17° Açık

Fatih Kaplan Yazdı: Dolmayı Bir Sokumda Deveyi Hamuduyla Götürenlere Halk Soruyor

ERBAA - Aralık 2, 2022 13:28 A A

Salgın döneminde millet evine ekmek götüremezken 600 bin liraya etkinlik yapan kafa yapısı her şey serbestken kaç milyon lira yer-yediniz-yiyorsunuz?

Geçen yıl aynı etkinliğe 4 günde 1 buçuk milyon harcayan belediye bu yıl kaç milyon harcar?

Ekonomik kriz varken; şenlik adı altında bir rezilliğe, 3 günde 7 milyon lira harcadığı söylenen ve harcadığı rakamı veremeyen bir belediye başkanı dört günde kaç milyon harcar?

Yurtdışına gizlice geziye gidip Polonya’da keyif çatan, devlet memuru dostlarıyla buluşan ve gezisini; ‘3 gün az bir hafta gezelim…’ diyerek artıran, memlekete hiçbir faydası olmayan bir geziyle milletin parasını kurum harici memur dostlarıyla çarçur eden bir başkan, bugün de başka bir etkinliğe bu; ‘Devlet memuru?’ dostlarını götürerek milletin parasına nasıl halel getirir, kaç yüzbin lira harcar, bunları neden götürür?

Garibana, param yok borcum çok deyip suya %300 zam yapıp; İki yılda kar amacı gütmeyen derneklere; 6 Milyon lira civarında para aktardığı iddia edilenlere bu paranın kaynağı ve nereye aktardığını millet merak ediyor.

Parti ileri gelenlerinden başka bir başka partiliyi etkinliğe davet etmeyen bir belediye başkanı hangi birlik beraberlikten, hangi kardeşlikten hangi adaletten bahsedebilir?

Komünist politbüro üyeleri gibi memlekette particilik yapan, kendinden başka kimseyi tanımayan, aynada kendini görse selam vermekten imtina eden vasıfsız, kumpasçı eyyamcı takımı; evlatlarınızı yerleştirdiniz anladık, yeğenlerinizi yerleştirdiniz, yeğenlerinizin hanımlarını baş köşeye oturttunuz sineye çektik, ağababanızın evladını getirtip yerleştirdiniz bir şey demedik, köpek mamasının çoğunu yediniz gözümüz görmedi fakat bırakın da dolmayı bari halk yesin. Onu bari millete çok görmeyin.

Daha öncede söyledik; Ahbaplarınıza sağı solu peşkeş çektiniz kabul ettik, ihaleleri sürekli tek katılımcıyla yaptınız, onlara ortak oldunuz ona da eyvallah dedik, mazluma borcumuz var deyip zalime milyonlar aktardınız hadi onu da duymadık, sosyal yardımlaşmada analı kızlı çalışanların evlerini döşediniz yine kulağımızı kapattık diyelim.

Demedik da dedik diyelim.

Ve tüm bunların çoğunu sizinle veya size yakın olanlarla paylaşıp cevap bekledik ki burada bir parantez açmakta fayda var; ‘Sayın başkan bu milyonlarca liralık mamayı yiyen hayvan kim bunu bize bul!’ dediğimizde siz bizden müsaade istediniz. 10 aydır bu hayvanı bulmanızı bekliyoruz. İnşallah sene dolmadan bulursunuz biz de milyonlarca liralık köpek pardon köpekler için alındığı söylenen kedi mamasını hangi hayvanın yediğini milletimize açıklamış oluruz.

Diyelim demesine de borcumuz ne kadar onu bilelim.

Sizden sonra gelecek olan babayiğit en azından kaç lira borcun altına girecek onu bilsin.

Dolmayı şimdi rahatça yiyin lütfen kayıttayız.

Fatih Kaplan 02/11/2022

ERBAA - 13:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

HABER LİSTESİ

 • 01
  Tokat’ta Üretilecek 26 Ülkeye İhraç Edilecek
  TOKAT’TA ÜRETİLECEK 26 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK! Tokat Organize Sanayi Bölgesinde 150 Milyon Dolarlık yatırımla Modüler Prefabrik Üretim Merkezi kuruluyor. Yaklaşık 500 kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde üretilen prefabrik ürünler 26 ülkeye ihraç edilecek. Tokat’a yatırım yapacak olan DMT Modüler Prefabrik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Aydoğan ve Ahmet Aydoğan Tokat […]
 • 02
  Halil İbrahim Sezer: Kağıt Bardak
  Kağıt bardak Bugün karşılaştığım güzel bir yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Belki birçoğunuz benden önce bu hikayeyi okumuşsunuzdur, ama hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum. Neyse, lafı fazla uzatmadan hikayeye geçeyim Bizim Nasreddin Hoca çok önceden söylemişti ama hatırlatalım… Eski bir bakandan bir konferansta konuşma yapması istenmişti. Elinde kağıt kahve bardağı ile kürsüye çıktı ve […]
 • 03
  Zeynep Naz Çiçek Kicks Boks Şampiyonasından Madalyayla Döndü
  Yaşamboyu Spor Külübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek daha önce kazandığı başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nda Zeynep Naz Çiçek Türkiye üçüncüsü oldu. 60 kg Genç Point Fighting branşında maça çıkan Yasamboyu Spor Kulübü sporcusu Zeynep Naz Çiçek 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya Karatay Fuar ve Kongre Merkezi yapılan Türkiye Kick Boks turnuvasında […]
 • 04
  Fatih Kaplan: Siyaset Kazanı Kaynarken Beklenen Kişi Ağıralioğlu’mu?
  Siyaset kazanı kaynıyor Millet son zamanlarda Hükümetin ekonomik programlarından, muhalefetin tutarsızlığından, sağ muhalefetin için düştüğü çıkmazdan, aile kavramının gittikçe ağırlaşan hem yaşam hem de sosyal boyuttaki çıkmazlarından ve yarına dair umutlarının suya düşme endişesinin depreştiği bugünlerde siyasi atmosferi gözümüzün önünde yeniden şekillenmesini kaçırıyoruz. Bu duruma gelmesinde son iki seçimin sonuçları iyi okunmalı. Özellikle son yerel […]
 • 05
  Ayten Turan Yazdı: Cihet Beldesine Mercekten Bakış
  CİHET BELDESİNE, MERCEKTEN BAKIŞ 1522 Tarihinde Çeged 1928 Kayıtlarında Ceget sonra ki dönemlerde dilimize Ceğet olarak kalan, Tokat’taki birçok köy isimlerinin Rum ve Osmanlıca ya da Arapça olduğu gerekçesiyle, köyün diğer isimleriyle aynı Türkçe manada olan bugünkü, ismi Cihet, yani YÖN anlamına gelen kendi köyümü mercekten bakarak kaleme almak istiyorum. Herkesin köyü kendine güzeldir, iyisi […]