Açık

Fatih Kaplan Yazdı: Dev Aynasındaki Cüceler

YAZARLAR - Haziran 16, 2021 21:07 A A

Devlet Olduğunu Zannetmekle Devletle Karşılaşmak Arasındaki Fark

Hepimizin bildiği hayali çizgi film kahramanları vardı: Ninja Kaplumbağalar.

Malumdur bunların başında, ‘Usta’ kod adlı bir de eğitmen vardır. Bu kaplumbağalara hemen hemen her şeyi bu öğretmiştir. Malum ‘Usta’ döğüş tekniklerinden, hayat derslerine kadar eğitim verdiği bu yaratıklarla beraber bazen görünürde bazen de görünmeden işler çevirir.

Fakat bu ‘Usta’ ne kadar uzman olursa olsun hayatının bir değişmezi vardır kendisi: ‘Lağım Faresidir!’

Etrafımıza baktığımızda kendini ‘Usta’ zanneden o kadar çok lağım faresi var ki…

Tarif etmeye gerek kalmadan bunların hayatlarını ve etrafında şekillendirdiklerine baktığımızda bu ‘Usta’ pardon ‘Lağım Farelerinin’ kimler olduğunu hemen anlarsınız.

İşte bu ‘Usta!’ lardan birisi günün birinde öyle bir dayılanmış ki; ‘Ben ne devleti tanırım ne de polisi… Sen Kimsin ulen!..’ gibisinden boyundan büyük sözler etmiş. Tabi bu devletin kulağına gitmiş. Çağırmış bu ‘Ustayı’

Demek sen devleti tanımıyorsun öyle mi?

El cevap: “Efendim ne haddimize ben böyle bir söz söylemedim. Ben kimim ki böyle bir söz söyleyeyim. Hem siz benim öyle kendime ‘Usta’ falan dediğime bakmayın ben altı üstü önemsiz bir ‘Lağım Faresiyim’ siz benim öyle çalımlı gezdiğime, fiyakalı göründüğüme ne bakıyorsunuz. Ben kendimi ‘Usta’ olarak tanıtsam bile siz de bilirsiniz ki…”

Efendim işte böyle.

Kendisini dev aynasında görenler, kendini Devlet zannedenler, Devletin üzerinde kendilerinin bir güç olduğunu benimseyenler; Devletin yüzünü gördükleri zaman kendilerinin bir  ‘Lağım Faresinden’ farklarının olmadığını anlamışlar.

Siz devletin makamlarını, milletin verdiği makamı, devlete ve millete karşı kullanamaz ve milleti tehdit edip devleti yok sayamazsınız.

Sayarsanız ne olur?

Sokakta hor hakir gördüğünüz biri gelip yüzünüze sizin 1 Dolarlık adam olduğunuzu söyler ve siz de devletin karşısında kuyruğunu kıstıran uyuz it gibi titrer, söylediklerinizi yutar, tükürdüğünüzü yalarsınız.

Ömrünüzü alçaklık, kumpas, şantaj, yalan, dolanla geçirdiniz ve bir kerecik olsun mert olamadınız. Keşke olsaydınız.

Şimdi önünüzde iki seçenek var.

Ya tüm yaptıklarınızdan pişman olacak ve insan olmanın, millete hizmet etmenin gayretinde olacak ve bizden sonsuz yardım görecek insan yerine koyulacaksınız.

Ya da yine bu zamana kadar yaptığınız alçaklığa, namussuzluğa ve şerefsizliğe devam edip bir ‘Lağım Faresi’ gibi hayat sürecek, bizi her zaman ense kökünüzde hissedeceksiniz.

Seçim sizin Devletin verdiği imkânı Devleti tanımamak için gayrete devam ederseniz Devlet size Devletin nasıl bir şey olduğunu er ya da geç gösterecektir.

Fatih Kaplan 16/06/2021

 

YAZARLAR - 21:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Ömer Çetin: Sadece Milletin Adamı Olacağız
  Ak Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin hafta sonunda İstanbul ziyaretlerinden sonra mahallelerde ev ziyaretlerine devam ediyor. Ev ziyaretlerini miting havasına dönüştüren Başkan Adayı Eğitimci-Sosyolog Ömer Çetin, Ahmet Yesevi ve Mimar Sinan mahallelerinin kesişme noktasında geniş katılımlı ve heyecanlı bir halk topluluğuna hitap ederken genç, çocuk ve kadınların fazlalığı dikkatlerden kaçmadı. Çetin’in konuşması sık […]
 • 02
  Fatih Başara: Erbaa’mızı Türkiye Yüzyılı Şehirleri Arasına Katmaya Hazırız Kararlıyız
  AK Parti Erbaa İl Genel Meclis Üyesi Adayı Fatih Başara, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam ediyor. İl Genel Meclis Üyesi Adayı Fatih Başara, AK Parti Erbaa İl Genel Meclis Üyesi Adayları Oğuzhan Önal, Ahmet Öztürk, Halil Diş ve AK Parti Erbaa İlçe Teşkilatı üyeleriyle; Küplüce, Endikpınar ve Evciler Köylerini ziyaret ederek, köy sakinlerinin istek ve […]
 • 03
  Seçim Ofisi mi Geçim Ofisi mi?
  Erbaa Belediyesi’nin son yıllarda yaptığı harcamalarla ilgili bir dizi söylentiyi inceleyen haber merkezimiz ilginç bilgilere ulaşmaya devam ediyor. Bu bilgiler içinde Erbaa Belediye Başkanı ve adayı Ertuğrul Karagöl’e G.O.P mahallesinde seçim ofisi tahsis ettiği iddia edilen bir firmayla belediye arasındaki iş ilişkisi ve yıllar içinde milyonlarca lira ödendiği ortaya çıktı. Haber merkezimizin araştırmalarında görüşlerine başvurduğu […]
 • 04
  Fatih Başara: Karayaka Toplantımız Seçim Zaferinin En Büyük Göstergesi Oldu
  AK Parti Erbaa İl Genel Meclis Üyesi Adayı Fatih Başara, Karayaka Beldesinde düzenlenen Aday Tanıtım Programında, 31 Mart Yerel Yönetim Seçimleriyle birlikte Erbaa’nın yeniden hak ettiği günlere kavuşturacaklarını belirtti. AK Parti Erbaa İl Genel Meclisi Üyesi Adayı Fatih Başara, Erbaa Karayaka Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Başar’ın düzenlediği Aday Tanıtım Toplantısına katılan AK […]
 • 05
  Fatih Başara: Daha İleri Erbaa, Yeniden Erbaa İçin Hazırız Kararlıyız
  AK Parti Erbaa İl Genel Meclis Üyesi Fatih Başara, Erbaa’yı özlenen hizmetlerle buluşturmak için gece-gündüz demeden çalışacaklarını belirtti. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Erbaa İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Erbaa İl Genel Meclis Üyeliğine Erbaa’nın iş insanlarından Fatih Başara ikinci sıradan aday gösterildi. İl Genel Meclis Üyeliği Adaylığıyla ilgili basın mensuplarına yazılı açıklama yapan İş İnsanı […]