11° Açık

Fatih Kaplan Yazdı: Babacan Şımarık Çocuk İmajından Kurtulamıyor

YAZARLAR - Mart 11, 2022 17:32 A A

 

Ak Parti Eski Milletvekili, Recep Tayyip Erdoğan Başbakanlığı Döneminde Ekonomiden Sorumlu Bakan olan. Son dönemde 2018 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına imza verip, Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı adayı olması için yapılan toplantıda olduğu ortaya çıkan sonrasında siyasi hayatına; Deva Partisi Genel Başkanı olarak devam eden Ali Babacan’ın sosyal medya paylaşın sitesi olan You Tube’de program yapacağını ve konukları olacağını açıkladı.

Ali Babacan’ın bu çıkışıyla; ‘Siyasetten umudunu kesti…’ söylentilerinin yanı sıra; ‘Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy’i örnek aldığı…’ onun izlediği yöntemde olduğu gibi önce şov dünyasında kendini kanıtlamak daha sonra yine aynı onun gibi kadife bir devrimle siyaset sahnesinde başarılı olma umudunun çabası olarak algılanmaya başlandığı konuşuluyor.

Hayatının farklı zamanlarında farklı noktalarda yer alan Ali Babacan bundan sonra hangi yelpazede olur hangi oluşumun içinde yer alır veya kime nasıl bir payanda olur bilemeyiz fakat bildiğimiz bir şey varsa onun siyasetten umudunu erken kestiğidir.

Hakkında çıkarılan; ‘Kraliçenin Truva Atı’ dedikodularını kendisi yalanlamadı fakat Bilderberg toplantılarına belirli bir dönem katıldığını, bu toplantılarda hangi kararların kimler tarafından nasıl alındığını tüm dünya biliyor.

Şimdi  kendi kanalını kurmasına, program yapmasına tabi ki sözümüz yok. Lakin hani küçük çocuklar vardır; Oyuncak ister alırsınız hemen sıkılır, bir yenisini ister, oynar hemen bir başkası der… bunun ardı arkası kesilmez. Ne kendisi mutlu olur ne de oyuncak alanları mutlu eder. Babacan yaptıkları, söylemleri ve verdiği imajla şımarık çocuktan öteye gidemiyor.

Anadolu insanı her şeyde önce mertliği sever. Hatta düşmanın bile merdini sever. Siz meydanlarda (Pardon henüz meydanlara çık(a)madı.) küçük toplantılarda millete; ‘Hem bir adaya imza verip hem de bir başka aday için şu nedenden dolayı destek aradım…’ diyebiliyor musunuz?

Dün yaptıklarınıza, yarına bırakacağınız  mirasa bakar.

İnsanların bugün karşısına çıkmak için güler yüzlü olmanız yetmez.

Bugün eleştirdiğiniz bir çok şeyin dün mimarı siz iseniz bugün fazla konuşmadan, ayak altında dolanmadan bir kenarda beklemeniz en güzelidir.

Konuşmalarınızın çoğunu mesleğimiz gereği takip ediyoruz. Sürekli eleştiriyor daima yanlış yapıldığından bahsediyorsunuz.

Bahsetmediğiniz tek bir şey var: Çözüm?

‘Ben yaptım…’ diye anlattığınız her işin altında Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası varken siz kime neyi nasıl izah edersiniz bilemem.

İşiniz Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’ye tavsiyem odur ki; sayın Babacan sizinle masaya otururken bir başkası için destek arıyor mu aramıyor mu iyice araştırın.

Yine de ne olursa olsun sayın Babacan’a yapacağı programda başarılar dilerim. Eh ne demiş Nasrettin hoca; Ya tutarsa!

 

 

 

 

YAZARLAR - 17:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]