10° Kapalı

Fatih Kaplan Yazdı: Başkan Karagöl Bir Teşekkürü Hak Ediyor

YAZARLAR - Ocak 28, 2022 13:30 A A

“Delikanlım, işaret aldığın gün atandan

Yürüyeceksin… Millet yürüyecek arkandan!

Sana selam getirdim Ulubatlı Hasandan…

Sen ki burçlara bayrak olacak kumaştasın;

Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın.!

 

Bırak, bozuk saatler yalan yanlış işlesin!

Çelebiler çekilip haremlerde kışlasın!

Yürü aslanım, fetih hazırlığı başlasın…

 

Yürü, hâlâ ne diye kendinle savaştasın?

Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın.!”

Diyordu Bayrak Şairimiz Arif Nihat Asya.

‘Milletini en çok seven ona en çok hizmet edendir’ şiarıyla hareket eden Ertuğrul Karagöl bir teşekkürü hak ediyor. Genç yaşına rağmen bu afette gösterdiği beceri takdire şayandır. Fakat yapacak daha çok işi gidecek daha uzun yolları vardır.

Erbaa son zamanların en büyük kar yağışlarından birini aldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi verilerine göre Tokat dahil en fazla yağışın olduğu Erbaa’da ilk dakikadan itibaren çalışmalarıyla ekibini harekete geçiren ve Erbaa Belediyesi’nin tüm çalışanlarını seferber ederek çalışmaya başlayan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’e tüm Erbaalılar adına teşekkür ederiz.

Olayın görünmeyen yönünü bilenlerden biri olarak diyebilirim ki yağışların başlamasından önce Erbaa Belediyesi acil durum koordinasyon merkezini kurup başına geçen, aralıksız çalışmayı uykuya tercih eden bir belediye başkanını ayakta alkışlamak gerekir.

Tokat merkez, Turhal, Almus, Zile gibi birçok şehir karla yaşamaya alışkın ve ona göre tedbirlerini almışken oralarda birkaç santimlik kar serpintisiyle mücadelede sıkıntılar yaşayan belediyelere rağmen  Başkan Karagöl, merkeze bir metreye, köylere bir metrenin üzerinde yağış olmasına bakmaksızın gecesini gündüzüne katıp halkın bu afetten en az seviyede etkilenmesini sağlamışlardır.

Sadece merkezde değil Özel İdarenin ekiplerine de azami derecede yardımcı olan yine Başkan Karagöl’dür. Her ne kadar yapılan paylaşımlar, çekilen resimlere baktığımızda belediye ekipleri reklamlarını yapmamış olsalar dahi bu yardımı ve çalışmayı hiç kimse inkar edemez. Ama yine de Erbaa Belediyesi’ne tavsiyemizdir ‘Mahluk bilmese bile Halık bilir.’ Anlayışını bir kenara bırakıp bu çalışmaları halkın takdirine sunmalarıdır.

Peki bu çalışma ve özveri yeterli olmuş mudur?

‘Nasıl olsun…’ dersek yanlış söylemiş olmayız. Kaç gündür yağan kara, fırtınaya, olumsuzluğa rağmen elden gelenin en iyisi yapılmıştır. Bu yağışlar ders olacak ve bundan sonraki yıllar için hazırlıklar ona göre yapılacaktır.

Tekraren gecesini gündüzüne keten ve acil durum ekibinde yer alarak günlerce evinin yolunu unutan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

Eleştirmemiz gerektiği zaman eleştirinin en haklısını, hizmeti takdir gününde ise takdiri esirgemeyeceğimizi okurlarımız çok iyi bilmektedir. Bugün takdir günüdür.

Veriler Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi ölçüm rakamlarıdır:

Fatih Kaplan  28/01/2022

 

YAZARLAR - 13:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • ömer şahin Şubat 3, 2022 00:33

  teşekkür ederim fatih bey belediye ve baskan karagöl e yolu açık olsun

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Av. M. Alparslan Demir’in Büyük Değişim Çağrısı Nasıl Karşılık Bulacak?
  Av. M. Alparslan Demir, hemen hemen her alanda Büyük bir değişim çağrısı yapıyor. Erbaa Belediye Başkanlığı için İyi Parti’den Aday Adayı olan, Av. M. Alparslan Demir’in seçim kampanyasında kullanacağı dil ve halka vereceği mesajları yaptığı basın toplantısında üç aşağı beş yukarı öğrendik. Bu mesajların ana temasında; Birleştirici bir dil, ayrışmaya karşı bir duruş, şeffaf bir […]
 • 02
  Fatih Kaplan: Olası İşbirliğinde Tokat ve İlçelerinde Yerel Seçimlerde Dengeler Değişebilir
  Meral Akşener ve Özgür Özel’in ilk buluşmasından sonra önümüzdeki yerel seçimlerde işbirliği kararı çıkacak gibi görünüyor ki bu durum haftalardır konuşulan bir olaydı. Böyle bir işbirliğinde Tokat merkez ve büyük ilçelerinde durum nasıl olur, süreç nasıl işler ve gelişir? Tokat merkezde Mhp+İyi Parti+ Chp’nin ortak aday üzerine birleşebileceği bunun tavanda olmasa bile tabanda gerçekleşeceği konuşuluyor. […]
 • 03
  Yılmaz Kayalar Fen Lisesi Yine Ödülle Döndü
  Erbaa Yılmaz Kayalar Fen Lisesi geçen yıl katıldığı Uluslararası ve Ulusal bir çok yarışmadan ödülle dönmüştü. Başarılı okul yine adından söz ettirmeye devam ediyor. İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF 2023 yarışmasından başarıyla dönen Yılmaz Kayalar Fen Lisesi’nden yapılan açıklamada: “Buca IMSEf 2023’ten Bir Gümüş bir Bronz Madalya İle Döndük 22-24 Kasım 2023 tarihleri arasında  İzmir’de düzenlenen BUCAIMSEF […]
 • 04
  Erbaa Yavuz Selim İlkokulu’nda E-Twinning Projesi Başlatıldı
  Erbaa  Yavuz Selim İlkokulu’nda İngilizce Öğretmeni Celile ÖZCAN’ın  yürütücülüğünde başlatılan “From a tale to magic dreams” adlı etwinning projesi  Romanya, Moldova, İtalya ,Slovenya  ve Polonya gibi ülkelerin de katılımıyla 4 ay sürecektir. İlkokul öğrencilerine İngilizce’yi masallar yoluyla eğlenerek öğretilmesini amaçlayan proje, öğrencilerin İngilizce olarak okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmeye yöneliktir. Öğrenciler, dünyanın farklı yerlerindeki […]
 • 05
  Eyüp Eroğlu Verdiği Sözü Üç Ayda Unuttu yada Halkı Uyuttu
  Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu meşhur; ‘Artık çiçekle böcekle uğraşacak vaktimiz yok…’ açıklamasını yaptığı gün yani 1 Eylül’de Tokat’ta görev yapan basın mensuplarıyla buluşmuş ve ‘Artık önceliğin Kentsel dönüşüm olacağını..’ söyleyerek bu konuda; ’75 konut için ilk kazmanın Kasım ayı içinde vurulacağını…’ açıklamıştı. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Başkan Eroğlu’nun bu sözünü hatırlatarak; “Sayın başkan ya […]