16° Açık

Fatih Kaplan Yazdı: Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’ın Partisine Artısı-Eksisi

TOKAT - Eylül 1, 2022 14:36 A A

Tokat milletvekillerimizin çalışma ve performanslarını değerlendirdiğimiz yazı dizimizde daha önce Ak Parti milletvekillerini değerlendirmiştik. Şimdi sırada Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz beyefendi var.

Sayın Durmaz, Tokat’ta partisini temsil eden tek milletvekili olmakla kalmıyor aynı zamanda Millet İttifakı’nın tek vekili olarak çalışmalarını yürütüyor. Bu açıdan bakıldığında yükü hem çok fazla hem de daha fazla insanla iletişime geçip daha fazla olayla uğraşmak zorunda kalıyor. Haliyle böyle bir durumda onun her konuya anında müdahale etmesi beklenemez. Fakat tüm bunlar ortaydayken görüp duyduğumuza göre haberdar olduğu çoğu olaya anında müdahale ediyor veya en kısa zamanda olay yerine gidip tarafların sıkıntıları hakkında bilgi alıyor. En son Pazar ve köylerinde meydana gelen afette aradan birkaç saat geçmeden olay yerine ulaştığına şahit olduk ki mevcut diğer vekillerin kimisi hiç gitmedi kimisi de bir gün sonra afet bölgesine gitti.

Seçmen kitlesiyle ikili ilişiklerinde ise görüp duyduğumuz şehrin hangi kesiminden, hangi partiden kim ararsa arasın her an ulaşılabilen, sıkıntıları dinleyen ve elinden geldiği kadarıyla yardımcı olduğu söylenen bir kişilik yapısına sahip.

Millet İttifakı açısından değerlendirmek gerekirse; her iki tarafın temsilcisi ve sözcüsü olarak şimdiye kadar üzerine düşeni yaptığını söyleyebiliriz.

Sayın Durmaz’a eleştiri yapmamız gerekirse; 2018 yılında Turhal’da yaşanan, çocukların cami ziyareti olayını meclis gündemine taşımasını bugün olsa belki kendisi bile kabul etmeyecektir. Bu olayda büyük ihtimalle tabiri caizse, ‘Mahalle baskısı’ dediğimiz ve çoğu siyasetçinin yaptıktan sonra; ‘keşke yapmasaydım…’ dediği türen bir olay olarak yorumlayabiliriz.

İkinci olarak bir başka eleştirimiz; Sayın Durmaz son dönemde Tokat haricinde gezi ve parti programlarına ağırlık veriyor ki bu parti çalışmaları nedeniyle ona verilmiş bir görev olabilir. Lakin burada yapılması gereken nüfus olarak bir hayli yoğunluğa sahip olan Tokat’ta tek başına bir ittifakın yükünü omuzlayan ve her geçen gün ağırlığı artan bir vekilin kendi bölgesine daha fazla ağırlık vermesi gerekir. Zira millet, seçtiği vekilinin çoğu zaman yanında olmasını arzulamaktadır. Ona ne kadar yakın olursa onu ne kadar çok sık görürse ondaki samimiyete daha fazla inanacaktır. Özellikle son seçimlerde ikinci vekil çıkarmaya ramak kala bir vekil daha çıkaramayan Sayın Durmaz’ın performansıyla partisine daha fazla katkıda bulunabilir.

Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla ve takip edebildiğimiz ölçüde partisi için çabalayan etrafında gizli ve kirli yüz barındırmamaya çalışan, il ve ilçe teşkilatlarıyla fazla sorun yaşamadan siyasetini devam ettiren bir vekilin çalışmalarını analiz edip anlatmaya çalıştık.

Bir de Tokat özelinde bahsetmemiz gerekirse Sayın Durmaz’ı ve ekibini şehrin genel dokusunu bozmaya çalışan, dedikodu ve iftira makinesi gibi çalışan kesim veya kişilerin yanında pek görmedik ve duymadık. Yarın öbür gün duyduğumuz veya gördüğümüz olursa da yazmaktan zaten çekinmeyiz.

Tüm bu çalışmalar sonunda partisine artısı-eksisi nasıl olur, millet beş yıllık çalışmaları sonunda onun yanında ikinci vekili katar mı, bekleyip göreceğiz.

Sayın Durmaz’a çalışmalarında başarılar dileriz.

Fatih Kaplan 01/08/2022

 

TOKAT - 14:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]