11° Açık

Fatih Kaplan Yazdı: Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’ın Partisine Artısı-Eksisi

TOKAT - Eylül 1, 2022 14:36 A A

Tokat milletvekillerimizin çalışma ve performanslarını değerlendirdiğimiz yazı dizimizde daha önce Ak Parti milletvekillerini değerlendirmiştik. Şimdi sırada Chp Tokat Milletvekili Kadim Durmaz beyefendi var.

Sayın Durmaz, Tokat’ta partisini temsil eden tek milletvekili olmakla kalmıyor aynı zamanda Millet İttifakı’nın tek vekili olarak çalışmalarını yürütüyor. Bu açıdan bakıldığında yükü hem çok fazla hem de daha fazla insanla iletişime geçip daha fazla olayla uğraşmak zorunda kalıyor. Haliyle böyle bir durumda onun her konuya anında müdahale etmesi beklenemez. Fakat tüm bunlar ortaydayken görüp duyduğumuza göre haberdar olduğu çoğu olaya anında müdahale ediyor veya en kısa zamanda olay yerine gidip tarafların sıkıntıları hakkında bilgi alıyor. En son Pazar ve köylerinde meydana gelen afette aradan birkaç saat geçmeden olay yerine ulaştığına şahit olduk ki mevcut diğer vekillerin kimisi hiç gitmedi kimisi de bir gün sonra afet bölgesine gitti.

Seçmen kitlesiyle ikili ilişiklerinde ise görüp duyduğumuz şehrin hangi kesiminden, hangi partiden kim ararsa arasın her an ulaşılabilen, sıkıntıları dinleyen ve elinden geldiği kadarıyla yardımcı olduğu söylenen bir kişilik yapısına sahip.

Millet İttifakı açısından değerlendirmek gerekirse; her iki tarafın temsilcisi ve sözcüsü olarak şimdiye kadar üzerine düşeni yaptığını söyleyebiliriz.

Sayın Durmaz’a eleştiri yapmamız gerekirse; 2018 yılında Turhal’da yaşanan, çocukların cami ziyareti olayını meclis gündemine taşımasını bugün olsa belki kendisi bile kabul etmeyecektir. Bu olayda büyük ihtimalle tabiri caizse, ‘Mahalle baskısı’ dediğimiz ve çoğu siyasetçinin yaptıktan sonra; ‘keşke yapmasaydım…’ dediği türen bir olay olarak yorumlayabiliriz.

İkinci olarak bir başka eleştirimiz; Sayın Durmaz son dönemde Tokat haricinde gezi ve parti programlarına ağırlık veriyor ki bu parti çalışmaları nedeniyle ona verilmiş bir görev olabilir. Lakin burada yapılması gereken nüfus olarak bir hayli yoğunluğa sahip olan Tokat’ta tek başına bir ittifakın yükünü omuzlayan ve her geçen gün ağırlığı artan bir vekilin kendi bölgesine daha fazla ağırlık vermesi gerekir. Zira millet, seçtiği vekilinin çoğu zaman yanında olmasını arzulamaktadır. Ona ne kadar yakın olursa onu ne kadar çok sık görürse ondaki samimiyete daha fazla inanacaktır. Özellikle son seçimlerde ikinci vekil çıkarmaya ramak kala bir vekil daha çıkaramayan Sayın Durmaz’ın performansıyla partisine daha fazla katkıda bulunabilir.

Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla ve takip edebildiğimiz ölçüde partisi için çabalayan etrafında gizli ve kirli yüz barındırmamaya çalışan, il ve ilçe teşkilatlarıyla fazla sorun yaşamadan siyasetini devam ettiren bir vekilin çalışmalarını analiz edip anlatmaya çalıştık.

Bir de Tokat özelinde bahsetmemiz gerekirse Sayın Durmaz’ı ve ekibini şehrin genel dokusunu bozmaya çalışan, dedikodu ve iftira makinesi gibi çalışan kesim veya kişilerin yanında pek görmedik ve duymadık. Yarın öbür gün duyduğumuz veya gördüğümüz olursa da yazmaktan zaten çekinmeyiz.

Tüm bu çalışmalar sonunda partisine artısı-eksisi nasıl olur, millet beş yıllık çalışmaları sonunda onun yanında ikinci vekili katar mı, bekleyip göreceğiz.

Sayın Durmaz’a çalışmalarında başarılar dileriz.

Fatih Kaplan 01/08/2022

 

TOKAT - 14:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Fatih Kaplan: Erbaa Kaymakamı Demirayak’a Erbaa Minnettar Olacak
  Devlet adamları vardır yaptıklarıyla bir şehrin hafızasında yer edinir. İyi veya kötü mutlaka ama mutlaka bir şekilde anılır. Bilim insanları vardır yine şehirlerin ve milletlerin hafızasında yerleri olur. Erbaa Kaymakamı İsmail Altan Demirayak’ta Erbaa’da göreve başladığı günden bugüne kadar ki performansıyla şehrin takdirini kazanan devlet adamlarından birisi olarak kendine yer bulacaktır. Kapısına gidildiğinde ardına kadar […]
 • 02
  İma Sanat Akademi’den Bir İlk Daha
  2019 yılından bu zamana kadar birçok tiyatro oyunu ile sahneleri şenlendiren İMA SANAT AKADEMİ, yine bir ilke imza atarak tiyatro sezonunu açıyor. Moliere’nin yazmış olduğu ve Merve ALICI’nın yönetmenliğini üstlendiği “SİCİLYALI YAHUT RESİMLİ MUHABBET” adlı oyunla 24 Eylül Pazar akşamı saat 19.30’da Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür merkezinde seyirci önüne çıkıyor. Oyun ile ilgili düşüncelerine […]
 • 03
  Niksarlı Yazar Dilek Aslan Tetik İkinci Kitabı Fidan’la Okurlarıyla Buluştu
  Tokat Niksar’da büyüyen değerli bir kalem, Dilek Arslan Tetik 2. Kitabı olan; ‘FİDAN’ ın tanıtımını Yusuf Ziya Leblebici sunumuyla 17 Eylül 2023 pazar günü Nazım Hikmet Kültür Merkezinde, şiir dinletisi, söyleşi ve Dilek hanımın kızı Elif Ada Tetik’in gitar resitali ve Dost Candaşı bağlama dinletisi ile gerçekleşti. Yoğun bir katılımın görüldüğü tanıtım gününde, katılımcıların içinde […]
 • 04
  Yeniden Refah Partisi’nden Erbaa Çıkarması
  Yerel seçimlere az bir zaman kalan meydanlar ısınmaya başlarken son dönemde adından çokça söz ettiren ve resmi Yargıtay kayıtlarına göre üye sayısını en çok artıran siyasi parti olarak bilinen Yeniden Refah Partisi teşkilatları yerel seçimler için sahaya indi. Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa Eraslan, Tokat Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Çarkçıoğlu, Tokat Teşkilatı Kadın […]
 • 05
  Karagöllü’nün: Tokat’a İhanet Olarak Nitelediği Alan İmara Açıldı
  İyi Parti Tokat İl Başkanı Hakan Karagöllü, geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yaparak Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun imara açmayı düşündüğü alanın heyelan bölgesi olduğunu belirterek yapılacak çalışmaya; ‘Tokat’a ve Tokatlılara ihanettir…’ sözleriyle tepki göstermişti. Ayrıca yapılan imar değişikliği toplantısında red oyu veren Ak Partili meclis üyesinin istifa ettirildiğini, yapılan jeoloji çalışmasının; ‘Tokat’ın yağış almadığı […]