11° Parçalı az bulutlu

Fatih Kaplan Yazdı: Başkan Karagöl Bir Teşekkürü Hak Ediyor

YAZARLAR - Ocak 28, 2022 13:30 A A

“Delikanlım, işaret aldığın gün atandan

Yürüyeceksin… Millet yürüyecek arkandan!

Sana selam getirdim Ulubatlı Hasandan…

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın;

Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın.!

 

Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin!

Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın!

Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın…

 

Yürü, hâlâ ne diye kendinle savaştasın?

Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın.!”

Diyordu Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya.

‘Milletini en çok seven ona en çok hizmet edendir’ şiarıyla hareket eden Ertuğrul Karagöl bir teşekkürü hak ediyor. Genç yaşına rağmen bu afette gösterdiği beceri takdire şayandır. Fakat yapacak daha çok işi gidecek daha uzun yolları vardır.

Erbaa son zamanların en büyük kar yağışlarından birini aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi verilerine göre Tokat dahil en fazla yağışın olduğu Erbaa’da ilk dakikadan itibaren çalışmalarıyla ekibini harekete geçiren ve Erbaa Belediyesi’nin tüm çalışanlarını seferber ederek çalışmaya başlayan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’e tüm Erbaalılar adına teşekkür ederiz.

Olayın görünmeyen yönünü bilenlerden biri olarak diyebilirim ki yağışların başlamasından önce Erbaa Belediyesi acil durum koordinasyon merkezini kurup başına geçen, aralıksız çalışmayı uykuya tercih eden bir belediye başkanını ayakta alkışlamak gerekir.

Tokat merkez, Turhal, Almus, Zile gibi birçok şehir karla yaşamaya alışkın ve ona göre tedbirlerini almışken oralarda birkaç santimlik kar serpintisiyle mücadelede sıkıntılar yaşayan belediyelere rağmen  Başkan Karagöl, merkeze bir metreye, köylere bir metrenin üzerinde yağış olmasına bakmaksızın gecesini gündüzüne katıp halkın bu afetten en az seviyede etkilenmesini sağlamışlardır.

Sadece merkezde değil Özel İdarenin ekiplerine de azami derecede yardımcı olan yine Başkan Karagöl’dür. Her ne kadar yapılan paylaşımlar, çekilen resimlere baktığımızda belediye ekipleri reklamlarını yapmamış olsalar dahi bu yardımı ve çalışmayı hiç kimse inkar edemez. Ama yine de Erbaa Belediyesi’ne tavsiyemizdir ‘Mahluk bilmese bile Halık bilir.’ Anlayışını bir kenara bırakıp bu çalışmaları halkın takdirine sunmalarıdır.

Peki bu çalışma ve özveri yeterli olmuş mudur?

‘Nasıl olsun…’ dersek yanlış söylemiş olmayız. Kaç gündür yağan kara, fırtınaya, olumsuzluğa rağmen elden gelenin en iyisi yapılmıştır. Bu yağışlar ders olacak ve bundan sonraki yıllar için hazırlıklar ona göre yapılacaktır.

Tekraren gecesini gündüzüne keten ve acil durum ekibinde yer alarak günlerce evinin yolunu unutan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

Eleştirmemiz gerektiği zaman eleştirinin en haklısını, hizmeti takdir gününde ise takdiri esirgemeyeceğimizi okurlarımız çok iyi bilmektedir. Bugün takdir günüdür.

Veriler Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi ölçüm rakamlarıdır:

Fatih Kaplan  28/01/2022

 

YAZARLAR - 13:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • ömer şahin Şubat 3, 2022 00:33

  teşekkür ederim fatih bey belediye ve baskan karagöl e yolu açık olsun

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa’dan Çeçenistan’a Giden Altın Bileziğin Öyküsü
  Dudayev’e Erbaa’dan Giden Altın Bileziğin Öyküsü Çeçenistan’nın bağımsızlık mücadelesi verdiği yıllardır ve dünyanın her tarafından yardımlar ulaştırılmaya çalışılır. O günlerde Erbaa’da bir yardım kampanyası düzenlenmek istenir, öncülüğünü Erbaa Radyo Televizyonu ve onun sahibi olan Hasan Ergöçmen’nin yaptığı bir organizasyon teşkil edilir. Fakat devlet olarak Rusya ile olan ilişkilerimizden dolayı Çeçenistan adına kampanya düzenlemek imkansızdır. Çare […]
 • 02
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Erbaa Organize Sanayii Bölgesiyle İlgili Bir Basın Açıklaması Yaptı
  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, bugün Erbaa’da ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir basın toplantısı düzenledi ve son günlerde bazı sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamalara dair basın mensuplarına bilgi vererek konuya ilişkin basın açıklaması yaptı. Hatipoğlu’nun basın açıklamasında, Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak, Erbaa Organize Sanayii Bölgesi başkanı S. Selçuk Barsbay ve Erbaa Belediye Başkanı […]
 • 03
  Fatih Kaplan: İki Başarılı Devlet Adamımız Varolsunlar
  İki Başarılı Devlet Adamı Bugün ki köşe yazımı şehrimize hizmet için atanmış iki Devlet adamımıza ayırmak istedim. İlki Tokat Valisi Numan Hatipoğlu. Sayın valimizi göreve geldiği günden bugüne değişik demografik ve sosyolojik yapıdaki şehrimizin hemen hemen her noktasında gece gündüz demeden hizmet etme gayretinde görüyoruz. Ülkemiz ve milletimiz yakın dönemde zor sınavlardan geçti ve bunların […]
 • 04
  Solaklı’da Bir İlk: Kadın Başkan Seçildi
  SOLAKLI’DA BİR İLK: KADIN BAŞKAN SEÇİLDİ   Trabzon’da üç mahalleyi bir araya getiren, Kurucu Başkan Nizamettin Bilici’nin aday olmadığı Karaçam Uzuntarla Köknar Eğitim ve Yenilik Derneği (KUKDER) 1. Genel Kurulunda Bahar Şeker, Dernek Başkanı olarak seçildi. Divan başkanlığını Nizamettin Bilici’nin yaptığı genel kurulda, Bahar şeker ve Dursun Ali Kabaoğlu üye, Ercan Dursun katip üye olarak […]
 • 05
  Eray Koral’dan Vatandaşa Bayramda Yerel Esnaftan Alışveriş Çağrısı
  Erbaa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eray Koral yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Ahilik kültürünü ve “Hakka hizmet, halka hizmet” anlayışını benimseyen her bir esnaf ve Sanatkarımız, başı Rahmet, ortası Mağfiret sonu Cehennem azabından kurtuluş olan On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Ramazan ayı boyunca vatandaşlarımıza en güzel […]