zor olur. Yönetilenlerin yanılma payı vardır fakat yöneticilerin yanılma payları çok azdır!

Büyük ve güçlü Türkiye için yüzyıllarca bu topraklarda mal varlıklarına bekçilik yapması istenen Türk milletinin şaha kalkması ve askerlik, çiftçilik, çobanlık ve boş meraları bekletilmekten başka iş yapmasına müsaade edilmeyen, efendilere köle olarak görülen milletimizin zenginleşmesi için her konu en ince detayına kadar araştırılmalı ve adımlar ona göre atılmalıdır.

Hiç kimse, hiç bir yabancı güç devlet, ajan, misyoner, satılık uşak, emperyalist maşa bizi ne enayi ne köle ne de ahmak olarak görmesin.

Dünyanın en fazla siyanürünü üreten, en fazla nükleer atık biriktiren, en fazla silahını üreten bir ülkeden bizim alacak ‘Çevre’ dersimiz yoktur.

Amacımız kimseyi kötülemek veya karalamak değil fakat bu topraklar ne Alman ayısının ne de onların maşalarının değil bu topraklar kanıyla toprağı hak eden Türk Milletinindir!

Fatih Kaplan 15/04/2021

ANADOLUDAN - 12:00 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 02
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 03
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 04
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]
 • 05
  Karagöl’ün Yarattığı Lale ve Sülale Devri Listesi
  Haber merkezimiz, Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin’in iddiaları arasında yer alan Lale Devri ve Sülale Devri iddialarını perçinleyen bir listeye ulaştı ve onu halkımızın istifade etmesi için yayınlıyoruz. Buna ek olarak Karagöl’ün ihalelerde genellikle aynı kişilerle ticaret yapması doğrudan teminlerde sürekli aynı kişilerden milyonlarca liralık alışverişi vatandaşların yoğun tepkisini çekmiş fakat Karagöl, […]